Krwawy obowiązek. Polina

Okładka książki Krwawy obowiązek. Polina Amelia Sowińska
Okładka książki Krwawy obowiązek. Polina
Amelia Sowińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Krwawy obowiązek (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Krwawy obowiązek (tom 2)
NieZwykłe
2022-02-16
2022-02-16
Romans mafijny Capo Bratva Spisek

jednak to nie dla mnie :( tak samo bohaterka irytująco naiwna, sceny i rojenia erotyczne zajmują większość stron, styl prosty a wręcz prostacki- odpuszczam dalsze części, tyle lepszych książek czeka na przeczytanie, że na te szkoda czasu

Trochę mam już dosyć mafijnych książek, jednak tą przeczytałam - wciągnęła mnie i byłam ciekawa zakończenia.

Czas teraz na kolejnych bohaterów serii Krwawych obowiązków, czyli Polinę i Franco. Ta historia jest całkiem inna od poprzedniej, lecz jeśli nie czytaliście historii Sophii to musicie nadrobić gdyż można nie zrozumieć lub niektóre wątki wyjaśniają się dużo później, co działo się.

Rodzina Durov postanawia wydać swoją córkę mężczyźnie godnego jej ręki i tak, aby ich ślub przyniósł sojusz. Takim kandydatem okazuje się Franco Callaro brat Sophii. Polina cieszy się z takiego obrotu spraw gdyż jej ojciec przyrzekł jej, że jeśli nie wyjdzie za Callaro to poślubi któregoś z jego kumpli. Kobieta bała się gniewu ojca i robiła wszystko, aby doszło do ślubu. Kiedy jednak zostają zerwane zaręczyny Polina załamała się i zniknęła na kilka miesięcy. Po kilku latach znów na drodze Poliny pojawia się Franco, lecz ona już mu nie ufa. Pamięta jak tamtego dnia ośmieszył ją przy całej rodzinie. Kobieta nie ma wyjścia i musi wyjść za mąż. Kiedy jednak wszystko wydawało się, że się układa pojawiają się problemy. Ktoś z kręgu Carallo spiskuje przeciwko Cosa Nostry i zagraża Polinie.

Co zrobi Franco, kiedy dowie się, co wydarzyło się dwa lata temu?

Czy wybaczy swojej kobiecie zdradę?

Kto okaże się kretem?

Autorka udowadnia nam swój kunszt swojej twórczości i bardzo podziwiam jej pomysłowość. Nie spodziewałam się takich obrotów spraw a książkę czytałam z zapartym tchem ciekawa, co może wydarzyć się z każdym kolejnym rozdziałem. Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać.

„Krwawy obowiązek. Polina” jest to książka z kategorii literatury erotycznej, którą czyta się szybko i przyjemnie a już od pierwszych stron kipi namiętnością i pożądaniem. Historia wciąga nas od samego początku znajdujące się w niej zawirowania emocjonalne nie pozwalają nam się nudzić.

Zaskakują mnie tak wysokie oceny. Historia przyjemna fajna, ale sposób pisania. Miałam czasem wrażenie, że pisał ją licealista. Uwierzcie mi sama pisarką nie jestem.... ciężko się to czytało. Chaotycznie napisana jeżeli chodzi o miejsca w czasie. Można było się pogubić

Bardzo dobra książka , pełna intryg, kłamstw , plus wątek psychologiczny . Polecam , wciąga bardzo .

Tylko jedno zdanie przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej książki - Toksyczna miłość.

2001

Kolejna piękna i wzruszająca powieść o burzliwej miłości Poliny Durov, siostrze Antona i młodym capo nowojorskiej mafii Franco Callaro.
Najpierw były zaręczyny zerwane w sposób bardzo upokarzający przez Franco, potem po dwóch latach ślub.
Jednak to co przeżyła Polina przez te dwa lata, sprawiły, że do swojego męża czuła nienawiść, którą okazywała mu na każdym kroku. Zresztą Franco też nie był jej dłużny i po namiętnych scenach w łóżku potrafił okazywać jej obojętność, jakby nic dla niego nie znaczyła.
Historia opowiedziana jest przez Poline i Franco i nieraz miałam ochotę ich zamordować za ich postępowanie, za brak szczerej rozmowy o tym co ich dręczy, o ukrywaniu tajemnic ze swojego życia.
Bohaterów raz nienawidziłam za ich postępowanie a raz im współczułam za te wszystkie dręczące ich demony z przeszłości.
W większości powieść skupia się na relacjach małżonków a dopiero na końcu jest bardzo ciekawa akcja od której trudno się oderwać.
Historia Poliny i Franco to historia o bólu, walce, zdradzie, miłości i nienawiści. O trudnych wyborach między lojalnością do swojej rodziny a miłością do męża, walce nie tylko o swoją wolność ale także drugiego człowieka. I walce o miłość...
Powieść kończy niedokończona scena z Sorayą w roli głównej ale autorka zapewnia na swojej stronie, że o niej też będzie kolejna powieść a także o Aleksandrze i na koniec o Gustavo. Bardzo się z tego powodu cieszę i już nie mogę się doczekać.

