rozwińzwiń

Przymierze polsko-pruskie

Okładka książki Przymierze polsko-pruskie Szymon Askenazy
Okładka książki Przymierze polsko-pruskie
Szymon Askenazy Wydawnictwo: Gebethner i Wolff historia
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
Przymierze polsko-pruskie
Wydawnictwo:
Gebethner i Wolff
Data wydania:
1901-02-01
Data 1. wyd. pol.:
1901-02-01
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
Tagi:
askenazy przymierze sejm czteroletni sejm czteroletni stanisław august
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
492
349

Na półkach:

Jakoś wzbraniam się przed oceną rzeczonej rozprawy, kontrastuje mi bowiem z , przyznam bardziej wiarygodną, pracą profesora Bronisława Dembińskiego pt. "Polska na przełomie". Co ciekawe obaj nie pałali do siebie, delikatnie ujmując, sympatią. Prof. Dembiński ukazuje jakoby Prusy czyhały nieustannie na powiększenie się kosztem Polski i porozumienie się z Rosją i tak determinowały swoją politykę, ówczesna Rzeczpospolita miałaby być jedynie instrumentem pruskiej polityki, natomiast Askenazy podkreśla wagę sojuszu polsko-pruskiego, który zerwany został z powodu degradacji koniunktury politycznej korzystnej dla I RP. Niestety znając realia polityki, nie widzę, aby słaba ówcześnie Polska miałaby jakiekolwiek atuty do tego, ażeby Prusy traktowały ją jako równorzędnego sojusznika.

Jakoś wzbraniam się przed oceną rzeczonej rozprawy, kontrastuje mi bowiem z , przyznam bardziej wiarygodną, pracą profesora Bronisława Dembińskiego pt. "Polska na przełomie". Co ciekawe obaj nie pałali do siebie, delikatnie ujmując, sympatią. Prof. Dembiński ukazuje jakoby Prusy czyhały nieustannie na powiększenie się kosztem Polski i porozumienie się z Rosją i tak...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Przymierze polsko-pruskie


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne