Moja droga!

Okładka książki Moja droga! Magdalena Adaszewska, Katarzyna Domańska
Okładka książki Moja droga!
Magdalena AdaszewskaKatarzyna Domańska Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo biografia, autobiografia, pamiętnik
HARDE Wydawnictwo
2023-09-27
2023-09-27

„Moja droga!” autorstwa Katarzyny Domańskiej i Magdaleny Adaszewskiej przedstawia nam portrety 13 silnych kobiet, tych znanych nam wszystkim i tych, które działają poza blaskiem fleszy. Każda z nich ma inna opowieść, inną historię, ale każda z nich robi coś co jest ważne dla społeczeństwa, dobra ogółu i zostawia po sobie trwały ślad. Autorki określają je słowami takimi jak Odnawialna, Miłująca, Niezniszczalna itp. przybliżają nam ich wartości, motywacje do działań, opowieści z ich życia, które ukształtowały ich charaktery i sprawiły, ze są tym kim są, dlaczego nie boją się stawiać na swoim, skąd czerpią odwagę by poruszać tematy ciężkie i bolesne, jak odnajdują w sobie siłę by iść w życiu pod prąd.

To bardzo wartościowa i inspirująca lektura, o nas kobietach, o drzemiącej w nas mocy i sile, o poznawaniu siebie i dążeniu w życiu do osiągnięcia tego do czego zostałyśmy powołane.

"Moja droga" Katarzyny Domańskiej i Magdaleny Adaszewskiej to z pewnością interesująca pozycja.

Poznajemy tu aż 13 kobiet o różnych zawodach, różnych kolejach losu, ale wszystkie są doświadczone przez życie i jednocześnie niezwykle silne, konsekwentnie dążące do celu i nie poddające się.

Jeśli lubicie biografie to będziecie zadowoleni, gdyż jest tu wiele wątków biograficznych. Niektóre z naświetlonych historii potrafią tak zaintrygować, że z ciekawością szuka się w innych źródłach więcej informacji o bohaterach książki.

Polecam szczególnie to wydanie osobom, które chcą się zainspirować tym jak dążyć do celu. Bo nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko słuchać siebie i nie poddawać się stereotypom. Można potraktować tę książkę jako swego rodzaju poradnik.

Jestem ciekawa Waszych odczuć po przeczytaniu tej książki. Koniecznie dajcie znać.

Jeśli lubicie biografie to będziecie zadowoleni, gdyż jest tu wiele wątków...

"(...) w życiu wszystko ma swój czas, przychodzi w odpowiednim momencie i to jest piękne. Puzzle układają się w całość."

"Moja droga" to książka o kobietach - dla kobiet. Bohaterki książki pokazują jak ważne jest postawienie na siebie, często trzeba zaryzykować,nie dać się przeciwnościom losu. Każda z nas ma marzenia. Ale czy mamy odwagę je spełniać? Ile razy ulegamy presji otoczenia tylko dlatego, że tak wypada, że ktoś ma wobec nas inne wymagania. Ile razy rezygnujemy z siebie, boimy się powiedzieć co tak naprawdę myślimy i czujemy?
Bohaterki tej książki zaryzykowały, postawiły na siebie i jak się okazało bardzo dobrze na tym wyszły. To kobiety mniej lub bardziej znane. Ale każda z nich równie mocno inspirująca i silna. I choć im również "wiatr często w oczy wiał" to nie poddały się, spełniły swoje marzenia, są szczęśliwe i są dokładnie w tym miejscu, w którym chcą być.
Historie tych kobiet dodają skrzydeł, skłaniają do wielu przemyśleń, pokazują jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć.

Świetna i bardzo inspirująca książka. Idealna, aby przemyśleć pewne sprawy, zastanowić się czy wszystko w naszym życiu układa się tak, jak tego chcemy. W końcu "najważniejsze to pójść za pragnieniem serca". Książka, dzięki której może choć trochę zrozumiemy, że warto słuchać siebie. Nie można odpuszczać tylko dlatego, że pojawiły się pierwsze przeciwności losu.

Ciekawe rozmówczynie, ale niewykorzystany potencjał. Miałkie, nieciekawe, niewiele z tych rozmów wynikało finalnie. A szkoda, bo część bohaterek kojarzę i jestem przekonana, że mają dużo interesujących historii do opowiedzenia.

Mieć marzenia, wyznaczyć sobie cel i zmierzać do niego własną drogą

Macie czasem ochotę coś powiedzieć, ale milczycie, bo wiecie, że innym by się to nie spodobało? Chcielibyście zrobić na przekór innym, a nie spełniać cudze oczekiwania? Jeśli tak, to książka dla was. Idealnie dogadacie się z bohaterkami tej książki.

Bo to właśnie taką historia – kobieca. O kontaktach i dla kobiet. Bo to właśnie takie kobiety, które mają odwagę wyrazić swoją opinię, zmieniają świat.

Mamy tutaj aż kilkanaście takich postaci, każda oczywiście inna. Jedyna zajmuje się muzyką, inna biznesem, czy choćby marketingiem. Każda ma sieje problemy i żadna z nich nie jest idealna, mają swoje wady.

Ale są prawdziwe i silne. Mogą być inspiracją, pokazuje że każda kobieta może osiągać to co niemożliwe. Jak? Dzięki zaangażowaniu, konsekwencji i oparciu się na wartościach.

Choć to książka obyczajowa, poniekąd może być też poradnikiem bo za pomocą naszych bohaterem wskazuje nam rady i kierunki którymi iść, dodaje motywacji aby coś zmienić w życiu i walczyć o siebie.

Bardzo piękna, ciekawie i lekko napisana książka z niezwykle ważnym przesłaniem, w sam raz dla każdej kobiety.

Mieć marzenia, wyznaczyć sobie cel i zmierzać do niego własną drogą

Bo to właśnie taką historia – kobieca. O kontaktach i...

• ● Biografie/Wywiady/Wspomnienia
  • 2023 r.
  • Przeczytane 2023
  • Rok 2023
  • Audiobooki 2023
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Moja droga!