Najbogatszy człowiek w Babilonie

The Richest Man in Babylon
poradniki
2017-02-17
Małgorzata Małecka

Zlepek opowieści osadzonych w starożytnym Babilonie, które maja na celu sformułowanie zasad czy reguł rządzących się światem finansów. Autor ma celu przekazanie fundamentalnych i ponadczasowych zasad dotyczących finansów każdego z nas. Wplata ciekawe historie, które podsumowuje morałem czy puenta.

Jest to typowy poradnik, niemniej jednak wyjątkowy ze względu na odwołania...

Nie odkrywczego. Oszczędzaj w złocie zamiast kupować. Poza tym jak chcesz komuś pomóc, to najlepiej tak, żeby samemu nie brać na siebie jego kłopotów.

Zdecydowanie opłaca się ją przeczytać, bo zawarte w niej wskazówki co do zarządzania finansami są ponadczasowe i faktycznie działają.

Prosta i ponadczasowa książka, która zachęciła mnie i moich przyjaciół do odkładania dziesięciny z każdej wypłaty. Będę do niej wracał co roku by o niej rozmyślać i trzymać się zasad.

Jest to pozycja z podstawowymi zasadami obchodzenia się z pieniędzmi które każdy powinien znać a dodatkowo ciekawie wpleciona w życie Babilończyków. Dzięki siedmiu sposobom Arkada na pustą sakwę dowiemy się jak nie popadać w spiralę długu oraz jak zmotywować się w łatwy sposób do odłożenia pierwszych pieniędzy pod przyszłe inwestycje.

Lekko, łatwo i przyjemnie o finansach - niekoniecznie starożytnych.
Dobra pozycja na start dla kogoś kto uważa pieniądze za zło, szatański wynalazek itp. Niech zapomni na chwile o swoich długach i poświęci jeden wieczór na przeczytanie tej książki. Skąd wiem, że ma długi? Z obserwacji - jeżeli ktoś nienawidzi pieniędzy, to jakże może się racjonalnie zająć ich ...

Książka na jeden wieczór :) Nie znajdziecie tu specjalistycznych treści na tematu finansów. Całość można skrócić do kilku prostych zasad na temat zarządzania pieniędzmi,a jednak wprowadzenie ich do swojego życia może być bardzo dobrym początkiem na obchodzenie się z własnym budżetem.

Książka zawiera wiele wartościowych prawd o zarządzaniu finansami. Książka niekiedy banalna, z lekka naiwna, ale przekazująca przydatne porady, bynajmniej jednak nie z zakresu wiedzy specjalistycznej. Poleciłabym początkującym i dzieciom :)

Jest to książka z 26 roku zeszłego stulecia, a czyta się ją jakby została napisana wczoraj - zawiera bardzo prosty język. Opowiada na podstawie starożytnych przypowieści z Babilonu jak zarządzać własnymi finansami poprzez proste zasady jakimi człowiek powinien się obchodzić nie tylko z pieniędzmi ;) Jeśli ktoś zamierza przeczytać pierwszą książkę o finansach ''Najbogatszy...

Prosta i bardzo konkretna. Taki finansowy ninja w babilonie. :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie