Edi. Polski Brazylijczyk. Historia Ediego Andradiny

Nie interesuję się piłką, ani nawet sportem, ale ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Ciekawe jest to przenikanie się różnych kręgów kulturowych, szukanie wzajemnej akceptacji czy kompromisu. Edi bardzo dobrze "sprzedaje" też emocje, zwłaszcza w odniesieniu do swojej rodziny. Trochę mnie ta książka wzruszyła, trochę rozbawiła, ale na pewno nie znudziła.

Wydawalo by sie ze ta pozycja jest przeznaczona głownie dla kibiców Pogoni Szczecin i Korony Kielce ale nic bardziej mylnego ...Myśle ze jest to pozycja dla kazdego fana polskiej ektsraklasy który pamięta Ediego z boiska/stadionu lub sprzed telewizora . Czyta sie jednym tchem duzo anegdot ,smiesznych sytuacji z jego bogatej swiatowej kariery jak rowniez mrocznych sytuacji z mlodzienczych lat Ediego w brazylii . ksiazka napisana bardzo przystepnym jezykiem aczkolwiek jak dlamnie troche za duzo przeklenstw się pojawia . Plusem rowniez duzo zdjec z prywatnych zbiorów Ediego . Ocena 7/10 .

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Niczego wielkiego się po tej pozycji nie spodziewałem, patrząc na sylwetkę jej bohatera, ale książka jest naprawdę ciekawa. Pozornie mało ciekawe fakty, zostały opisane w barwny i pozytywny sposób. Nie brakuje tutaj anegdot i bardzo luźnego, prostego humory. Bardzo ciekawie czyta się zwłaszcza o życiu prywatnym Ediego. Autor podchodzi do swojej kariery jak do przygody, nie ma budowanie sztucznej powagi czy jakiejś naciąganej dramaturgi. Piłka to przede wszystkim zabawa. Ja bawiłem się świetnie, spędzając czas na czytaniu tej książki.

• Piłka nożna
  • Sport