Pensjonat na brzegu jeziora

Okładka książki Pensjonat na brzegu jeziora Julia Furmaniak
Okładka książki Pensjonat na brzegu jeziora
Julia Furmaniak Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2022-02-23
2022-02-23
9788381958295
literatura polska

Powieść przeczytana jednym tchem. Autorka opisała historię, która mogła wydarzyć się naprawdę. Wskutek jednej decyzji, podjętej pod wpływem chwili, życie dwojga młodych ludzi zmieni się już na zawsze. Jak poradzą sobie z odpowiedzialnością, która tak nagle na nich spadła? Powieść jest przepełniona uczuciem troski, poświęcenia i miłości, ale nie brakuje w niej też nuty rozczarowania i goryczy.

Historia Ani i Kamila pochłonęła mnie.
Takie powieści mogłabym czytać na okrągło.
Klimat pensjonatu na jeziorem, miłość w powietrzu...
Ta historia mnie zaskoczyła tym jak się potoczyła, ale bardzo pozytywnie.

Historia Ani i Kamila pochłonęła mnie.
Takie powieści mogłabym czytać na okrągło.
Klimat pensjonatu na jeziorem, miłość w powietrzu...
Ta historia mnie zaskoczyła tym jak się potoczyła, ale bardzo pozytywnie.

Piękna historia.

Piękna historia.

Całkiem przyjemna pozycja. Polecam

Całkiem przyjemna pozycja. Polecam

Do przeczytania w jeden bardzo pochmurny dzien😄

Do przeczytania w jeden bardzo pochmurny dzien😄

Ania Brzęcka wraz z mamą i babcią prowadzi pensjonat „Na drugim brzegu jeziora”. Gdy obok nich powstaje nowy kompleks hotelowy, by ratować pensjonat stawiają na organizację wesel. Na pierwszym weselu Ania świeżo upieczona maturzystka poznaje Kamila – kuzyna panny młodej. Chłopak nie może dojść do siebie po niedawnym rozstaniu z narzeczoną. Młodzi spędzają ze sobą noc. Owocem wspólnej nocy jest Kaja. Ania nie informuje Kamila o dziecku. Mijają cztery lata i Kamil ponownie staje w progach pensjonatu. Tym razem ma pomóc w organizacji wesela swego brata. Przez te lata oboje bardzo się zmienili. Ania rodząc dziecko z pewną niepełnosprawnością musiała bardzo szybko dorosnąć i zrezygnować z marzeń o studiach. Dla córki gotowa jest na każde poświęcenie i w żaden sposób nie daje jej odczuć, że jest inna od rówieśników. Czy Kamil odkryje, że mała dziewczynka z pensjonatu jest jego córeczką? Czy ponowne spotkanie będzie dla nich szansą na odbudowanie relacji i wspólną przyszłość?

Książka ma sobie pewien urok. Akcja opowieści usytuowana jest w pięknym miejscu i dzięki aktorce na moment przeniosłam się do urokliwego pensjonatu. Bardzo ładnie została przedstawiona wielopokoleniowa rodzina. Myślę, że w takim pensjonacie można poczuć się jak w domu. Troszkę zawiedziona jestem samym zakończeniem, które jest jakby niedopowiedziane i niejednoznaczne.
Całość oceniam na 7 pkt i na pewno sięgnę po kolejne pozycje tej autorki.

Ania, to młoda dziewczyna, która wraz z mamą i babcią prowadzi rodzinny pensjonat nad brzegiem jeziora. Kiedy nowo powstały ośrodek na drugim brzegu zaczyna być dużą konkurencję dla tego rodzinnego biznesu, kobiety postanawiają rozszerzyć ofertę o organizację przyjęć okolicznościowych. Na jednej z takich imprez Ania poznaje Kamila i ta bardzo krótka choć intensywna znajomość będzie mieć zaskakujące zakończenie.
Julia Furmaniak stworzyła bardzo ciepłą historię o sile i mocy jakie niesie wsparcie rodziny. Napisana z ogromną lekkością wciągnęła mnie od pierwszych stron. To piękna historia bezwarunkowej, matczynej miłości. To też książka, która dzięki atmosferze stworzonej przez autorkę, sprawia, że w tym pensjonacie poczujecie się jak w domu. Cudowna babcia, która potrafi gotować jak nikt inny, sielski krajobraz, a w tym wszystkim miłość, która towarzyszy temu miejscu od bardzo dawna.
Zapraszam Was do „Pensjonatu na brzegu jeziora”😊

Pensjonat "Na drugim brzegu jeziora" jest prowadzony przez Anię Brzęcką wraz z jej mamą i babcią.
Niestety w pobliżu, powstaje hotel, który robi pensjonatowi niemałą konkurencję. Aby odzyskać dawną reputację właścicielki organizują liczne wesela i uroczystości.
Ania zmęczona ciągłymi przygotowaniami postanawia udać się na pobliską ławkę obok jeziora.
Spotyka tam Kamila, z którym kiedyś już się udało poznać. Czy to jedno spotkanie odmieni ich na dobre❓

Jest to moja pierwsza książka od Julii Furmaniak i naprawdę jestem nią zachwycona.
Powieść czyta się jednym tchem i naprawdę ciężko mi było się od niej oderwać.
Autorka tak świetnie poradziła sobie z opisami, że byłam przekonana, że jestem jedną z bohaterek książki. „Pensjonat na brzegu jeziora” to nie tylko powieść o miłości, ale także o odpowiedzialności i ogromnym zaangażowaniu, które nieraz może być wyczerpujące.

Spotyka tam Kamila, z...

Piękna, wzruszająca historia. Tylko zakończenie takie .... jak dla mnie, nieskończone ? Polecam !

• Przeczytane 2022
  • Romans
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Pensjonat na brzegu jeziora