Rytuał

Rebis
2021-07-13
1992-01-01

więcej Więcej

„Rytuał” przypomniał mi czytane dawno temu opowiadanie „Sekretna księga Shih Tan”.
Masterton jest geniuszem, który nawet z makabry tworzy arcydzieło. Nie da się zapomnieć żadnej z jego książek.

2095

Na półkach: , , , ,

Ocena gdzieś tak między 5 a 7 (czyli wychodzi, że 6), bo początek taki trochę średni i przydługi natomiast jak już się zaczęło rozkręcać to skala masakry prawie wywołała u mnie torsje choć raczej nie jestem podatna na opisy makabr wszelakich. Z całą pewnością książka jest dość mocna, ale fabuła nie do końca mnie przekonuje. Na pewno jest to bardzo w stylu GM i za to bardzo...

Lubię prozę autora ponieważ jest wierny sobie. Czytać należy z przymrużeniem oka wówczas zabawa przednia.

Mocna, zdecydowanie polecam.

Co może się stać złego w kolejnej restauracji? Przecież jest ich wiele w całym kraju, prawda? Charlie nie spodziewał się, że wciągnie syna w mroczne miejsce. Historia dość krwawa i świetna.

Całkiem ciekawa historia. Spodobało mi się pióro Mastertona, na pewno sięgnę po więcej jego książek.

Gdyby tylko zakończenie nie było aż tak wydumane. W porównaniu z resztą książki zakończenie może wiele osób rozczarować.

Okrucieństwa, krew, ciekawa historia. Dobra książka i dobry horror Mastertona. Polecam

Główny bohater jeździ po kraju i sprawdza restauracje. W kolejną podróż zabrał syna, z którym po rozstaniu z żoną ma kiepskie relacje. W końcu trafiają do miejsca tajemniczego, zamkniętego. Nasz bohater nie ma go na swojej liście i za punkt honoru obiera sobie sprawdzenie o co chodzi. Będzie to najgorsza decyzja jaką mógł podjąć, bo jak się okazuje jest to religijna sekta,...

„Rytuał” to nieco przerysowany horror z krwi i kości i mięska przy okazji. Nie do końca straszy, ale w tym przypadku liczy się bardziej efekt tajemnicy i budowania napięcia niż czysty strach jako taki.

Graham Masterton bardzo ciekawie buduje całą fabułę – z jednej strony od pierwszym chwil dokładnie wiemy, co spotka bohaterów w legendarnym Le Reposoir, ale z drugiej – nie...

1 889
  • Horror