Niezwykłe podróże Axela

2022-02-23
2022-02-23
56 min.
Karolina Marcinkowska

Wczoraj odkryliśmy fantastyczną książkę dla dzieci.
"Niezwykłe podróże Axela" - Aurélien Jeanney.
Axel jest chłopcem ciekawym świata i uwielbiającym naukę. Wcielając się w astronautę odkrywa magię kosmosu, będąc nurkiem bada głębie oceanu, a jako przyrodnik obserwuje zwierzęta i ich zwyczaje, życie na farmie i ogrodnictwo.

Niesamowicie ciekawa książka z absolutnym hitem, jakim są ruchome obrazki. Po zainstalowaniu darmowej aplikacji "Les Voyages extraordinaires d'Axel" obrazki w książce wciągają nas w świat Axela.
Wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Polecam!

Wczoraj odkryliśmy fantastyczną książkę dla dzieci.
"Niezwykłe podróże Axela" - Aurélien Jeanney.

Niesamowicie ciekawa książka z absolutnym hitem,...

Książka jest wspaniała - duży format, ciekawe, kolorowe ilustracje, bardzo dużo cennych informacji i fantastyczne animacje, jeżeli korzysta się z przygotowanej dla tej książki aplikacji. Dzięki niej mały czytelnik wyruszy w prawdziwą podróż z Alexem, jego przyjaciółką Zoom, ptakiem Archimedesem oraz kotką Zelda. Wybierzcie się w tę fascynująca przygodę razem z nimi!

Czy to książka, czy to może już film? 🤔

Jestem pod ogromnym wrażeniem, zmian jakim podlegają współcześnie książki i jak bardzo dostosowują się do różnych grup odbiorców. Choć w moim odczuciu nic po wsze czasy papierowej wersji nie pobije, to nie można odmówić prawa bytu audiobookom, e-bookom, pop-upom, wszystkim książką w dziurkami, okienkami, gadającym, grającym i co tam jeszcze w tym temacie wymyślono 😅

Do tej listy możemy spokojnie dopisać książkę, która jest poniekąd animacją. Ilustracje w niej zawarte, dzięki aplikacji na mobilne urządzenia, ożywają i powiem, Wam to naprawdę robi wrażenie! 😲🥳 Ten dość prosty zabieg odmienia ją nie do poznania, dodając jeszcze większego waloru edukacyjnego. A to dlatego, że na przykład statyczna ilustracja z kombajnem koszącym zboże ożywa w taki sposób, że widzimy całą drogę skoszonego zboża, którą pokonuje przez wielką maszynę. Widzimy jak startuje ogromna rakieta (i to jest dopiero widok🚀),albo jakie kształty przybierają konstelacje gwiezdne.

W tą niezwykłą podróż po stronach te książki, ale i w ruchomym obrazie zabierze nas chłopiec Axel i jego przyjaciele. To bardzo ciekawy świata bohater, więc zajrzymy z nim w morskie głębiny, do dżungli, na farmę, polecimy w kosmos, a nawet przekonamy się jak może wyglądać miasto przyszłości. Dodatkowym uatrakcyjnieniem są zawarte na ilustracjach elementy, które możemy z dziećmi wyszukać 👍.

Myślę, że warto zacząć przygodę z tą książką od jej przeczytania, bo tekstu tu jest całkiem sporo, a następnie gdy się z nią bliżej zaprzyjaźnimy odkryć jej drugą, tą magiczną stronę 😀

I o ile nie zachęcam Was do proponowania dzieciom korzystania z urządzeń mobilnych, tak w tym przypadku pod Waszym czujnym okiem, zdecydowanie możecie zrobić wyjątek 😉.

Czy to książka, czy to może już film? 🤔

Dziś zapraszam Was w wyjątkową podróż razem z Axelem, bohaterem książki wydanej ostatnio nakładem Wydawnictwa Kropka. "Niezwykłe podróże Axela" to gratka dla wszystkich dzieci ciekawych świata lubiących ciekawostki technologiczne, jest to bowiem książka, która ożywa dzięki darmowej aplikacji na telefon lub tablet. Czytelnik ma szansę zobaczyć, jak ilustracje na stronach książki zaczynają się poruszać dosłownie w magiczny sposób - aby to się stało, wystarczy umieścić telefon lub tablet nad wybraną stroną i gotowe. Historia opisana w książce jest również fascynująca. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/03/niezwyke-podroze-axela.html

Książkę przetestowałam na trzech grupach wiekowych: małe dzieci (2-5 lat),30+ oraz 60+. Wnioski są takie, że nie ważne ile lat ma czytelnik, ta książka robi wrażenie!

Do zobaczenia efektu wow, potrzebny jest egzemplarz Niezwykłych podróży Axela Wydawnictwa Kropka oraz dedykowana, bezpłatna aplikacja, działająca w telefonach z systemem Android lub iOS. Przy przeglądaniu stron przy użyciu aplikacji, nagle obrazki ożywają, a czytelnik może zobaczyć start wahadłowca, budowę miasta, poruszających się ludzi oraz zwierzęta…

Tytułowy Axel jest chłopcem – odkrywcą, dlatego książka porusza się po wielu działach tematycznych: morza i oceany, kosmos, dzikie zwierzęta, życie na farmie i w miastach. Urozmaicenie tematów sprawia, że każde dziecko może znaleźć w niej coś interesującego. Książkę można oczywiście czytać również bez aplikacji, ilustracje są uproszczone, geometryczne, w intensywnych kolorach. Tekst to głównie zbiór różnych ciekawostek z omawianych dziedzin, zawarty w 3-4 zdaniach.

