Zakochany Dubaj

Empik Go
2021-07-09
2021-07-09
Romans

Ależ to była męczarnia... Książka właściwe o niczym. Na pewno szybko o niej zapomnę. Postaram się jednak pamiętać, by więcej nie sięgać po książki z tą lektorką. Wymęczyła mnie ona tonem swojego głosu.

,, Zakochany Dubaj” autorstwa @kinga.jesman.autorka to książka, w której znajdziemy zarówno sporo romansu, erotyki, uśmiechu, jak i przykrych i smutnych momentów.
♥️
W książce poruszone zostały tematy przemocy domowej i etapów jej powstawania. Poczynając od pięknych chwil, następnie jednorazowych czynów przemocy, przeprosin, obietnic poprawy, aż po nieprzerwane znęcanie się fizyczne, psychiczne, a także ekonomiczne. Nie jest to prosty temat, ale niestety dosyć często występujący w wielu rodzinach.
♥️
Kolejnym ważnym aspektem w książce jest etap pogodzenia się z ciężkimi przeżyciami z przeszłości. Jest to długi proces, który może ciągnąć się latami i może mieć wpływ na całe nasze życie.
❤️
I tak było w przypadku głównej bohaterki Alicji. Kobieta była przez długi czas maltretowana przez męża. Po ciężkich przeżyciach wyjechała do Dubaju, gdzie próbowała od podstaw odbudować swoje życie. Praca w świetnej firmie pozwoliła jej stanąć na na nogi. Tam również poznaje chłopaka, z którym wchodzi w nieco skomplikowaną relację. Jej były mąż po raz kolejny nie daje jej o sobie zapomnieć. Pomimo wszystko dziewczyna walczy ze swoimi demonami z dawnych lat. Walczy o siebie, o miłość i o swoją przyszłość.
♥️
Książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie. Jest sporo pięknych, budujących chwil, jak i dreszczyku emocji i niewiadomych. Przez co książka wciąga i zachęca do dalszego czytania. Zakończenie książki bardzo mi się podobało.
Polecam ❤️

1970

Sięgnęłam nie znając innych powieści Autorki, więc nie mam odniesienia. Skusił mnie Dubaj, którego trochę było za mało. Doceniam natomiast podjęty problem uzależniającego uczucia, konsekwencji przemocy w rodzinie dla budowania nowych związków i dawania sobie szansy na szczęście. Nie sprawdziłam, że ma to być romans. Dla mnie to raczej połączenie erotyku i powieści psychologicznej.

Rzadko sięgam po erotyki, ze względu na ilość wulgaryzmów w tego typu literaturze, czego osobiście nie znoszę. Z twórczością tej autorki spotkałam się już wcześniej, na platformie Wattpad, gdzie zachwyciły mnie jej powieści. Dlatego choć w intro ostrzegała, że Zakochany Dubaj to mocny erotyk, postanowiłam dać książce szansę. I nie zawiodłam się. Piękna historia wielkiej miłości. Trudny temat maltretowania kobiet i radzenia sobie z przeszłością. Książka bardzo mi się podobała. Polecam

"Zakochany Dubaj" Kinga Jesman

Sięgając po tę książkę zdecydowanie nie tego się spodziewałam. Dubaj utożsamiany jest tu z luksusem i bezpieczeństwem. To tam główna bohaterka postanawia rozpocząć nowe życie. Jednak traumatyczne przeżycia utrudniają jej zaznanie szczęścia, a widmo byłego męża prześladuje na każdym kroku.
Książka ukazuje jak trudno ofiarom przemocy domowej poprosić o pomoc, jak trudno po wszystkim się otrząsnąć, przebaczyć i żyć dalej, jak trudno zaufać i znowu się otworzyć, dopuścić kogoś do siebie... Choć w książce jest dużo gorących scen, nie jest to pozycja dość lekka, porusza dość trudne tematy. Ukazuje różne podejścia do związków i ich wpływ na życie.

"Każdy jest na swój sposób szurnięty, każdy skrywa w sobie jakiegoś demona".

"Miłość ma naprawdę różne oblicza, które zmieniają się niczym opcje w urządzeniu masującym. Od cholernego zauroczenia, kiedy godzinami mógłbym wpatrywać się w jej twarz, przez obawę, że puści moją rękę, upadnie i zrobi sobie krzywdę, po dzikie pożądanie, kiedy chciałbym ją posuwać i karmić się jękiem jej doznań. Pragnąłem ją rozpieszczać, by patrzeć, jak się uśmiecha. Zabierać w piękne miejsca, bo tam pasowała najbardziej, choć żadne nie było wystarczająco dobre. Chciałem jej szczęścia we wszystkich aspektach życia".

"Można być w związku przez dziesięć lat i zwlekać z decyzją o ślubie, po czym rozstać się po pół roku i związać się z kimś innym. Można kochać się do szaleństwa, po roku zaręczyć, po trzech latach wziąć ślub, a po pięciu rozwód. Można poznać partnera w Las Vegas, tej samej nocy stanąć naprzeciw Elvisa Presleya i zgodzić się na życie z praktycznie obcą osobą. Można też czuć się zmęczonym kolejnymi nieudanymi randkami i wybór partnera pozostawić rodzicom, po czym żyć happy ever after".

"Zakochany Dubaj" Kinga Jesman

Książka ukazuje jak trudno ofiarom przemocy domowej...

Nie czytam takich książek, ale czytam o Dubaju. Całkiem ciekawie to wyszło. Seks fajny.

Fajna , sympatyczna historia. Trochę seksu, miłość i super zakończenie.

Fajna , sympatyczna historia. Trochę seksu, miłość i super zakończenie.

Na półkach: , , , , , ,

Czasami jest tak, że wlasciwa osoba jest lekarstwem i uzupełnieniem zranionej duszy. Miło się czytało i w gruncie rzeczy warto dać szansę tej książce.

Przeczytałam, nawet mi się podobało, ale znalazłam w tekście "połacie ręcznika" i "połacie koszuli", a także nazwanie "ignorancją" sytuacji kiedy bohater nie zwraca uwagi na kelnerkę, ignoruje jej zaloty...

Moje najnowsze czytadło. Nie wiem co podkusiło mnie żeby sięgnąć po romansidło. Chyba tytuł, bo bardzo chciałabym odwiedzić Dubaj. Niestety autorka niewiele uwagi poświęciła miastu czy kulturze arabskiej. A szkoda bo uważam że dodałoby to książce unikalności. Spodobała mi się za to sama historia. Trochę mroczna co lubię. Seks co kilka stron, na szczęście żadne BDSM czy anale. Powiedziałabym fajnie opisany seks dla ludzi. Sama nie wierzę, że daję 9* ale nie mogłam się oderwać. Chyba najwyższa pora sięgnąć po zniesławione 365 dni bo tylko na półce się kurzy.

• Audiobooki
  • Empik go