Balsamistka

Okładka książki Balsamistka Magdalena Adaszewska
Okładka książki Balsamistka
Magdalena Adaszewska Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Balsamistka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Balsamistka (tom 1)
HARDE Wydawnictwo
2021-10-13
2021-10-13

Okładka książki Moja droga! Magdalena Adaszewska, Katarzyna Domańska
Moja droga! Magdalena Adaszewsk...
Okładka książki Będzie lepiej. Mika Urbaniak szczerze o uzależnieniu, chorobie i miłości Magdalena Adaszewska, Mika Urbaniak
Będzie lepiej.... Magdalena Adaszewsk...

Coś innego, nieszablonowy pomysł na fabułę. Odejmuje gwiazdki za to, że niebie początku się wciągnęłam, trochę za bardzo na około opisano różne wydarzenia. Pod koniec "Balsamistka" nabrała rumieńców i aż chce się odpalić kolejną część w audiobooku.

Genialna. Wciagla mnie od pierwszej strony. Zdecydowanie mój klimat.

Genialna. Wciagla mnie od pierwszej strony. Zdecydowanie mój klimat.

nie czytajcie, szkoda tracić czas

nie czytajcie, szkoda tracić czas

Pomysł ciekawy, ale...
Historia napisana bardzo prosto, za prosto. Dużo powtórzeń. Momentami nielogiczne zachowania bohaterów. Niektóre sytuacje nie wiem skąd się wzięły.
Taką powieść mogłaby napisać osoba młoda, jeszcze niedoświadczona życiowo, a autorka do takich nie należy.
Zastanowię się, zanim sięgnę po kolejną książkę.

Pomysł ciekawy, ale...
Zastanowię się, zanim sięgnę po kolejną książkę.

Jest dreszczyk, bo niby balsamistka w tytule i treści, ale o balsamowaniu jako takim nie za wiele, może i dobrze.
Sama intryga pomysłowa, interesująca, zaskakujące zwroty akcji, zakończenie nie jest takie oczywiste.
Oprócz wątków czysto kryminalnych rozbudowana jest warstwa psychologiczna. Ogólnie na tak, zwłaszcza, że to debiut.

Zapraszam do znakomitego kryminału autorstwa Magdaleny Adaszewskiej pt. "Balsamistka".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Harde

Na torach znaleziono brutalnie okaleczone ciało, zwłoki mężczyzny, to zamożny prawnik.

Sposób zapakowania i porzucenia zwłok przypomina morderstwa sprzed dziesięciu lat. Zniknęły jednak akta sprawy, gdy Wiktor Lorenc, policjant z Archiwum X był o krok od rozwiązania jej. Wrobili go, został zwolniony, teraz jest hodowcą róż. Czy zostanie przywrócony do pracy? Policji trudno jest trafić na trop mordercy. Sprawą zajmuje się też Monika Biel, telewizyjna dziennikarka śledcza. Poznań to miasto jej studiów. Monika to kobieta z tajemnicą. Wie, że granica między życiem a śmiercią jest bardzo cienka, ból jest częścią jej codzienności, żyje z nim. Jest nowa sprawa, morderstwa młodych kobiet. Ktoś uprowadza dziewczyny, torturuje i zabija. Morderca jest wyjątkowo sadystyczny. Zwłoki zamordowanych kobiet trafiają do zakładu balsamacji Amelii Rosy. To kwintesencja kobiecości, emanuje z niej tajemnica. Dziewczyna balsamuje ciała przejmując zakład po ojcu, który zaginął dziesięć lat temu. Drogi balsamistki i dziennikarki nieoczekiwanie się przecinają. Wszystkie ich spotkania są jakby wcześniej starannie zaplanowane przez jedną ze stron.

Kim okaże się Ernest Rosa, zaginiony ojciec balsamistki? Wszystko ma drugą stronę, ciemną jakiej nie znamy. Dochodzi do dalszych okrutnych morderstw na mężczyznach, kolejne brutalne zabójstwo mężczyzny, właściciela nocnego klubu, a także handlarza narkotyków.

Kim są wysoko postawieni oprawcy, na co dzień szanowani i podziwiani? Kto pomścił głęboko skrzywdzone i zamordowane dziewczyny?

Kryminał jest ciekawy z bogatą fabułą w tle, z nieoczekiwanymi i zaskakującymi wydarzeniami, pełnych zagadek. Przekonuje czytelnika, że za każdym człowiekiem kryje się fascynująca historia, którą warto poznać. Opowieść pełna wyjątkowych tajemnic, a rzeczywistość nie jest tym czym się wydaje. Zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło i szokowało. Gratulacje dla autorki Magdaleny Adaszewskiej za stworzenie tak znakomitej powieści kryminalnej. 🔥 polecam ten znakomity kryminał.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Harde

Ta historia jest rewelacyjna,nie oderwiecie się od tej książki,gwarantuję. Mocna historia z zaskakującym zakończeniem.Wydarzenia sprzed lat jak i te bieżące łączą się ze sobą i w końcu to powiązanie udaje się odkryć.

To po prostu trzeba przeczytac 👍

Ja na tapetę biorę drugą pozycję autorki.

To po prostu trzeba przeczytac 👍

Ja na tapetę biorę drugą pozycję autorki.

Giną mężczyźni i nijak ofiar ze sobą nie sposób powiązać-do akcji wkracza emerytowany detektyw to pierwszy wątek.Drugi wątek to balsamistka, która stara się by zmarły ładnie wyglądał i tego dokonuje. Historia wciągająca i zaskakująca dość ciekawa.

Zakończenie faktycznie zaskakujące, jak niektórzy tu pisali, ale czy warto było męczyć się ponad 250 stron, żeby pierwszy dreszcz emocji poczuć na sam koniec? Trochę za mało, żeby się zachwycać i wysoko oceniać.

Bardzo pomysłowy i oryginalny kryminał. Na torach kolejowych w pobliżu Poznania znaleziono dwa worki na śmieci z okaleczonymi i poćwiartowanymi zwłokami mężczyzny. Morderstwo łączy się w jakiś sposób z serią morderstw popełnianych na młodych kobietach dziesięć lat wcześniej. Zdarzenie zwraca uwagę kilku osób, które były osobiście związane w wydarzenia sprzed 10 lat.
- Monika Biel, dziennikarka śledcza z Warszawy;
- Wiktor Lorenc, wrobiony, odsunięty od sprawy, emerytowany policjant;
- Daniel Krynicki, maszynista pociągu, którego córkę zamordowano 10 lat temu;
- Amelia Rosa, młoda i tajemnicza balsamistka zwłok, która odziedziczyła zakład po ojcu.
Czy tajemnica zaginionych i zamordowanych kobiet wreszcie zostanie rozwiązana?
Świetnie się czyta. Bardzo oryginalne. Ciekawa atmosfera.

-...

Dodaj cytat z książki Balsamistka