Wyprawa po magiczny lek

Okładka książki Wyprawa po magiczny lek Agnieszka Rautman-Szczepańska
Okładka książki Wyprawa po magiczny lek
Agnieszka Rautman-Szczepańska Wydawnictwo: Saga Egmont literatura dziecięca
2022-03-16
23 min.
#bajka #baśń #opowiadaniedladzieci #ebook

Dzień dobry,
ten nasz świat jest tak trudny i często smutny, dlatego lubię czasami dla odmiany sięgnąć do bajek, które budzą nadzieję.
Wyprawa po magiczny lek autorstwa Pani Agnieszki to bajka, którą z przyjemnością przeczyta też dorosły. Mądra opowieść o małej dziewczynce zbierającej doświadczenia w trudnej drodze po lek dla babci. W bajce (i chyba nie tylko) lekiem są dobre serce, odwaga, wiara w siebie, w komplecie mogące wiele zdziałać. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, ale jestem pewna, że wielu dorosłym da do myślenia i przysporzy pozytywnych wzruszeń.
Czytajmy dzieciom, bo one są też naszą przyszłością, a lekarstwo w postaci tej bajeczki warto serwować sobie regularnie.
Opowieść pełna wartości - idealna szczególnie na dobry początek Waszego każdego tygodnia!
Polecam i życzę miłej, rodzinnej lektury!

Dzień dobry,

To historia nie tylko o niesamowitej podróży, ale również o odkrywaniu siebie. Doda siły i przybliży wartości odwagi, poświęcenia, cierpliwości i spokoju.

Stella rusza na wyprawę, aby odnaleźć lek, który wyleczy jej babcię. Czy uda jej się go zdobyć? Zakończenie Was zaskoczy i odpowie na wszystkie pytania, które zadacie w czasie lektury.

Ile jesteśmy zrobić dla kogoś, kogo kochamy?

Warto uwierzyć w siebie, a ta piękna historia Wam w tym pomoże. Mój pięciolatek słuchał e-booka z ogromnym zaciekawieniem.
Polecamy z całego serca!

Ile jesteśmy zrobić dla kogoś,...

Książkę "Wyprawa po magiczny lek" czytałam razem z sześcioletnim synkiem. Początkowo kręcił głową, gdy zobaczył okładkę. Mówił, że to jest bajka tylko dla dziewczyn. Jakoś go przekonałam i razem dotrwaliśmy do końca. Od razu powiem, był mile zaskoczony całą historią. Mocno trzymał kciuki za główną bohaterkę.
Co zrobisz, żeby uratować własną babcię?
Przed takim wyzwaniem stanęła mała bohaterka najnowszej bajki Agnieszki Rautman-Szczepańskiej Stella. Nasza bohaterka dowiedziała się, że jedyną osobą, która może uratować jej babcię, jest Wróżka Astra. Pytanie tylko gdzie ją znaleźć? Stella wyruszy w bardzo niebezpieczną podróż. Czy wyjdzie z tego cała? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na niewinną dziewczynkę? Czy pozna nowych przyjaciół? Czy dzięki lekowi babcia przeżyje? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie podczas czytania lub słuchania książki "Wyprawa po magiczny lek".
Autorka Agnieszka Rautman-Szczepańska po raz kolejny stworzyła niezapomnianą historię dla najmłodszych czytelników. Dzięki tej bajce dzieci mogą się wiele nauczyć.
Polecam czytać ją krótko przed snem dziecka. Dzięki temu najmłodsi czytelnicy będą mieli kolorowe sny pełne wróżek, elfów i innych zwierzątek.
Dzięki Stelli poznacie mnóstwo różnych bohaterów, między innymi wróżki, skrzaty, czarodziejki i mnóstwo zwierzątek.
Jakie swoje umiejętności odkryje mała Stella? Czy odnajdzie wszystkie składniki potrzebne do zrobienia leku dla chorej babci? Zdradzę wam pierwszy składni, to odwaga.
Dzięki tej podróży nasza bohaterka pozna prawdziwą siebie. Odkryje to co jest głęboko ukryte.
Zakończenie to prawdziwa bomba. Tego się nie spodziewaliśmy. Autorka mile nas zaskoczyła. Punkt dla niej.
Agnieszka Rautman-Szczepańska ma dar do pisania książek dla dzieci. Podoba nam się jej styl. W genialny sposób dociera do najmłodszych czytelników. Wielkie brawa dla autorki.
Stella to idealna bohaterka. Cała fabuła książki jest znakomita.
Z całego serca polecamy książkę "Wyprawa po magiczny lek" mommy_and_books i syn.

