I co dalej? część 1

Okładka książki I co dalej? część 1 Agnieszka Peszek
Okładka książki I co dalej? część 1
Agnieszka Peszek Wydawnictwo: 110 procent Cykl: I co dalej (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
23 str. 23 min.
I co dalej (tom 1)
110 procent
2022-01-03
2022-01-03
23 min.

I co dalej?” to powieść, która powstała na podstawie opowiadań współtworzonych przez czytelników. stąd bardzo fajnie się przeżywa te historie ;) mi się podobało, czasami autor wykorzystuje dużo wątków, bohaterów, retrospekcji ale nie spina się to a czytelnik się gubi, tutaj nie ma tego problemu, autorka świetnie sobie radzi i to we wszystkich jej książkach. Audiobook przeczytany przez F.Kosiora super!

Za dużo grzybów w barszczu. Autorka ewidentnie "przefajnowała", wątków jest dużo, nie łączą się, nie ma żadnego śledztwa, jest opis historii, zbyt udziwnionej by uznać ja za realistyczną, niewiele poza tym.

Rozumiem, że zawyżona ocena to jak zwykle zasługa Filipa Kosiora, który zawsze czytając audiobook wykonuje swoją pracę świetnie.

Świetna historia. Takie książki chcę czytać w tym roku. Ciekawa fabuła, świetne tempo, brak dłużyzn a wszystko naprawdę dobrze przemyślane.

Bardzo ciekawe opowiadanie, bardzo mi sie podobalo. Wielowatkowa akacja tego opowiadania kryminalnego dzieje sie w Suchodolach. Autorka zawarla w tym opowiadaniu wszystko co zawiera dobry kryminal, swietna fabule, intryge oraz szukanie odpowiedzi kto i dlaczego? Autorka przez caly czas trzyma czytelnika w napieciu. Czyta sie jednym tchem poniewaz opowiadanie wciaga bo chcemy jak najszybciej dowiedziec sie co dalej...

Cóż, książka jest w takim rozmiarze, że zanim się rozpoczęła zdążyła już skończyć.

W Suchodołach dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest ideał każdej kobiety, Grzegorz. O tym najlepiej wie Anna. To jej się oświadczył tuż przed śmiercią, choć nadal nie był rozwiedziony. Dwadzieścia lat później Anna dalej pielęgnuje pamięć po ukochanym, mimo że na jaw wyszły brudne sekrety kochanka.

Książka jest cieniutka i to działa na jej niekorzyść, sprawia, że jest niewiarygodna. Kilka razy był przez policjantów wypowiadany zwrot "Nie powinienem tego mówić, ale...". Funkcjonariusze miejscowego komisariatu byli głupi, niezdolni do dedukcji, szli na skróty.
Anna - naiwna.

Przedstawiona historia jest interesująca i wciągająca. Autorka pobudziła ciekawość.

Na plus działa przyjemny w odbiorze styl literacki i intrygująca okładka.

Bardzo krótkie, lecz można powiedzieć, że zawiera dużo treści. Tytuł dość intrygujący, a w środku bardzo zawiła zagadka bez dalszego ciągu. Ze znakiem zapytania - i co dalej?

Anna zakochuje się w Grzegorzu, koledze z pracy. On również jest nią zainteresowany, zostają kochankami. Spotykają się w hotelach, po kryjomu, aby nikt nie dowiedział się o ich spotkaniach. Zwłaszcza żona i koledzy z pracy. Anna jest pewna, że znalazła właśnie swój ideał.

"Miał jednak pewną wadę - o ile można tak nazwać fakt posiadania rodziny."

Pewnego wieczoru, podczas spotkania w hotelu, nagle Grzegorz stwierdza, ze zostawi żonę i syna i się oświadcza się Annie. Kobieta postanawia podjąć ryzyko i zgadza się. Nad ranem Anna zostawia śpiącego narzeczonego i wymyka się z hotelu, aby wrócić do domu i odświeżyć się i przebrać przed pójściem do pracy.

"Mimo że chciała, aby chwila ta trwała jak najdłużej, musiała wrócić do rzeczywistości."

