Serce na walizkach

Okładka książki Serce na walizkach K.A. Figaro Patronat LC
Okładka książki Serce na walizkach
K.A. Figaro Wydawnictwo: Lipstick Books Cykl: Rozdroża (tom 1) Seria: Bezpośredni lot do szczęścia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Rozdroża (tom 1)
Bezpośredni lot do szczęścia
Lipstick Books
2021-06-14
2021-06-14

Okładka książki Sekretny kurort K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło
Ocena 7,0
Sekretny kurort K.A. Figaro, Alicja...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...

Wyróżniona opinia i

Serce na walizkach

przeczytanych książek 111 napisanych opinii 110

Małżeństwo, które istnieje już tylko na papierze i dla widoku ludzi, a w domu po prostu nie istnieje. Bohaterka jest po prostu zamknięta w złotej klatce. Teoretycznie ma wszystko, ale nie ma najważniejszego.... miłości, przyjaźni, wsparcia. Czy uda jej się znaleźć sposób, aby spędzić życie tak aby być szczęśliwą?

To pierwsza książka K.A.Figaro jaką miałam okazję poznać i powiem Wam szczerzę, że mam mieszane uczucia co do tej powieści. Ostatnio w ogóle albo trafiam na takie książki, albo to jakieś przemęczenie materiału nie pozwala mi się z nich w pełni cieszyć. Nadzieję jednak dają te, które skradły moje serce, to udowadnia jednak, że zdarzają się książki, które kompletnie mnie kupują. Z tą niestety tak nie było, dla mnie jest to taki typowy średniak. Fajna fabuła, ciekawe sytuacje, dobrze wykreowani bohaterowie, ale niestety nie czułam tutaj tych emocji, które autorka chciała nam przekazać :( Czytałam, aby czytać bez większego zaangażowania, ale na szczęście nie męczyłam jej ;) Niemniej planuję w najbliższym czasie sięgnąć po drugi tom i zobaczyć jak to się rozwinęło :)

To pierwsza książka K.A.Figaro jaką miałam okazję poznać i...

"Serce na walizkach" pierwsza część serii "Rozdroża"
Książka pełna emocji, erotyzmu i dylematów. Główna bohaterka - Gosia, nie dogaduje się z matką, coraz bardziej oddala się od męża (nie iskrzy już jak kiedyś, do tego dochodzą kolejne poronienia, ciągła krytyka i tłamszenie). Niby z pozoru ma wszystko, a tymczasem jej życie jest ... smutne. Michał też się zmienił, niby ma więcej pracy, ale czy tylko o to chodzi? Czy przezwyciężą ten kryzys?
Do tego podczas podróży służbowej Gosia wdaje się w romans. Czy będzie umiała zawalczyć o własne szczęście? Co się wydarzy, gdy wszystkie sekrety ujrzą światło dzienne? Czy Raul odpuści? Czy Gosia wreszcie dogada się z matką? Dużo niewiadomych i kolejne części do przeczytania.

"Serce na walizkach" pierwsza część serii "Rozdroża"

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Serce na walizkach, to pierwszy tom historii młodej kobiety. Kobiety o niskiej samoocenie, którą systematycznie i skutecznie obniża jej mąż. Kobiecie zalęknionej nie wierzącej w siebie. Pewnego dnia rusza w delegacje. Tam poznaje Raula. Portugalczyk okazuje się zupełnie innym niż jej mąż. Czy Małgorzata porzuci dotychczasowe życie dla Raula?

Po serii Rozchwiani byłam przekonana, że ta lektura będzie petardą. Początek naprawdę dobry. Główna bohaterka, trochę irytuje brakiem swojego zdania i całkowitym podporządkowaniem wobec męża. Ale czyta się naprawdę przyjemnie. Taki stan utrzymuje się mniej więcej do dwieście pięćdziesiątej strony. Potem jest już tylko seks. Seks na jachcie, seks w pokoju hotelowym, w domku letniskowym, jednym słowem wszędzie gdzie popadnie. Ogólnie NUDA! Sto osiemdziesiąt stron ciągłego, nieustannego spółkowania znuży każdego. Odnoszę wrażenie, że K.A. Figaro zwyczajnie nie miała dobrego pomysłu na pociągniecie tej historii, a terminy goniły. Więc zapewne pomyślała, co się sprzeda lepiej niż seks? Jak pomyślała tak zrobiła. Dzięki czemu pozbawiła książkę sensownej fabuły oraz jakiejkolwiek akcji. Koncertowo ją zepsuła. Szkoda. Wielka szkoda.

