Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach

Okładka książki Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Pascal poradniki
2020-10-28
poradnik lifestyle psychologiczne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jest to książka pt. "O oczywistych sprawach, w sposób równie oczywisty, by wyglądały już nie tak oczywiście". Napisana fajnym, prostym językiem. Dla mnie była formą dialogu z autorem. Polecam każdemu, choć ludzie wpuszczeni w samorozwój mogą czuć pewien niedosyt, który na szczęście kompensują bardzo ciekawe historie przytaczane przez autora.

Dzień dobry! Dziś kolejna książka, a raczej e-book „Problemy są dobre” autorstwa Fryderyka Karzełka. Zapraszam was na kilka słów recenzji o tej książce.
Kim jest autor? Założycielem klubu 555, przedsiębiorcą, coachem od pieniędzy, twórcą Heksagonu szczęścia.
Książka opisuje nam właśnie powyższy heksagon, który obejmuje sześć obszarów naszego życia. We wstępie poznajemy po krótce definicję kryzysu. Kryzys w języku chińskim składa się z dwóch znaków. Pierwszy z nich mówi nam o niebezpieczeństwie, natomiast drugi mówi nam o szansie. Z reguły, jeśli dopada nas kryzys, z początku nie widzimy specjalnie dla siebie szans na polepszenie naszej sytuacji, modlimy się, żeby tylko nie było gorzej. Dopiero po czasie pojawia się światełko w tunelu i zaczynamy dostrzegać szanse na zażegnanie zaistniałej sytuacji.
Skupiając się na powyższym Heksagonie. Są to obszary naszej codzienności. Zdrowie, praca, finanse, relacje, czas dla siebie i rozwój osobisty. Zgodzisz się ze mną, że stykamy się z tym na porządku dziennym. Autor definiuje, że jeśli choć w jednym wyżej wymienionym polu dzieje się źle, reszta może runąć jak przysłowiowy domek z kart.
Można się tu z Fryderykiem zgodzić, opisane w każdym rozdziale historie utwierdzają nas w tym jeszcze dosadniej. Pod koniec każdego rozdziału mamy wyciągnięte najważniejsze rzeczy, które warto zapamiętać jak i zanotować.
Podsumowując, czy problemy są dobre? Na pewno nie lubimy, jak nas spotykają, ale czy nie jest tak, że po zetknięciu się z przeciwnością losu jesteśmy silniejsi i bogatsi o doświadczenie? Książka dotyka temat naszej egzystencji, zagadnień, nad którymi nie zastanawiamy się za bardzo. Dopiero wtedy, gdy problem nas dotyka, zaczynamy doceniać to jak wcześniej było dobrze.

Przyjemna pozycja dotycząca sposobów radzenia sobie z kryzysami życiowymi. Niemniej jednak, tematyka tytułowych problemów schodzi na dalszy plan, podczas gdy pan Fryderyk ujmuje tutaj swoją ideologię heksagonu szczęścia. Po zdefiniowaniu celu istnienia każdego człowieka tłumaczy o jakie obszary należy zadbać aby umożliwić jego osiągnięcie. Konkretnie wskazuje o jaki elementy należy zadbać aby wypełnić poszczególne elementy heksagonu. Napisana dość prostym językiem, ale konkrety równoważą nieciągłości.

#479 - Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach - Fryderyk Karzełek - Wydawnictwo PASCAL
#39/52/2021

Książka ma 368 stron, swoją premierę miała dnia 28.10.2020 roku i jest to poradnik o tym, jak radzić sobie w trudnych czasach.

"Najlepszym lekarstwem, panaceum na wszelkie kryzysy jest zachowanie balansu w Heksagonie Szczęścia, w swoim życiu."

Książka składa się z X części, w tym VI z nich poświęcona jest poszczególnym obszarom Heksagonu Szczęścia.

Bardzo podoba mi się w niej to, że każdy rozdział ma podsumowanie w formie - Zapamiętaj - gdzie autor zamieścił najważniejsze myśli z danego rozdziału.

Książka, podobnie jak wszystkie inne Fryderyka, jest bardzo inspirująca i motywująca do działania.

To, co najbardziej trafiło do mnie, to zapobiegaj pożarom, zamiast je później gasić:
"W żadnym wypadku nie dopuść do trybu awaryjnego, aby nie astawić się na ucieczkę, poddanie się bądź też ukrycie."

Autor dużo uwagi poświęcił temu, by uzmysłowić nam, że kryzysy zawsze przchodzą i warto być na nie przygotowanym. A sam kryzys to zmiana, po której zazwyczaj przychodzi do nas coś lepszego.

#39/52/2021

Książka...

Książka ma bardzo dobre przesłanie. Warto ją przeczytać. Jak już ktoś wspomniał na pierwszy rzut oka opisuje banały i prawdy teoretycznie każdemu znane, ale tak wiele osób o tym zapomina w codziennym życiu.

Do każdej pozycji nauczyłem się podchodzić z dystansem.
Mi osobiście trochę przeszkadzał styl pisania, który nazwałbym "coachowym" - taki "do it now !" "kto Ci uktadł Twoje marzenia ?!" oraz częste powtórzenia całych zdań.

Na koniec lekko humorystycznie: Autor przewidział w heksagonie czas na rozwój, relacje, pracę finanse itd. Ale kiedy mam na Boga posprzątać dom i zebrać pranie ?! ;)

Do każdej pozycji nauczyłem się podchodzić z dystansem.

Książkę uważam wręcz za fenomenalną - prosty przystępny język, który wciąga.
Cd. samej treści zawarte w niej są takie banały, ale jednak większość z nas o tych właśnie banałach zapomina przez co można się w pewnym momencie życia "zgubić".
Mi osobiście bardzo pomogła i z czystym sumieniem polecam każdemu w trudnej sytuacji.

Książkę uważam wręcz za fenomenalną - prosty przystępny język, który wciąga.

Bardzo dobra lektura.
Nie tylko o problemach, ale też innych zagadnieniach. Autor zachęca do zdobywania wiedzy, żeby nasz mózg był długo sprawny. Przekonuje też do zarezerwowania czasu na myślenie o swoich celach.

Bardzo dobra lektura.

Fryderyk Karzełek Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach Zobacz więcej