Bez przyzwolenia

Megan Goldin Wydawnictwo: Bukowy Las kryminał, sensacja, thriller
Bukowy Las
2021-08-11
2021-08-11

Ważna tematyka, myślę, że dobrze przedstawiona.

Jednak niektóre działania głównej bohaterki były dziwne. Też wszystko jakoś tak ładnie się ustawiło na końcu.

Ważna tematyka, myślę, że dobrze przedstawiona.

Ciekawy styl. Pokazano tu co kobieta przechodzi aby udowodnić, że stała się ofiarą. Trochę to chory proceder a jednak.

Nudna, powierzchowna, styl szkolny.

Nudna, powierzchowna, styl szkolny.

audio - Ewa Abart - trochę męczący styl czytania
Temat bardzo ważny i bardzo aktualny (niestety).
Ofiary gwałtu muszą udowodniać, że są ofiarami i przechodzić przez te traumatyczne chwile wielokrotnie bo tego wymaga system.
Fajnie, że historia opowiadana jest przez dziennikarkę-podcasterkę co ożywia całą akcję.

audio - Ewa Abart - trochę męczący styl czytania
Temat bardzo ważny i bardzo aktualny (niestety).

Bardzo mnie zmęczyla ta książka, ale wytrwałem do końca. Z jednej strony poruszająca historia, ale z drugiej, to retrospekcja okrucieństw popełnianych na ofierze, których skutek poznajemy już na początku nie była dla mnie "wciągająca", "trzymająca w napięciu" i zdecydowanie nie powiem, że "nie mogłem się od niej oderwać"

Książka o trudnej na pewno tematyce, bo na temat przemocy seksualnej wśród kobiet. Jak łatwo stać się ofiarą, jak ciężko z tym żyć, jak wielka stygmat się wszystkim z tym kojarzy.

To, co mi się bardzo spodobało, że książka jest napisana z perspektywy podcasterki true crime - sama lubię takie podcasty, więc miło było przeczytać kryminał/thriller, w którym podcsterka odgrywa główną rolę.

W kontraście do tematyki powieść napisana jest przystępnym stylem, jest także w miarę wciągająca. Natomiast nawet jeśli autorka ma w swoich twierdzeniach rację, to nie będzie miała jej więcej powtarzając je w powieści po kilka razy. Umiejętnością jest takie napisanie powieści, żeby czytelnik zapamiętał to, co wg autora jest najważniejsze bez powtarzania się i tej umiejętności tutaj zabrakło.

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu książka. Polecam!

Świetna, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu książka. Polecam!

Świetna książka. Polecam.

Świetna książka. Polecam.

Rachel Krall prowadzi znany podcast: "winny czy niewinny". Sprawa, która ma relacjonować dotyczy gwałtu w małym miasteczku Neapolis, ale po drodze tam dostaje list od Hannah, która prosi ją o pomoc w odkryciu prawdy dotyczącej zabójstwa jej siostry w przeszłość. Sprawa wydaje się skompliwana, ponieważ oficjalnie stwierdzono, że Jenny utonęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jaka więc jest prawda? Jaka w tym wszystkim będzie rola Rachel?
Książka ciekawa w swojej formule, ale również przez nią nie szukamy jak w każdej książce prawdziwego zbójcy, bo nie zwracamy na to uwagi.

Dodaj cytat z książki Bez przyzwolenia