Trudno mi wskazać najlepszy wiek czytelników dla tej pozycji, ponieważ książka zainteresuje małe dziecko, które będzie oglądać efekty na telefonie rodzica, jak również spodoba się też starszym, które posiadają własne telefony i potrafią same już czytać.

Oceniacie książke po okładce? Mi się zdarza 🤭

Wielka szkoda, że nie możecie dotknąć tej oprawy - ona jest taka satynowa? ma jakby meszek ? Dziewczyny też ja lubią dotykać. Oprawa rzuca się w oczy -prawda? Generalnie całośc ilustracji jest zachowana w takiej żywej tonacji- bardzo mi się podoba :)

Kolejna ciekawostka o tej książce? Wykorzystuje ona technologię rozszerzonej rzeczywistości, pobieramy dedykowaną aplikację i książka staje się żywa:) nie korzystacie z telefonu z dzieckiem ? Nic nie szkodzi - to jest tylko OPCJA ☺️

Dla kogo nada się książka ?
Dla wszystkich ciekawych świata dzieci które dzięki tej książce:
✅odwiedzą podwodny świat mórz i oceanów
✅polecą w kosmos i poznają sekrety osób badających przestrzeń kosmiczną
ale to nie wszytsko bo
✅odwiedzimy też dzikie zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu,
✅odwiedzimy farmę, na której dowiemy się, skąd bierze się jedzenie na naszych talerzach

I jak? Myślicie że to coś dla was? ☺️

Pamiętajcie , jeśli spodobał ci się ten post zostaw po sobie ślad :)

Oceniacie książke po okładce? Mi się zdarza 🤭

Kolejna ciekawostka o tej książce? Wykorzystuje ona technologię rozszerzonej...

Przepięknie zilustrowana, wciągająca, zawierająca ciekawostki o otaczającym nas świecie, interaktywna publikacja dla najmłodszych czytelników.

Książka podzielona na pięć rozdziałów stanowi znakomitą zabawę dla dzieciaków. Po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji na telefon obrazy ożywają, a dzieci z zapartym tchem śledzą poruszające się ilustracje. Samego tekstu jest niewiele, występuje efekt skupienia się na obrazie, w tym na przykład poszukiwaniu zaginionych przedmiotów.

Publikacja spełnia również rolę edukacyjną; dzieci dowiedzą się jak działa łódź podwodna, ile waży Słońce, dlaczego krowy słuchają muzyki klasycznej.

Jest to książka, z którą dzieci mogą się bawić godzinami, a co za tym idzie dać chwilę wytchnienia strudzonym rodzicom 😉

Serdecznie polecamy wszystkim małym czytelnikom!

wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

O rany! Co to jest za wspaniała przygoda!
Niezwykłe podróże Axela, są rzeczywiście niezwykłe, a to za sprawą specjalnej, darmowej aplikacji na telefon lub tablet, która sprawia, że ilustracje zaczynają się poruszać, zabierając małego czytelnika wprost do bajecznego świata.

Axel - ciekawy świata chłopiec, który w towarzystwie swojej przyjaciółki Soon oraz Kotki Zeldy i ptaszka Archimedesa, przemierza fascynujące krainy w poszukiwaniu wiedzy i ciekawostek.
Dzięki ruchomym obrazkom mały czytelnik wraz z bohaterami zanurzy się w głębiny, odkrywając sekrety i skarby podwodnego świata, aby za chwilę wyruszyć na podbój Kosmosu. Zamieni się w zoologa i badacza przyrody, poznając gatunki dzikich, niektórych nawet zagrożonych wyginieciem zwierząt. Ale nie tylko dżungla, sawanna czy szczyty górskie to dobre miejsce do obserwacji przyrody, również w gospodarstwie sporo się dzieje. Mały odkrywca spędzi spokojny z pozoru dzień na farmie gdzie pozna wiele fascynujących tajemnic, a następnie wyruszy na eksplorację miasta przyszłości.
Książkę można czytać tradycyjnie odkrywając kolejne ciekawostki, a można dzięki aplikacji i ruchomym obrazkom zamienić odkrywanie świata w zabawę, która będzie nie tylko dobrą rozrywką ale także pobudzi wyobraźnię i poszerzy horyzonty prowokując ciekawe rozmowy.
Ale "żywe ilustracje", to nie jedyna niespodzianka, jaka czeka na małych badaczy. Na kilku stronach ukryły się zaginione przedmioty i zwierzęta. Ten świetny trening spostrzegawczości jeszcze bardziej angażuje dziecko w odkrywanie tych fascynujących światów.
Ta wydana przez Wydawnictwo Kropka pozycja ma duży format, piękną okładkę i arcyciekawe wnętrze. Polecam gorąco!

O rany! Co to jest za wspaniała przygoda!

• Wspomnienia z dzieciństwa
  • Ciekawe ilustracje
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Samodzielne
  • Z pamiętnika podróżnika