Nieustraszeni i wielki skok

Okładka książki Nieustraszeni i wielki skok Rocio Bonilla, Elsa Punset
Okładka książki Nieustraszeni i wielki skok
Rocio BonillaElsa Punset Wydawnictwo: Mamania Seria: Szkoła emocji literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Szkoła emocji
Los atrevidos dan el gran salto
Mamania
2022-04-06
2022-04-06
48 min.

Okładka książki Supermoce. Notatnik odkrywcy Rocio Bonilla, Susanna Isern
Supermoce. Not... Rocio Bonilla, Susa...
Okładka książki Nieustraszeni i Konkurs Genialnych Pomysłów Rocio Bonilla, Elsa Punset
Okładka książki Nieustraszeni i przygoda w Rzymie Rocio Bonilla, Elsa Punset
Okładka książki Nieustraszeni w Krainie Jednorożców Rocio Bonilla, Elsa Punset
Nieustraszeni ... Rocio Bonilla, Elsa...

Nieustraszeni to seria,w której przenosimy się do dziecięcego świata pełnego przygód,ale przede wszystkim emocji,których jest tu mnóstwo!

"Niestraszeni i poszukiwanie skarbu"opowiada o wzmacnianiu poczucia własnej wartości.Bohaterowie szukają swoich mocnych stron,uczą się miłości do siebie samego i.. przeżywają przygodę na biegunie południowym!

"Nieustraszeni i tajemnica dinozaura"uczy radzenia sobie ze złością.Bohaterowie wybierają się na wyprawę do muzeum,gdzie muszą kontrolować swoje emocje i nauczyc się je odróżniać.

"Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej" pomaga we współpracy z innymi i dogadywania się.Służy temu wyprawa do latarni morskiej i zastąpienie latarnika.

"Nieustraszeni i wielki skok"to próba poradzenia sobie ze strachem.W tym celu bohaterowie skaczą ze spadochronem...wprost do swoich łóżek!😉

Na końcu każdej książki znajdziemy wskazówki dla rodziców i nauczycieli.Czym są strach,gniew i złość,poczucie własnej wartości współpraca i umiejętności społeczne.Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami,wzmacniać pewne cechy czy radzić sobie z innymi...medtody na złość, radzenie sobie ze strachem,różne narzędzia i rady,czyli skrzynka ze strategiami.
Akcja jest dynamiczna,sporo przygód, dużo dziecięcych emocji i problemów typowych dla kilkulatków.Przewodnikiem po emocjach jest mewa Florentyna, która zjawia niespodziewanie i pomaga uporać się z konfliktami.To dzięki niej Ala i Tadzio przeżywają niesamowite przygody!
Bardzo dużo tekstu,ilustracje stanowią dodatek.Są piękne i miłe dla oka,idealnie uzupełniają treść.Historie są dosyć mocno rozbudowane i ciekawe,oczywiście w każdej obok fascynującej przygody,główną rolę grają emocje.Przygody i relacje bohaterów świetnie oddają rzeczywistość i idealnie nakreślają problematykę.Rozwiązania wynikają z fabuły i są bardzo autentyczne i naturalne. Tą serię czyta się naprawdę świetnie!

Mnóstwo wiedzy,mnóstwo narzędzi do posługiwania się emocjami,mnóstwo czytania i dobrej zabawy!

"Nieustraszeni i tajemnica...

Tak nietypowej lekcji nikt się nie spodziewał, a już w szczególności bohaterzy pierwszej części, czyli Alicja, Tadzio oraz ich pies Rocky, którzy właśnie kładli się spać, gdy niespodziewanie za oknem pojawił się statek. Na pokładzie statku dzieci dowiedziały się od swojej przewodniczki, czyli rezolutniej mewy Florentyny, że biorą udział w Olimpiadzie Emocji.

Wyznając skrywane przed innymi lęki, dzieci podejmują pierwsze próby zmierzenia się z nimi, natomiast największym wyzwaniem będzie… skoro ze spadochronem.

Sprytne i niesztampowe podejście do radzenia sobie ze strachem będzie zaskakujące zarówno dla bohaterów książki jak i dla czytelników.

Wartościowe i cenne wskazówki wyróżnione zostały inną czcionką. W czytelny sposób opisane zostały zmiany zachodzące w ciele, gdy mamy do czynienia ze strachem, dzięki czemu są one dla dziecka zrozumiałe i klarowne.
Bardzo pomocne są również materiały dostępne na końcu książki, z których z powodzeniem skorzystają rodzice i nauczyciele.

Pierwsza cześć bardzo nam się spodobała, a to przecież dopiero początek Olimpiady Emocji

Wyznając...

• Biblioteka
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Literatura hiszpańska, południowoamerykańska, ameryki łacińskiej i meksykańska
  • Do biblioteki
  • Książki dla dzieci
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Nieustraszeni i wielki skok