Trzy boginie z VIII D

Okładka książki Trzy boginie z VIII D Lia Celi
Okładka książki Trzy boginie z VIII D
Lia Celi Wydawnictwo: Finebooks literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tree dee alla scuola media
Finebooks
2021-10-07
2021-10-07
Jerzy Wołk-Łaniewski

Lubicie Mitologię i wariacje na jej temat? Jeśli tak, to nie mogliście lepiej trafić! „Trzy boginie z VIII D” autorstwa Lii Celi to fantastyczna książka dla młodzieży, której fundamentem są właśnie greckie wierzenia. Zaciekawieni? Świetnie.

Zeus ma już dość najgorętszych celebry tek na Olimpie – Afrodyty, Ateny i Artemidy. Postanawia je ukarać za ich krnąbrne zachowanie i zesłać do świata ludzi. Tam mają nauczyć się podstawowych wartości i zmienić swoje podejście do życia. Pozbawione swoich super mocy przybierają postać trzech zagubionych nastolatek i lądują we współczesnej szkole. Okaże się, że nie tak łatwo będzie im odnaleźć się w nowej rzeczywistości – będzie to duże bardziej trudne niż wykonanie 12 prac Heraklesa! Czy uda im się wrócić na Olimp?

„Trzy boginie z VIII D” to w mojej opinii świetna książka dla nastolatków. Emanująca humorem, przepełniona mitologicznymi ciekawostkami, może być prawdziwą frajdą dla dzieciaków, które chcą bliżej zapoznać się z grecką mitologią. Ja uwielbiam książki tego typu. Różnorodne wariacje na temat mitologii to dla mnie numer jeden. „Kirke”, „Pieśń Achillesa”, czy powieści Ricka Riordana – wszystko pochłaniam w całości. Nie zawiodłam się również na tej pozycji. Fantastyczna dawka rozrywki, podczas której niejednokrotnie można się uśmiechnąć. Jeśli jesteście ciekawi przygód Afrodyty, Ateny i Artemidy oraz tego, czy poradzą sobie one w nowej rzeczywistości – gorąco polecam. Gwarantuję świetną zabawę niezależnie od wieku.

Izabela Nestioruk
Instagram: @nesti.czyta