Grzegorz nie pojawia się w pracy. Okazuje się, że został zamordowany...
Anna jest w szoku, kobieta zastanawia się, kiedy do niej dotrze policja, gdyż zostawiła w hotelu wyraźne ślady.
Kobieta próbuje się dowiedzieć się czegoś na temat śledztwa od swojego kuzyna, który prowadzi dochodzenie.
Podczas niby przypadkowego spotkania dowiaduje się wielu niepokojących ją rzeczy o Grzegorzu. Okazuje się, że nie był on jednak taki idealny i kryształowy jak jej się zdawało i jakie stwarzał pozory.
Kto zamordował Grzegorza? Dlaczego, i o co w tym wszystkich chodzi?
W kolejnym rozdziale ponownie spotykamy się z Anną, lecz już po dwudziestu latach. Poznajemy również dorosłą jej córkę. Kłopoty Anny nie skończyły się wraz ze śmiercią Grzegorza, lecz zaczynają się na nowo.
Końcówka opowiadania jest niesamowicie zakręcona.
Opowiadanie, mimo tego, że krótkie, jest jednocześnie wielowątkowe, w tak małej ilości stron, autorka zmieściła tak wiele treści, i tak mnie to zaintrygowało, że od razu szukam drugiej części.
Z pewnością przeczytam też inne książki autorki, mam nadzieję, że również będą tak wciągające.

Krótka, ale treściwa i bardzo ciekawa, polecam :-)

Krótka, ale treściwa i bardzo ciekawa, polecam :-)

Krótkie opowiadanie ,ale jak wielowątkowe .Istota dobrej napisanej książki jest wtedy ,kiedy od początku do końca czytelnik nie umie oderwać się od książki , ja tak właśnie miałam tym razem . Każda chwila ,krótkiego opowiadania przepełniona była chwila smutku ,miłości , żaru , niepewności ,grozy stresu i wiele innych doznań . Każdy wątek rozwinięty napisany zrozumiałym dialogiem .
Chce więcej i już wiem ,że sięgnę po kolejne książki tej Autorki .....20/10

Od autorki otrzymałam próbkę kolejnej książki. Akcja książki zaczyna się od nieszczęśliwej miłości, gdzie bohater zostaje zamordowany. W jednej nocy się oświadcza a w drugiej ginie. Zakochana Ania w Grzegorzu szuka prawdy. Jedyną osobą która cokolwiek wie jest jej kuzyn, który bierze udział w śledztwie. Okazuje się że na miejscu zbrodni nie było jej pierścionka zaręczynowego, który zostawiła. Sprawczyni była w więzieniu. Nagle po 25 latach jej dorosła córka Matylda postanawia wkroczyć w dorosłe życie. Dziś ma odbyć się kolacja u przyszłej rodziny. Bohaterka jest wstrząśnięta, kiedy widzi swój pierścionek, którym oświadcza się chłopak. O co tutaj chodzi?!.
Jest to tylko fragment nowej książki a ja już czuję że noc byłaby nieprzespana. Kolejny dobry wątek. Czekam na całość książki.

Anna zakochała się w Grzegorzu.
Niestety jest on żonaty.
Jednak kiedy mężczyzna się jej oświadcza oboje chcą zaryzykować.
Pewnego dnia kochanek kobiety zostaje znaleziony martwy.
Rozpoczyna się śledztwo.
Czy na pewno wszystko jest takie jak się wydaje?

Krótka historyjka, a jak dużo się dzieje.
Na 23 stronach jest ukazane tyle emocji i tajemnic, że chce się więcej i więcej.
A końcówka?Jestem w szoku.

Zachęcam Was do przeczytania darmowego e-booka oraz do wzięcia udziału w ankiecie.
Dzięki niej autorka napisze kontynuacje.

Całość można pobrać na stronie:

Anna zakochała się w Grzegorzu.
Niestety jest on żonaty.
Jednak kiedy mężczyzna się jej oświadcza oboje chcą zaryzykować.
Pewnego dnia kochanek kobiety zostaje znaleziony martwy.
Rozpoczyna się śledztwo.
Czy na pewno wszystko jest takie jak się wydaje?

Krótka historyjka, a jak dużo się dzieje.
Na 23 stronach jest ukazane tyle emocji i tajemnic, że chce się więcej i...

Agnieszka Peszek I co dalej? część 1 Zobacz więcej
Agnieszka Peszek I co dalej? część 1 Zobacz więcej