Reasumując. Zawiodłam się bardzo, pobieżnym potraktowaniem tematu przez autorkę. To widać na samym początku, gdzie Figaro miała pomysł i wenę, może nie do końca wiedziała jak pociągnąć dalej tę historię, ale się starała. Potem coś się stało i autorka popłynęła po całości. Pokazała się z najgorszej pisarskiej strony. Bowiem między Małgorzatą a Raulem nie ma ani jednego konstruktywnego dialogu. Jest tylko seks! Serce na walizkach to najsłabsza powieść z jej dotychczasowego dorobku. Żałuje bardzo. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2022/02/serce-na-walizkach-ka-figaro.html

Po serii Rozchwiani byłam...

(…) „Czasem należy coś puścić wolno, bo gdy zbyt mocno czegoś trzymamy, to sprawiamy sobie większy ból, doświadczamy większej straty i ran, niż to jest tego warte.”

Małgorzata ma wszystko o czym może marzyć niejedna kobieta. Od sześciu lat jest mężatka, wraz z mężem posiadają piękny apartament o którym jeszcze niedawno mogli pomarzyć. Drogie ubrania, auta to dla niej codzienność.
Kobieta pracuje jako agentka nieruchomości i chociaż nie musiałaby pracować, zajęcie to bardzo ją satysfakcjonuje.

Jednak jest coś czego Małgorzacie brakuje. Tym czymś jest uwaga i miłość męża. Ten skupiony na karierze przestał ją dostrzegać, a ona z każdym dniem pragnie uwagi.

Małgorzata dostaje polecenie wyjazdu służbowego do Portugalii. Kobieta w kilkudniowej delegacji widzi moment na przemyślenie swojego dotychczasowego życia. Jednak od samego przylotu do słonecznej Portugalii jej myśli zaprząta jej klient Raul. Mężczyzna jest zupełnie inny niż jej mąż. Otwarty, pewny siebie, twardo stąpający po ziemi.
Początkowo Gośka opiera się Raulowi i traktuje go stricte zawodowo. Jednak po kilku dniach nie wytrzymuje i spędzają gorące chwile na jego jachcie.

W tym momencie życie Gośki skomplikowało się jeszcze bardziej. Kobieta, która miała swoje zasady jednym wyborem przekreśliła je wszystkie.
Czy mąż wybaczy jej zdradę? Czy Gośka w ogóle będzie chciała walczyć o małżeństwo, które idealne jest tylko dla ludzi z zewnątrz?

„Serce na walizkach” jest to historia o samotności w związku. Jest to historia, która pokazuje jak brak wzajemnej współpracy nad związkiem może doprowadzić do jego końca. Historia Gośki jest bardzo smutna, ale i zarazem bardzo prawdziwa, bowiem pęd za pieniędzmi i coraz wyższym statusem społecznym może zaślepić ludzi. Książkę czyta się zaskakująco szybko, autorka tak ją napisała, że czytelnik ma wrażenie jakby losy Gośki, Michała i Raula opowiadała nam przyjaciółka przy kawie.
Jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów, dlatego od razu zaczynam drugi tom.

Nie licząc portugalskiego przystojniaka, to miałam wrażenie, że czytam o sobie. Może nie w 100%, ale jednak. Ciężko było mi przejść przez pierwszych 5 rozdziałów. Książka dała mu dużo do myślenia nad swoim życiem....

