Dziewczyna z wnęki

Okładka książki Dziewczyna z wnęki Agnieszka Peszek
Okładka książki Dziewczyna z wnęki
Agnieszka Peszek Wydawnictwo: 110 procent Cykl: Dorota Czerwińska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dorota Czerwińska (tom 2)
110 procent
2021-10-11
2021-10-11
Kryminał Dziewczyna z wnęki Peszek

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Dużo lepsza od pierwszej części. Nawet jakoś wciąga ta intryga.

Dużo lepsza od pierwszej części. Nawet jakoś wciąga ta intryga.

Polecam. To druga część serii ale dla mnie pierwsza. Nie wiem czy to ma znaczenie. Wysłuchałam wersji audio i lektor (Filip Kosior) podbił ocenę. Wcześniej nie słyszałam o autorce a szkoda bo zasługuje na rozreklamowanie.

Intryga dobra, nawet bardzo. Niestety jak na polskie realia postacie zbyt ugłaskane, idealnie dobre dla siebie - jak dla mnie obyczajówka z elementem kryminalnym.

Ciekawy kryminał poruszający wciąż niestety aktualny problem mizoginii.

Ciekawy kryminał poruszający wciąż niestety aktualny problem mizoginii.

Wszystkie książki, w których są drastyczne sceny tortur są dla mnie nie do przyjęcia. W tym momencie nie wiem czy sięgnę po następną część bojąc się, że autorka rozkręciła się. Już wolę alkoholizm

"Dziewczyna z wnęki" jest moim kolejnym spotkaniem z prozą pani Agnieszki Peszek i również tym razem było ono całkiem udane. Jest to drugi tom cyklu, której bohaterką jest twarda policjantka z małego komisariatu w Suchodole- Dorota Czerwińska. Tym razem w hostelu prowadzonym przez jej przyjaciela zostają odkryte zwłoki młodej kobiety. Nie było by w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że zostały one odnalezione za nowo postawioną ścianą. Nikt nie ma pojęcia kim jest ofiara, a tym bardziej kto ją tak "urządził". Czerwińska dostaje od szefa dodatkowo zadanie, by przyjrzeć się zaginięciu pewnej dziewczyny sprzed 25 lat. Czy te sprawy się w jakiś sposób łączą?
Powieść oceniam na pełne 6⭐, może było by więcej gdyby nie zakończenie. Jakieś takie niedopracowane i pobieżne było. Jedną dodatkową ⭐ otrzymuje ode mnie lektor - pan Filip Kosior. Dzięki niemu bardzo miło spędziłam te kilka godzin na wysłuchaniu audiobooka. Polecam 😄
#lubimyczytac, #dziewczynazwneki, #agnieszkapeszek, #filipkosior, #lektorfilipkosior, #czytambezlimitu, #legimi, #czytamzlegimi, #audiobook, #lryminal

Przeczytałam również drugi tom i jestem bardzo zadowolona. Bardzo ciekawa intryga. No i nie ma alkoholizmu i przekleństw. Brawo. Pan Filip Kosior , który jest lektorem rewelacyjny jak zwykle.

Ciekawe zagadki - jedna sprzed 25 lat. Bardzo dobrze pokazane motywy i sposoby działania psychopatów oraz stereotypy („Kobieta powinna być skromna, posłuszna i nie odzywać się niepytana”) wciąż panujące w społecznościach. Bardzo podobało mi się to, że Dorota wychodzi na pierwszy plan, nie powoduje to chaosu. Trochę absurdalne sytuacje (Komendant komisariatu nie wie, ile jest nierozwiązanych spraw? i daje policjantce sprawy do wyboru? - takie rzeczy się nie zdarzają :) i nagłe zakończenie, które pozostawia niedosyt. Książkę czyta się szybko.

Daję 8, bo ta część jeszcze lepsza niż pierwsza, ale sprawiedliwiej byłoby 7,5 - ujęłabym trochę za zbyt pospieszne zakończenie i za wykorzystanie przez czarny charakter chwytu znanego już z Mroza i może nie tylko. Ale ogólnie bardzo mi się podobało.

Autorka z cała pewnością ma potencjał i gdyby nie końcówka książki pewnie oceniłabym na 7. Szkoda, że zabrakło pomysłu na ciekawe i trzymające w napięciu zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2022
  • Audiobooki