Planeta zamknięta w słoiku

Okładka książki Planeta zamknięta w słoiku Martin Stanev
Okładka książki Planeta zamknięta w słoiku
Martin Stanev Wydawnictwo: Słowne Młode literatura dziecięca
2022-05-18
32 min.
9788382511994

Myślę, że babcie to naprawdę magiczne istoty.🌟
Cudownie gotują, wiele wiedzą , opowiadaja historię, które sprawiają, że szerzej otwieramy oczy.
Tak trochę postrzegam swoją I dostrzegam te czary także u innych.

Dlatego chciałabym przedstawić Wam dziś wyjątkowa książkę, która nie wiedzieć dlaczego ukrywała się do tej pory przed moim wzrokiem, ale dzięki uprzejmości @wydawnictwo_slowne_mlode mam przyjemność pokazać "Planeta zamknięta w słoiku ", autorstwa Martina Stanev.

Niewątpliwie nietuzinkowa historia, która pobudza do zastanowienia nad losem świata została przedstawiona dzięki pewnej sędziwej już babci, która egzystuje w lekkim osamotnieniu.
Wnuki nie koniecznie dostrzegają jej potencjał czy bogatą wiedzę, ale widzą staruszkę, która jest zwyczajnie nudna zajmując się wciąż tyki samymi sprawami. A jednak do czasu!🤩

Wyobraź sobie, że masz możliwość każde kolejne wspomnienie zamknąć szczelnie w słoiku i wracać do niego za każdym razem, gdy zatęsknisz. Brzmi magicznie, prawda?
A gdybym powiedziała, że w ten sposób możesz ocalić każdy zagrożonych gatunek rośliny czy zwierzęcia? Albo las, któremu zagraża się masową wycinką? A może poprostu widok gwiezdzistego nieba?😊

Odrazu przypomina mi się wyjątkowe miejsce, jakim jest Globalny Bank Nasion, który powstał na wypadek katastrofy ekologicznej na globalną skalę.

Babcia z opowieści odkryła sposób na przyrządzenie magicznych przetworów, w trosce o świat jaki chce pozostawić swoim krewnym.
Co więcej, zaraziła chęciami wnuki...
Koniecznie sprawdz jak! 💙

Myślę, że babcie to naprawdę magiczne istoty.🌟
Tak trochę postrzegam swoją I dostrzegam te czary także u innych.

Kolejna urzekająca książka, która ostatnio się ukazała i skradła naszą uwagę to "Planeta zamknięta w słoiku". To wspaniały picturebook poruszający ważne tematy - samotność, ocenianie ludzi po pozorach czy dbanie o planetę. Autor Martin Stanev wykonał cudowne ilustracje, a treść książki daje do myślenia. 👏 Opowiada o pozornie zwykłej babci, która okazuje się niezwykła. Babcia wydaje się swoim wnukom dość nudna - gotuje posiłki, opowiada długie historie, robi zakupy albo słoiki z przetworami, dzierga na drutach. Jej świat wydaje się bardzo przewidywalny. Jednak pewnego dnia babcia ma coś bardzo ważnego do powiedzenia swoim wnukom. Mówi im, że jeśli ludzie nie zrobią nic, by chronić świat, ten zacznie powoli znikać, a zostanie tylko beton, dym i kurz. Dzieci bardzo się przejęły słowami babci, a wizja, którą przedstawiła, wydawała im się przerażająca. Po jakimś czasie zauważyły znikające rzeczy, a potem się okazało, że zniknęła także ich babcia... Gdy bohaterowie opowieści zauważają w domu babci dzikie zwierzęta, uświadamiają sobie, że ich babcia była niezwykła. 🌷
Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/08/planeta-zamknieta-w-soiku.html

• Dla dzieci
  • Nuka
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • EKO/VEGE
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Flora/fauna ŻYCIE

Dodaj cytat z książki Planeta zamknięta w słoiku