Mam mieszane uczucia co do tej książki.. Z jednej strony bardzo podobało mi się przedstawienie uczuć odtrącenia/samotności Małgorzaty. Było to realne i takie mocno 'dzisiejsze' - takich mężów jak Michał jest na pęczki. Udawane, idealne pary na pokaz. Z drugiej jednak strony Małgorzata po wyjeździe do Portugalii jakby wyłączyła mózg i włączyła 'swoją małą'.. Niby profesjonalistka w pracy a pojechała totalnie nie przygotowana, poza wygooglowaniem zdjęcia właściciela hotelu - później co gorsza go nie poznała na lotnisku... Dała się uwieźć w sekundę. On się nawet nie musiał starać, powiedział tylko do niej kilka razy Margaret i ona już miała mokro. Sam opis scen erotycznych może nie był koszmarny (dobry tez nie) ale ich ilość już tak.. Dodatkowo czyniło to z Gośki.. niewyżytą panienkę do towarzystwa... Ktoś zwrócił na nią uwagę a ta już rozkłada nogi i to tak ochoczo.. Poza seksem w ich relacji nic nie było, przynajmniej ja w nic innego opisanego w książce nie uwierzyłam. Totalnie nic o sobie nie wiedzieli, ich znajomość opisana została mega płytko i składała się jedynie z dużej ilości seksu.. A 'Margaret' odpłynęła jak nastolatka...

Książka mogła być lepsza.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

KOBIETA ZMIENNA JEST...
TAK JAK BOHATERKA TEJ KSIĄŻKI...
Znajdziecie tu małżenstwo z 6- letnim stażem małżenskim, RUTYNĄ, gdzie jedno się stara, a drugie tego nie odwzajemnia, bo ciągle nie jest PERFEKCYJNIE...głównie z żoną jest ciągle coś nie tak. A to zwisają boczki.., a to powinna jeść tylko sałatki by nie przytyć. Seks tylko kiedy on tego pragnie i by zaspokoić tylko swoje rzadze.
Wszystko zmienia się podczas wyjazdu służbowego, na który wysyła Gośkę szef. Kobieta ma polecieć do Portugalia by omówić warunki umowy z klientem.
Znajdziecie tu dużo pikantnych ciekawych scen🔥 i chwil jak z bajki. A potem powrót do rzeczywistości i do męża.

KOBIETA ZMIENNA JEST...
TAK JAK BOHATERKA TEJ KSIĄŻKI...

Bardzo przyjemna książka

Bardzo przyjemna książka

Od jakiegoś czasu trafiam na książki pisane przez K. A. Figaro. Po paru tytułach wiem już, czego mniej więcej mogę się spodziewać. Autorka lubi stawiać na tematy związane z erotyką i robi to raz mocniej, a raz delikatniej. Jako książkoholiczka zawsze obiecuję sobie, że w tego typu powieściach znajdę coś więcej, niż tylko dobitne opisy miłosnych uniesień. Tym razem trafiłam na pierwszy tom cyklu ROZDROŻA. „Serce na walizkach” to przede wszystkim historia bardzo nieszczęśliwej mężatki. Małgorzata Piłat, z domu Kruk, teoretycznie ma wszystko, czego dusza zapragnie: przystojnego męża, piękny dom z jeszcze cudowniejszą garderobą. Niejedna kobieta chciałaby używać markowych perfum, chodzić w ubraniach od najlepszych projektantów. Małgorzata ma to wszystko, ale stawia także na niezależność. Jej mąż, Michał, zarabia oczywiście dużo więcej, ale kobieta nie jest całkowicie uzależniona od mężczyzny. Niestety, w małżeństwie bohaterów nie dzieje się najlepiej. Autorka bardzo umiejętnie opisała postać Michała, czyniąc z jego charakteru istną sinusoidę. Raz jest on bardzo szarmancki i uwodzicielski, by za chwilę besztać Małgorzatę za wszystko- zły ubiór, nadwagę, uczesanie. Gdy o nim czytałam, niejednokrotnie chwytałam się za głowę. Postać Michała uzmysłowi niejednemu czytelnikowi, że można mieć dwie twarze- idealną w gronie osób trzecich i diabelską, gdy jest się w swoich czterech ścianach. Co gorsza, Małgorzata nie może za bardzo liczyć na swoją rodzinę. Ojciec jeszcze ją rozumie, choć sam nie był święty, ale matka… Cóż, nie bez powodu nazwana jest przez Michała Cruellą de Mon. W jaki sposób dokucza córce i dlaczego w jej oczach jest beznadziejna, niekompletna, pusta- warto się o tym przekonać, a ja nie chcę zdradzać wszystkiego. Państwo Piłat mają bowiem dużo bardziej skomplikowane kłopoty małżeńskie, a wredna matka uwielbia je wypominać.
Jak już mówiłam, autorka bardzo często lubi oscylować wokół erotyki. Swój charakterystyczny styl pisania ukaże w momencie, gdy Małgorzata ze względów zawodowych będzie musiała polecieć do Portugalii. Niejaki Raul Orta chce powiększyć swoje biznesy o hotele w Polsce, ale potrzebuje do tego idealnej agentki nieruchomości, a jest nią właśnie pani Piłat. Co wydarzy się w Portugalii? Jak zachowa się Małgorzata, która swoją obrączkę zmuszona była zostawić w kraju? Zapraszam do lektury.
Bardzo wiele osób słabo oceniło tę powieść. Sama mogę stwierdzić, że może nie jest to arcydzieło, ale, jak już mówiłam, ja zawsze doszukuję się drugiego dna. Pieniądze szczęścia nie dają, życie w złotej klatce także- to na pewno udowodniła nam pisarka. Czytelnicy krytykowali też lokowanie produktów- owszem, pojawia się tutaj wiele znanych marek, ale mnie akurat to nie interesuje. Po pierwsze- nie stać mnie na drogie dodatki, a po drugie nie pasuję do bogatego grona, gdyż „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one.” Ja osobą majętną nie jestem, ale czasem pozwalam sobie na lżejsze tytuły, w tym właśnie na książki pani Figaro. W zakończeniu pisarka zaprasza nas do kontynuacji. Czy przeczytam tom drugi? Raczej tak, a innym także nie odradzam lektury. Nadeszły dość nieciekawe czasy, więc warto niekiedy ”odpłynąć” i przeczytać coś, co dla zwykłego Kowalskiego raczej nie jest realne. To nie żaden wstyd- życie jak w bajce na pewno zamarzyło się niejednej z nas.

