Neuronauka poznawcza

Okładka książki Neuronauka poznawcza Richard Passingham
Okładka książki Neuronauka poznawcza
Richard Passingham Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego popularnonaukowa
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Data wydania:
2021-01-05
Data 1. wyd. pol.:
2021-01-05
Język:
polski
ISBN:
9788382201482
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
227
220

Na półkach:

Bardzo lubię książki okołonaukowe, zwłaszcza te, które są napisane przystępnym językiem. O ile ja takie książki traktuję jako ciekawostkę i poszerzenie horyzontów, to są osoby, które traktują je jako źródło wiedzy technicznej. W moim odczuciu jest to błąd, ponieważ przez uproszczenia i próbę maksymalnego ułatwienia odbioru często balansują na granicy błędu.
W " Neuronauce poznawczej" już okładce widzimy informację, że jest to krótkie wprowadzenie do tematu. Dodatkowo tłumacz w swoim wstępie informuje o uproszczeniach i ryzyku jakie ze sobą niosą, ale także tłumaczy jak ta gałąź nauki wygląda w Polsce.
Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów, które próbują wyjaśnić/ przybliżyć nam fenomen ludzkiego mózgu i operacji jakie przeprowadza. Zanim autor zacznie tłumaczyć procesy, wprowadza czytelnika w temat budowy mózgu. Całość nie opiera się tylko na mózgu jako narządzie, ale także na aspekcie psychologicznym m.in. myśleniu czy podejmowaniu decyzji.
Utwór zawiera wiele ilustracji i grafik obrazujących budowę mózgu, ale także badane procesy. Niektóre części mózgu określa się skrótami lub symbolami, by ograniczyć chaos wprowadzanych informacji.
Ogólnie " Neuronaukę poznawczą" czyta się przyjemnie, chociaż jest dosyć trudną pozycją i wymaga skupienia. Jest napisana w sposób bardzo obrazowy i skierowany do laików, nie mniej jednak dowiedziałam się, z niej wielu ciekawych informacji. Do tej pory sądziłam, że brak wzroku/ utrata powoduje całkowity brak widzenia, a okazuje się, że niektóre części mózgu funkcjonują i przekazują bodźce ruchowe. Do tego, w końcu zrozumiałam co dzieje się po utracie kończyny i skąd bierze się tzw. ból fantomowy.

Podoba mi się, że tłumaczeniem zajął się dr Konrad Rudnicki, który sam posiada dorobek z zakresu psychologii. Jego znajomość tematu, pozwoliła na lepszy przekład i na pewno ustrzegła przed wieloma błędami. Książka zawiera sporą bibliografię, dla mnie jest to ważny aspekt, bo pozwala na doczytanie interesujących mnie fragmentów i uwiarygadnia słowa autora. Do tego są dwa rozdziały o polecanej literaturze i literaturze w języku polskim.
Polecam tę pozycję jeśli interesuje was neuronauka.

Bardzo lubię książki okołonaukowe, zwłaszcza te, które są napisane przystępnym językiem. O ile ja takie książki traktuję jako ciekawostkę i poszerzenie horyzontów, to są osoby, które traktują je jako źródło wiedzy technicznej. W moim odczuciu jest to błąd, ponieważ przez uproszczenia i próbę maksymalnego ułatwienia odbioru często balansują na granicy błędu.
W " Neuronauce...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    3
  • 2021
    1
  • Xyz
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Chcę kupić
    1
  • Do rozważenia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Neuronauka poznawcza


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne