Długo i szczęśliwie?! #1

Okładka książki Długo i szczęśliwie?! #1 Maki Enjōji
Okładka książki Długo i szczęśliwie?! #1
Maki Enjōji Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Długo i szczęśliwie (tom 1) komiksy
komiksy
Długo i szczęśliwie (tom 1)
Hapi Mari
Studio JG
2021-10-31
2021-10-31
2013-08-06
Milena Woźniak
manga josei komedia romans

W pierwszym tomie poznajemy pobieżnie głównych bohaterów oraz sytuację jakie sprawiły, że w ciągu jednego dnia machnęli parafkę pod aktem małżeństwa. Akcja toczy się dość szybo i nim się spostrzegamy tomik się kończy.

Ale żeby napisać coś więcej ;) Chiwa z początku wydaje sie dość sympatyczna babeczką z lekko zadziornym charakterem, pracuje sobie w biurze, a że życie jej nie oszczędza musi dorabiać jako hostessa. Zrządzenie losu, który ma chyba przewrotne poczucie sprawiedliwości i niesienia pomocy, nasza bohaterka spotyka swojego szefa nie w firmie, a właśnie w miejscu , w którym dorabia, Nie wiedząc, że to persona mająca wpływ na jej dobrobyt życiowy, chlusta mu w twarz drinkiem gdy ten ją obraża. Następnego dnia w korporacji ma przyjemność dowiedzieć się z kim miała tak emocjonalne spotkanie poprzedniego wieczora. Ups. Los jednak dalej świetnie się bawi i zamiast wypowiedzenia podsuwa kontrakt małżeństwie. Happy and. Kurtyna.

... a nie, czekajcie jednak teraz dopiero się zacznie ;)

Na półkach: , , , , , , , ,

Jeden z najlepszych romansów jakie czytałam(mangi). Również jeden z moich ulubionych! Kreska bardzo przyjemna, kobieca, a zarazem prosta i czytelna. Historia szalona w porównaniu do tego co może przeżyć jedna para, ale chyba właśnie o to chodzi aby odlecieć z melodramatem w tle i zaspokajać swoje potrzeby uniesień romantyzmu. U mnie sprawdziło się w 100%!
To jest chyba z szósty raz kiedy czytam tą historię, już wydaną teraz w Polsce. Bardzo się cieszę, że będę mogła ją mieć na półce i wracać do niej co jakiś czas aby przeczytać tą satysfakcjonującą historię.
Najciekawsze jest to że za każdym razem odbieram ją trochę inaczej, a nadal cieszy mnie równie bardzo jak za pierwszym razem.

Polecam, warto popłynąć z nurtem rzeki.

To jest chyba z...

Zapowiada się całkiem fajna historia. Polecam pierwszy tom

Zapowiada się całkiem fajna historia. Polecam pierwszy tom

Słodko i flufiaście?!

Tak można by określić pierwszy tomik.

Mimo, że historia na pierwszy rzut oka wydaje się sztampowa (i w istocie może momentami taka być) to posiada parę większy zwrotów akcji. Równie miło jest czytać o rozterkach i mętliku uczuciowym, który przeżywa nasza bohaterka. Nasz "ukochany" też jak na razie wpadł mi w gusta, chociaż czasem wydaję się zbyt impulsywny to na ogół jest sympatyczny i raczej mi się podoba.

Zobaczymy czy zamówię kolejną prenumeratę czy nie ale na razie mam dobre przeczucia co do tej serii.

Słodko i flufiaście?!

Tak można by określić pierwszy tomik.

Urocza manga o prześlicznej kresce.
Chiwa Takanashi dorabia jako hostesa. Oblewa jednego z klientów drinkiem... i cóż. Wychodzi na to, że właśnie oblała swojego męża. Jest wesoło, jest dziwnie, jest ciekawie. Autorce udało się oddać w humorystyczny sposób młode małżeństwo, które dopiero musi się dotrzeć.
Zdecydowanie, czekam na drugi tom, bo pierwszy mnie zaintrygował. Śliczna kreska, wesoła historia, którą pochłonęłam błyskawicznie... O tak, chcę więcej! Jak nie lubię obyczajowych mang, tak ta mnie pochłonęła.

Urocza manga o prześlicznej kresce.
Zdecydowanie, czekam na drugi tom, bo pierwszy mnie zaintrygował....

Już mi się podoba i wiem, że nie będę żałować zakupu prenumeraty na wszystkie tomy. Niecierpliwie oczekuję premiery drugiego tomiku.

• Manga
  • Mangi