Co zrobisz, żeby uratować własną babcię?
Przed takim wyzwaniem...

„Wyprawa po magiczny lek”, chociaż jest książeczką dla dzieci, do tego niezwykle krótką, bo liczy sobie zaledwie 23 strony, a w ebooku, który miałam przyjemność czytać, jeszcze mniej, przypadnie do gustu i dzieciom i dorosłym. Bo to niezwykła, magiczna opowieść o zmaganiu się z własnymi słabościami, o sile do pokonywania przeszkód, które stają nam na drodze, o odkrywaniu siebie, swoich mocnych i słabych stron. Motywem przewodnim książki jest motyw drogi, w jej dosłownym i metaforycznym znaczeniu. Mała dziewczynka wyrusza w długą podróż, aby pomóc babci, przy okazji dowiadując się dużo o sobie. Podczas tej niezwykłej podróży Stella odkrywa, czym jest odwaga, spokój, cierpliwość, poświęcenie. Odnajduje coraz więcej tych cech w sobie i nabiera coraz większej pewności siebie i wiary we własne siły. Dowiaduje się też wiele o świecie. Jest to dla niej i dla czytelnika cenna lekcja, którą warto zachować w sercu.

Spodziewałam się, że będzie to motywująca i rozwijająca wiarę w siebie opowieść, bo coś takiego przeczytałam w notce na temat autorki. I faktycznie, dokładnie to, a nawet więcej można w tej książeczce znaleźć. Nie spodziewałam się za to, chyba z powodu niewielkiej objętości utworu, że finał tej historii będzie aż tak zaskakujący. Nie sądziłam, że sprawi, że uronię łzę. A tak właśnie się stało. W trakcie lektury, mimo że krótka, miałam wiele pytań i wątpliwości. Wszystkie je, jak za machnięciem magicznej różdżki, rozwiało zakończenie. Myślałam, że w recenzji poczepiam się trochę, no bo jak to jest możliwe, że małe dziecko wyrusza w podróż na przynajmniej kilka dni, a mama nic o tym nie wie? Albo skąd te wszystkie zwierzęta znały imię dziewczynki? Dziwne, co nie? Myślałam sobie, że ok, to jest książka dla dzieci, do tego z elementami fantasy, ale jakieś granice chyba obowiązują. Wystarczy dotrzeć do końca, żeby dowiedzieć się, że wszystkie tego typu pytania i wątpliwości nie mają racji bytu. Dlaczego? Po odpowiedź na to pytanie odsyłam do tej pięknej, mądrej i wartościowej książeczki. Nie muszę dodawać, że czyta się ją szybko. Jest krótka, to raz, dwa – styl autorki jest świetny, dostosowany do młodego czytelnika, ale nie infantylny, dzięki czemu lektura tej opowieści sprawia frajdę również dorosłemu czytelnikowi.

Podobało mi się i z czystym sumieniem mogę tę książkę polecić. Będzie idealna do czytania dzieciom na dobranoc. Młodszym czytelnikom spodoba się trzymająca w napięciu, pełna przygód podróż Stelli, dorośli i trochę starsze dzieci docenią wartość tej niezwykłej opowieści i naukę, jaka z niej płynie.

Miałam okazję zapoznać się z audiobookiem książki autorstwa Agnieszki Rautman - Szczepańskiej, Wydawnictwa Saga Egmont. Jest to przepiękna, magiczna opowieść o miłości, odwadze, pokonywaniu swoich słabości, z zaskakującym finałem...
Mała Stella to niezwykła dziewczynka, pochodząca z dalekiej gwiazdy. Jest bardzo pogodna, uwielbia spędzać czas z rodzicami, których bardzo mocno kocha. Niestety, jej nieśmiałość przeszkadzała jej w zdobyciu przyjaciół. Stella miała też kochaną babcię, która mieszkała bardzo daleko, za oceanem. Pewnego wieczoru, dziewczynka zobaczyła, że mama trzyma w dłoniach jakiś list i płacze. Okazało się, że babcia jest poważnie chora. Pomóc jej może jedynie pewien lek, specjalna mikstura, której recepturę zna tylko wróżka Astra. Niestety, nikt nie wie, gdzie ona mieszka. Stella postanawia ją odnaleźć. Wyrusza więc w długą podróż, podczas której spotka różne zwierzęta i owady. Każdemu z nich dziewczynka udzieli pomocy, za którą zwierzątka okażą jej swoją wdzięczność. Na początku swojej drogi, Stella od magicznego niedźwiedzia otrzyma buteleczkę, do której będzie wkładała różne składniki do mikstury. Kogo spotka na swojej drodze i czy uda jej się zebrać wszystkie składniki? Czy uda jej się odnaleźć wróżkę Astrę? Kim ona w ogóle jest?

