KONTENT wybrany. Antologia 2017-2020

Okładka książki KONTENT wybrany. Antologia 2017-2020 Weronika Janeczko, Marcin Świątkowski
Okładka książki KONTENT wybrany. Antologia 2017-2020
Weronika JaneczkoMarcin Świątkowski Wydawnictwo: Kontent poezja
poezja
Kontent
2021-10-09
2021-10-09

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Próby negocjacji. Szkice o laureatach Konkursu im. Jacka Bierezina Tomasz Fijałkowski, Monika Glosowitz, Karolina Górnicka, Weronika Janeczko, Paweł Kaczmarski, Marta Koronkiewicz, Dawid Kujawa, Agata Ludwikowska, Anna Mochalska, Sonia Nowacka, Przemysław Owczarek, Teresa Radziewicz, Rafał Różewicz, Karolina Sałdecka, Jakub Skurtys, Bartosz Suwiński, Mirosława Szott, Antonina M. Tosiek, Michał Trusewicz
Próby negocjac... Tomasz Fijałkowski,...

Bardzo ciekawa to książka. KONTENT wybrany. 2017-2020 to antologia zawierające wiersze i komentarze do nich.

W pierwszej części poeci prezentują kilka utworów, w drugiej – autorzy tekstów krytycznych wypowiadają się na temat tylko jednego wiersza.

Z przyjemnością przeczytałam zarówno poezję, jak i omówienia.

Muszę przyznać, że świetne wiersze zostały wybrane do tej publikacji. Wielokrotnie pozytywnie zaskoczyły mnie teksty, nawet tych autorów, których poezja nie trafia w mój gust. Ale najciekawsza, mimo wszystko, wydaje mi się, że jest ta druga część książki – opowieść o poezji.

Omówienia przyniosły sporo wiedzy o tym, jak inni postrzegają słowa i co w nich odnajdują. Na co zwracają uwagę czytając. To też świetny pokaz tego, jak autor komentarza radzi sobie z wyzwaniem opisania tak skąpej próbki twórczości. Jestem pod ogromnym wrażeniem tekstu Zuzanny Sali, bo wiersze Ilony Witkowskiej zastawiają zasadzki.

Podoba mi się sposób opowieści o wierszach, czy raczej o przestrzeniach poetyckich Jakuba Nowackiego, który po prostu snuje własną opowieść. Jolanta Nawrocka też mnie ujęła drobiazgowością i budowaniem pewnych prawd o świecie w oparciu o wiersz. Wyróżnię też tekst Łukasza Kraja, za pomysł i swoistą czułość.

Trudno w przypadku takich publikacji o ich „recenzję”. Zaznaczam więc tylko, że antologie warto czytać, poznawać twórczość współczesnych autorów i podglądać poezję oczami innych osób.

Z przyjemnością przeczytałam zarówno poezję, jak i omówienia.

Muszę przyznać, że świetne wiersze zostały wybrane do tej...

Dodaj cytat z książki KONTENT wybrany. Antologia 2017-2020