Polina Durov, księżniczka moskiewskiej mafii, od dziecka wiedziała jakie są jej obowiązki względem rodziny. Jednym z nich było aranżowane małżeństwo z bossem włoskiej mafii. Dziewczyna upatrywała w tym małżeństwie ratunek dla siebie, dlatego wielkim szokiem i upokorzeniem było dla niej, gdy Franco Callaro zerwał ich zaręczyny tuż przed ślubem. Teraz po dwóch latach mężczyzna powraca do życia Poliny i ponownie proponuje jej rodzinie układ w ramach, którego dziewczyna ma go poślubić. Jednak tym razem dziewczyna nie jest już tak naiwna i zamierza zemścić się na swoim przyszłym mężu.

Cieszę się, że autorka podniosła poziom po pierwszej części cyklu, ponieważ jest to zdecydowanie lepsza pozycja od poprzedniej i choć można się tu przyczepić do kilku rzeczy, to jednak czytelnik nie męczy się przy jej czytaniu. Przede wszystkim główna bohaterka nie jest tak irytująca jak Sophia. I chyba to w dużej mierze przemówiło na korzyść tej książki. W relacji między Poliną a Franco można wyczuć chemię i to też jest dużym plusem tej historii, a tajemnice, zarówno mężczyzny jak i kobiety, tylko ją podkręcają, chociaż muszę przyznać, że czasami odnosiłam wrażenie, że są one trochę za bardzo rozciągane w czasie, a wszystko powinno wyjaśnić się dużo wcześniej. Nie rozumiem też dlaczego autorka przedstawiła matkę Poliny w tak negatywnym świetle, ponieważ w poprzedniej części była ona pozytywną postacią, podporą Sophii i traktowała ją jak drugą córkę. Jako, że książka okazała się lepsza od poprzedniej części mogę ją polecić.

Tak jak poprzedni tom ta książka też jest mroczna i bardzo wciągająca. Nawet bardziej niż poprzedni tom.
Bardzo mnie wciągnęła ta historia i do ostatnich stron trzymałam mnie w napięciu. A podejrzenie kto okaże się zdrajcą, aż do wyjawienia prawdy mieszało mi w głowie.
Chociaż muszę przyznać, że mam mały niedosyt co do zakończenia bo liczyłam na trochę inne zakończenie, ale to moja dusza romantyczki nie daje o sobie zapomnieć.

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Polina
Seria: Krwawy obowiązek
Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐️8/10

Polina Durov pomimo zasad panujących w jej rodzinie mafijnej dość długo pozostawała panną. Wcale nie spieszyło się jej do zamążpójścia choć wiedziała, że jest łakomym kąskiem dla potencjalnych kandydatów. W unikaniu ślubu pomagał jej fakt, iż krążące o niej plotki mówiły, że jest siostrą szaleńca, że już raz została porzucona przed ołtarzem i że miało ją wielu mężczyzn. Być może nadal udawało by jej się tego uniknąć gdyby nie powrót jej byłego narzeczonego który boleśnie ją zranił i nauczył czym jest nienawiść.
Franco Callaro, młody Capo jest wdowcem, ale to wcale nie zwalnia go z posiadania żony. Potrzebuje on również dziedzica, który w przyszłości stanie na czele Cosa Nostry.
Franco postrzega ślub z Poliną jako układ bez emocji. Jego planem jest podporządkowanie jej tak aby znała swoje miejsce oraz obowiązki.
Jednak uczucia między tą dwójką są już od dawna obecne. Oboje czują do siebie coś bardzo silnego - nienawiść.