Właśnie skończyłam 1 część "Serce na walizkach" a już nie mogę się doczekać jutrzejszej kontynuacji 🤯
@figaro_autor przekazuje nam niesamowitą bombę emocjonalną!!! Podróż między pustką, smutkiem, samotnością a pożądaniem, troską i wsparciem.
Małgorzata na pozór wydawać by się mogło nie ma powodów do smutku. Ma pracę, którą lubi, w której odnosi sukcesy, zaradnego męża, piękny apartament, pieniądze które pozwalają jej żyć w dostatku. Jednak z czasem zaczyna jej doskwierać samotność....
Kolejne próby zajścia w ciążę kończą się niepowodzeniem, małżonkowie oddalają się od siebie, Michał poświęca każdą chwilę pracy, a fakt, że zapomina o rocznicy przelewa czarę goryczy. Małgorzata jednak wybacza mężowi tą wpadkę, kiedy przygotowuje dla niej niespodziankę. Niestety sielanka nie trwa zbyt długo..... małżonkowie wracają bowiem do tematu dziecka, a Michał wyznaje żonie, że nie chce już próbować i nie chce mieć z nią dziecka......Gosia bardzo przeżywa odtrącenie męża... ich trudne chwile dopełnia także choroba Franciszka- ojca Małgorzaty.
I wtedy jak koło ratunkowe pojawia się propozycja szefa kobiety- wyjazd do Portugalii, do klienta, który poszukuje terenu pod budowę kolejnego hotelu. Małgorzata waha się ale ostatecznie udaje się do Portugalii i zaczyna współpracę z Raulem....przystojnym biznesmenem, który z trudem radzi sobie z obojętnością kobiety. Z czasem tych dwoje zaczyna łączyć coś więcej niż tylko zobowiązania biznesowe.....a Małgorzata znów czuje się potrzebna, zaopiekowana i spełniona. Jednak jak to w życiu bywa nic nie trwa wiecznie i nadchodzi dzień powrotu do Polski.....
Czy małżeństwo Małgorzaty ma jeszcze szansę na przetrwanie? Co jest powodem obojętności Michała względem żony? Czy Raul zamiesza w życiu Gosi? Czy kobieta wróci do kraju czy da się ponieść pożądaniu i zostanie w Portugalii?
Autorka otwiera nam oczy na relacje damsko-męskie, na to jak ważne jest dbanie i pielęgnowanie miłości, związku i rozmawianie a zamiatanie spraw pod dywan. Ciekawa dalszych przygód Małgorzaty jutro zaczynam podążać drogowskazami szczęścia☺