Najbogatszy człowiek w Babilonie

StudioEMKA
2017-02-17
2005-01-01
Małgorzata Małecka

Uniwersalne i ponadczasowe prawdy. Napisane w ciekawy sposób.

Uniwersalne i ponadczasowe prawdy. Napisane w ciekawy sposób.

Genialna książka pokazująca jak powinno się zarządzać majątkiem.

Genialna książka pokazująca jak powinno się zarządzać majątkiem.

Bardzo prosto napisana, zawierająca konkretne i ponadczasowe rady nt finansów. Polecam!

Poradnik napisany dość prostym językiem zawierający życiowe przykłady jak zarządzać pieniędzmi. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób zacząć oszczędzać, czy co lubią pieniądze, a czego nie. Warta uwagi pozycja. Moim zdaniem powinna być obowiązkową lekturą w szkole dzięki temu wiele młodych osób nie popełniało by błędów finansowych.

Bardzo dobra książka. Ta lektura pokazuje nam że nawet gdy zarabiamy mało pieniędzy to mimo wszystko da się odłożyć pewną część tego co otrzymujemy. Książka ta pokazuje że trzeba myśleć przyszłościowo a nie żyć tylko i wyłączenie teraźniejszością. Polecam bardzo tę książka bo mnie ona mocno podbudowała na duchu.

Taka sobie, nic szczególnego. Zbiór dość oczywistych prawd ubrany w nieco fabularyzowaną, historyczna formę.

"Najbogatszy człowiek w Babilonie", George S.Clason
Ta pozycja nie jest dla mnie odkrywcza, ale skoro dostałam ją do przeczytania, to nie mogłam odmówić :)

Zacznę od tego, że książkę czytałam w języku angielskim i była to nie lada gratka, ponieważ jest ona napisana klasycznym jezykiem z 1826 roku. Pierwsze 2 rozdziały częściej zastanawiałam się nad znaczeniem niektórych słów, po ich roszyfrowaniu szło już gładko :)

A teraz do meritum.
"Najbogatszy człowiek w Babilonie" łączy proste założenie z tajemniczym tytułem, które można podsumować w kilku zdaniach:
Zaoszczędź 10% wszystkiego co zarobisz
Bądź mądry, a nie głupi :p
Zainwestuj zaoszczędzone pieniądze

Po inne mądrości z przypowieści musicie sięgnąć po książkę. Dla mnie najbardziej interesującym faktem jest to, że metody gospodarowania pieniędzmi sprzed 8 tysiecy lat są ponadczasowe. Te rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były przez w Babilonie.
A dzieki łatwemu przekazowi, nawet każdy laik stusujacy się do złotych rad może zostać milionerem :)

"Najbogatszy człowiek w Babilonie", George S.Clason

Książka prosta i mocno daje do myślenia, bez niepotrzebnego lania wody jak to bywa w wielu książkach biznesowo rozwojowych. Polecam każdemu i w szczególności ludziom zajmującym się polityką i ludziom o poglądach socjalistycznych i każdemu innemu kto chce podnieść poziom swojego myślenia na temat biznesu i samego życia. Pozycja którą warto sobie przestudiować.

Proste i uniwersalne zasady, które ułatwiają unikanie długów i budowanie majątku.
Pozycja obowiązkowa dla KAŻDEGO.
Z powodzeniem mogłaby zastąpić kilka niepotrzebnych, szkolnych lektur.

Pozycja obowiązkowa dla KAŻDEGO.
Z powodzeniem mogłaby zastąpić kilka niepotrzebnych, szkolnych lektur.

Biblia Sknerusa McKwacza.

George Clason był amerykańskim mesjaszem domowych finansów na początku XX wieku. Trafił w idealny moment, bo trzy lata po opublikowaniu „Najbogatszego człowieka w Babilonie” rozpoczął się Wielki Kryzys i beztroska konsumpcja musiała ustąpić na wiele lat życiu z ołówkiem w ręku.

Przypowieści z życia Babilończyków pokazują, że wychodzenie z największych finansowych tarapatów, to bułka z masłem. Część z nich brzmi jak przechwałki barona Münchausena, który opowiadał, że podczas wojny rosyjsko - tureckiej gonił na koniu Turka i wpadł po szyję w bagno. Wtedy chwycił się za swój warkocz i wyciągnął się w raz z koniem z tej topieli. Mamy więc m.in. opowieść o nierozważnym młodzieńcu, który popadł w długi i stał się niewolnikiem. Jeśli jednak potrafił wykupić się z niewoli i został bogaczem, to Ty nie będziesz w stanie spłacić swoich kredytów? Trochę silnej woli, prosty plan, dużo czasu i będziesz spał na górze złota.

Nie jest to literatura ani piękna, ani odkrywcza, ale raczej świadectwo, że popełniamy te same błędy od tysięcy lat i każde pokolenie musi się uczyć ich unikania od nowa. Większość opowieści sprowadza się do banalnych konstatacji: nie żyj ponad stan, w interesach ryzykuj rozważnie. Sięgnąłem z ciekawości, zainspirowany mrożącymi krew w żyłach opowieściami, publikowanymi w ogólnopolskich gazetach, o singlach zarabiających naście tysięcy złotych i z braku pieniędzy zmuszonych do cerowania skarpetek. Być może lepiej byłoby, gdyby banki wysyłając karty kredytowe dołączały do nich zamiast niezrozumiałych regulaminów i tabeli opłat, książkę George'a Clasona?

Biblia Sknerusa McKwacza.

Przypowieści z życia Babilończyków pokazują, że wychodzenie z...

George S. Clason Najbogatszy człowiek w Babilonie Zobacz więcej
George S. Clason Najbogatszy człowiek w Babilonie Zobacz więcej