Polina to piękna kobieta, która podoba się mężczyznom. Jeden, jedyny raz pozwoliła sobie uwierzyć w to iż w tym okrutnym i brutalnym świecie można znaleźć miłość, co niestety nie skończyło się dobrze. Po nadziei na znalezienie miłości i jednocześnie ratunku dla siebie pozostał szok i upokorzenie, gdy Franco zerwał zaręczyny. Po dwóch latach wrócił aby ponownie zaproponować układ w ramach którego Polina ma go poślubić. Lecz ona jest teraz całkiem inną kobietą. Po koszmarze, którego doznała zniknęła tamta Polina, a na jej miejscu pojawiła kobieta, która chciała zemsty i która jest w stanie zrobić wiele aby uratować jedną z bliskich jej osób.

Franco to młody Capo od którego bije siła i opanowanie. To przystojny mężczyzna dobrze wyglądający w garniturze. Stanowisko jakie obejmie w mafii zmusza go do zawarcia małżeństwa, które traktuje jako zło konieczne, a które ma mu przynieść korzyści z sojuszu z Bratvą, a żonę chce sobie przyporządkować.

Nadszedł czas na drugą cześć z serii Krwawy obowiązek autorstwa Amelia Sowińska
Choć w dalszym ciągu pozostajemy w kręgach Włoskiej Cosa Nostry i Rosyjskiej Bratvy historia Poliny i Franco różni się nieco od tej opowiadającej o losach Sophi i
Siergieja.
Jak wiele krzywd może znieść kobieta? Jak wiele osób musi ją zawieść aby przestała wierzyć w to, iż w jej życiu czekać ją będzie coś dobrego, dzięki czemu zazna choć trochę szczęścia?
Polina jest właśnie tą kobietą, która nie miała łatwo w życiu. Ojciec tyran, który nie szczędził jej uderzeń i upokorzenie, którego doznała za sprawą narzeczonego. I to właśnie to upokorzenie prowadzi do jej kilkumiesięcznej nieobecności. A gdy wraca z miejsca o którym nie chce nikomu nic powiedzieć jest inną osobą, a do Franca, który jednak zostaje jej mężem czuje nienawiść. I tutaj trzeba zaznaczyć, iż Franco również nie szczędzi jej okazywania nienawiści. Potrafił po namiętnie spędzonych chwilach w łóżku traktować ją ozięble i okazywać obojętność względem jej osoby. To mężczyzna, który ma władzę i bardzo dobrze wie jak funkcjonuje świat w którym się urodził, a co za tym idzie jest stanowczy i konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki Capo Cosa Nostry.
Ich droga do szczęścia nie jest łatwa. Czekają na nich przeszkody, które są trudne do pokonania. Muszą walczyć o to szczęście, o miłość, która wydaje się, iż w świecie mafii jest niemożliwa, gdyż tym światem rządzą władza, pieniądz i korzystne układy. Muszą dokonać trudnych wyborów, wybrać między lojalnością do rodziny, a miłością. Znajdziecie tu również walkę o wolność i życie bliskiej osoby, która jako jedyna od początku wiedziała co takiego spotkało Polinę podczas jej kilkumiesięcznej nieobecności. I tu stanie ona przed kolejnym trudnym wyborem: wybierze uczucia do tej osoby i wykona zadanie, dzięki któremu uratuje życie powiernika swojej tajemnicy czy raczej wybierze uczucia do Franco?
To mroczna historia ukazująca ból, cierpienie, zdradę, tajemnice i intrygi oraz miłość i nienawiść, które jak wiadomo dzieli cienka granica. Ta dwójka walczy z uczuciami, które żywią do siebie. Za to Polina zdecydowanie zasługuje na miano twardej kobiety, która po tym wszystkim co przeszła prze dalej przez życie.
Choć nieraz miałam ochotę potrząsnąć Franco i dać mu w pysk, żeby w końcu przejrzał na oczy i przestał być względem Poliny taki oschły nie mogę powiedzieć iż nie była to udana lektura. Co można zawdzięczyć również autorce, której pióro jest lekkie i która tak dobrze wykreowała postacie, jak również pożądaniu i namiętności, które niezaprzeczalnie czuć między tą dwójką.
Nie zabraknie tu również bohaterów z tomu pierwszego czyli Sophi i Siergieja.
No i pozostało jeszcze jedno pytanie. Kim tak naprawdę jest Salome?

#krwawyobowiązeksophia #krwawyobowiązek #ameliasowińska #wydawnictwoniezwykłe #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Polina