Nie wiedziałam, czego spodziewać się po tej historii, ale zaryzykowałam. I nie żałuję. Mało tego! Audiobooka słuchałam kilka razy. Jest to pięknie skonstruowana historia, z elementami fantasy. Natomiast koniec opowieści wprawił mnie w zdumienie. Byłam zaskoczona i jeszcze bardziej poruszona. To niezwykle mądra opowieść o pokonywaniu swoich słabości, poświęceniu się z miłości do bliskiej osoby. Stella po drodze otrzymuje niezwykle dary, za które sama byłabym wdzięczna. Myślę, że każdy poczułby wdzięczność za takie niematerialne podarunki. Pierwszym składnikiem, który otrzymuje od magicznego niedźwiedzia jest odwaga. Co jeszcze otrzyma w darze? Jak skończy się ta niezwykła opowieść? Tę historię trzeba poznać. Polecam ją nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Czytelnicy wyniosą z niej wiele wartości, a może dowiedzą się (tak jak główna bohaterka) czegoś o sobie? Gorąco zachęcam do lektury lub audiobooka, który czyta spokojny głos Pani Ewy Konstanciak.

Za możliwość poznania historii Stelli dziękuję Autorce, Pani Agnieszce Rautman-Szczepańskiej

Książka opowiada o wyprawie małej Stelli w podróż po lek dla chorej babci. Dziewczynka przemierza lasy i puszcze w poszukiwaniu kolejnych zwierząt, które jej pomogą odnaleźć Wróżkę Astrę oraz składniki leku dla babci.

Motywem przewodnym opowiadania jest podróż - w tym przypadku podróż do siebie. Mała dziewczynka odkrywa coraz to nowsze swoje cechy i umacnia je w przekonaniu że pomaga tym babci.

Na zakończenie książki czeka nas niespodziewany zwrot akcji. Szczerze mówiąc byłam zaskoczona takim obrotem sprawy, jednak samo zakończenie bardzo mi się podobało.

Myślę że śmiało można przeczytać tą opowieść swoim pociechom. Jest ona stosunkowo krótka, więc starczy na jedno posiedzenie. Moim zdaniem, będzie trzymać małego czytelnika w napięciu, a przygody Stelli w podróży pokażą mu czym jest wolność, odwaga czy cierpliwość.

Poza ciekawą treścią, książka ma również piękną okładkę, która przyciąga wzrok i oddaje klimat opowieści.

Serdecznie polecam rodzicom oraz dzieciom

WYPRAWA PO MAGICZNY LEK
Wspaniała książka która bawi i uczy całą 👨‍👩‍👧‍👦
Wraz z małą Stellą wyruszamy w podróż po lekarstwo dla jej chorej babci. Jednak najpierw musi odnaleźć pewną wróżkę.
Jest to niezwykła wędrówka w którą wyruszamy z małą dziewczynką.
Choroba babci jest "niezwykła" i aby ją uratować potrzeba nietuzinkowych składników 😊
e-book pobudza wyobraźnię dzieci. Dowodem na to niech będzie przykład mojej pięcioletniej córeczki, która uwielbia szukać wróżek.
Jak to mówi sama 😀 jestem dzielna i cierpliwa więc odnalezienie wróżki będzie świetną zabawą 😁
Zapraszam całe rodziny do poznania przygód Stelli. 😀
Dziecięcy świat w literaturze to piękna magiczna opowieść, która kończy się 🤩
Kto z WAS jest ciekawy co dolega babci ❓
Mam nadzieję, że znajdujecie czas na wspólne czytanie z dziećmi.

WYPRAWA PO MAGICZNY LEK
Wspaniała książka która bawi i uczy całą 👨‍👩‍👧‍👦
Jest to niezwykła wędrówka w którą wyruszamy z małą dziewczynką.
e-book pobudza wyobraźnię dzieci....

Piękna opowieść o poznawaniu samego siebie. Pełna metafor, z dosc zaskakującym zakończeniem. Słuchałam audiobooka z 6letnią córką. Na pewno do niego wrócimy.

• Idealna na prezent
  • 🐝 Literatura polska
  • EBOOK
  • Recenzencka
  • ✔ 2023

Dodaj cytat z książki Wyprawa po magiczny lek