Tysiąc słodkich kłamstw

Okładka książki Tysiąc słodkich kłamstw
Eguchi Hiro Wydawnictwo: Waneko Seria: Jednotomówki Waneko komiksy
Data 1. wydania:
2019-08-25
Anna Karpiuk
Josei Pracownicy biurowi Seks Japonia Współczesność Realizm

Piękna kreska, wspaniałe ilustracje, szybko pochłonęłam całą historię chociaż była trochę płytka i opierała się głównie na jednym ale w sumie sugerował to opis mangi. Mimo wszystko świetnie bawiłam się podczas lektury

Śliczna kreska, strony przepełnione po brzegi ilustracją i tłem, dużą ilością rastrów. Dbałość o szczegóły i fajna mimika postaci :) Taka niby zawiłą acz prosta historia miłosna zdecydowanie 18+ ze względu na hm, dosadne sceny łóżkowe w każdym rozdziale.

Po opiniach spodziewałam się czegoś gorszego i już zaczynałam żałować zakupu tej mangi... Ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła (zwłaszcza kreska)!

Pozornie płytka historia, ale jak dla mnie jedna z lepiej rozbudowanych w tego typu komiksie. Nic nie brało się znikąd, postacie miały małe nawiązania między przeszłością a ich obecnym charakterem. Jak dla mnie całkiem urocza historia, może i nie pogłębiona, ale czuję się usatysfakcjonowana po przeczytaniu.

Tysiąc słodkich kłamstw.

Główną bohaterką tytułu jest Akane Kinuta, z zawodu sekretarka, prywatnie wielka miłośniczka mang, anime i gier. Prawdziwy „otaku”, który swoje popkulturowe zainteresowania przedkłada nad wszystko. Ktoś taki nie może łatwo zaakceptować przeniesienia przez firmę na głęboką prowincję, gdzie dostęp do tego rodzaju kultury jest mocno utrudniony. W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno – udawanie zamążpójścia i brnięcie w kolejne kłamstwa, aby tylko uniknąć konieczności przeniesienia. Los bywa jednak złośliwy i o jej „kłamstwie” dowiaduje się przystojny przełożony. Ten jednak, zamiast ją wydać proponuje jej układ, na którym skorzystają oboje. „Udawane małżeństwo” dosyć szybko przeradza się w pikantny związek, z którego może jednak powstać coś więcej.

Autorka pewne elementy fabuły swojego tytułu oparła na prawdziwych wydarzeniach (o czym można przeczytać na przedniej okładce mangi). Nie jest to oczywiście pełne przełożenie prawdziwej historii, która została tutaj przez twórcę odpowiednio „doprawiona” tak, aby stać się bardziej atrakcyjniejsza dla niektórych czytelników. Ostatecznie powstała z tego manga łącząca w sobie elementy romansu i komedii z dużą dawką bezpośredniej „pikanterii” (dlatego też tytuł ma ograniczenia wiekowe 18+).

Romantyczna strona tytułu jest poprawna, nie należy jednak od niej oczekiwać czegoś nadzwyczajnego. Twórca stawia na prostotę i sprawdzone schematy, które pojawiały się w dziesiątkach innych mang tego typu. Na dość ograniczonej ilości stron trudno jest doskonale pokazać rozwój emocjonalny postaci. Kiełkujące „uczucie” postępuje więc tutaj dość szybko, potrafi być jednak na swój sposób satysfakcjonujące. Dodatkowo ten element komiksu „upiększany” jest przez autorkę dość dosadnymi scenami sexu bez większej cenzury. Tego typu pikanteria na pewno nie przeszkadza, ale też nie wnosi niczego specjalnego do samej historii.

Całkiem dobrze za to prezentuje się warstwa humorystyczna mangi. Twórca w mocno żartobliwy sposób prezentuje tamtejszy „system pracy”, jednocześnie bawi się różnymi stereotypami dotyczącymi Japonii. W kilku scenach komiks naprawdę potrafi wywołać na twarzy odbiorcy niekontrolowany uśmiech rozbawienia.

Cała recenzja na:

Tysiąc słodkich kłamstw.

1999

Jak na romans i komedie z paroma ostrzejszymi scenkami sprawdzilo sie idealnie. Nie ma tu jednak glebszej fabuly (tylko dosc przewidywalna), dosc szybko sie czytalo. Nie zapada jednak tak szczerze w pamiec na dlugo ;)

Takie bardzo podobne do "Powiedzmy, że cię kocham".

Takie bardzo podobne do "Powiedzmy, że cię kocham".

Typowy romans z typowym zakończeniem, ale mi się podobał. Czekam na więcej takich pozycji od wydawnictwa.

Na półkach: , , , ,

SEKSRETARKA GEECZKA

Na polski rynek wytrys… Znaczy na polskim rynku pojawiła się właśnie kolejna jednotomówka od Waneko. Bardzo gorąca jednotomówka, w sam raz na gorące dni, gdy pot spływa po zaczerwienionych twarzach czytelników. Bo „Tysiąc słodkich kłamstw” to romantyczny erotyk, miejscami mocno ocierający się o typowe hentai, który posiada pewną fabułę a nawet humor, ale i tak wszystko to służy ukazaniu cielesnych interakcji między bohaterami.

Akane Kinuta jest geeczką uwielbiającą mangi, anime, gry i tym podobne. I jest też seks… sekretarką. By uniknąć prześnienia, które kosztowałoby ją utratę zainteresowań, nasza bohaterka postanawia udawać, że bierze ślub, co ma zatrzymać ją w obecnym miejscu pracy. Jej sekret odkrywa przystojny Kuroki i postanawia to wykorzystać. Dosłownie. Chce bowiem, by Akane w zamian za jego udawanie jej męża, zaczęła mu serwować to, co żona serwować powinna mężowi. W łóżku także. A raczej przede wszystkim tam…

SEKSRETARKA GEECZKA

Na półkach: , , , , , ,

W swojej kategorii: bardzo fajna i dobra komedia.
Jeśli spodziewacie się czegoś mega, to Was rozczaruję: jako romans-komedia-absurd-shoujo sprawdza się doskonale, ale nie radzę liczyć na coś zabójczego ;)

W swojej kategorii: bardzo fajna i dobra komedia.

Na półkach: , , , ,

Oklepane i płytkie, bohaterka bez polotu w parze z jeszcze mniej lotnym bohaterem. Niestety nic ciekawego czy głębszego (heh, ,,głębszego"). Na plus kreska - całkiem sympatyczna.

Dodaj cytat z książki Tysiąc słodkich kłamstw