Rezydentka

2021-07-28
literatura polska

Okładka książki Boski kurort K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło
Ocena 6,8
Boski kurort K.A. Figaro, Alicja...
Okładka książki Niedoskonały Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 7,3
Niedoskonały Małgorzata Falkowsk...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Rezydentka

przeczytanych książek 1408 napisanych opinii 1408

Ostatnio w moje łapki wpadła książka "Rezydentka" Poli Roxy. Po poprzedniej powieści autorki ten brałam w ciemno. Czy podobał mi się równie mocno jak "Osaczona"? O tym już za chwilę ;)

Rezydentka to druga powieść autorki. Książkę czyta się bardzo szybko, ale niestety, moim zdaniem coś w niej brakowało.... Miałam takie momenty, że było naprawdę ciekawie, ale za chwilę znowu miałam wrażenie, że historia się dłuży ;( Chciałabym napisać, że historia bardzo przypadła mi do gustu, ale nie mogę no. Na pewno nie była to miłość. Niemniej dam szansę jeszcze autorce, w końcu poprzednia książka była świetna.

Pola Roxy pisze bardzo lekko i przyjemnie. Tym bardziej nie wiem czemu tym razem nie było nam po drodze. Szkoda, ogromna szkoda, ale książkę polecam. Przeczytajcie i dowiedzcie się sami czy przypadnie Wam do gustu ;)

Pióro @polaroxa miałam okazję już poznać czytając "Osaczoną", która mi się podobała. "Rezydentka" jest drugą książką autorki, ale czy równie dobrą?

Główna bohaterka prowadzi beztroskie życie w Grecji. Od kilkunastu lat jest tam rezydentką. Cały czas imprezuje, alkohol leje się strumieniami, nie brakuje jej też męskiego towarzystwa. Czasem nachodzą ją myśli, że może powinna być gdzieś indziej.
Pewnego dnia całe jej życie odwraca się do góry nogami, a to wszystko po nocy, po której zupełnie nic nie pamięta. Anna zostaje wrobiona w morderstwo. Czy uda się jej uniknąć więzienia?

"Rezydentka" jest książka na raz, czyta się ją w ekspresowym tempie i nim się obejrzycie będzie przy końcu książki. Praktycznie od samego początku autorka zaciekawiła mnie tą historią. Z każdą kolejną stroną robiło się coraz ciekawiej. Teoretycznie jest to romans z wątkiem kryminalnym, ale romansu tu praktycznie nie ma. Pierwsza połowa tej historii bardzo mi się podobała, byłam ciekawa co takiego się wydarzyło w noc kiedy Anna nic nie pamiętała i kto popełnił morderstwo. Zachowanie głównej bohaterki momentami mnie bawiło, ale najczęściej irytowało. Już po kilkunastu stronach widać było, że Anna jest uzależniona od alkoholu. Za każdym razem gdy coś się działo musiała się napić :/ Jedynie czego można pozazdrościć bohaterce to bycie rezydentką w pięknej i gorącej Grecji. Kiedyś też chciałam być rezydentką 🤭
W połowie książki zrobiło się trochę nudno, ale za to końcówka była już dobra. "Osaczona" jako debiut wypadła dużo lepiej niż "Rezydentka", która jest tą słabszą książką autorki. Nie oczekujcie tu efektu wow, nadaje się na odmóżdżenie i tyle.

Czytaliście? Jakie były Wasze wrażenia?

Współpraca z @lipstickbooks

Początek mnie zanudził, nawet odłożyłam i kilka dni nie czytałam, pełno banałów, dopiero z czasem książka się trochę rozkręciła, aby na końcu stać się thrillerem.

Anna Rokicka pracuje jako rezydentka biura podróży w Grecji. Nie odmawia alkoholu, imprez oraz męskiego towarzystwa. Czasami zastanawia się jednak, czy nie powinna być gdzieś indziej, zachowywać się inaczej, bardziej odpowiedzialnie, a najlepiej jakby by w ogóle kimś innym.
Jej dotychczasowe życie zmienia się o 180 stopni. Anna zostaje wplątana w morderstwo. Nic nie pamięta z feralnej nocy. Nie chcąc trafić do więzienia postanawia pozbyć się zwłok.. Czy jej się uda ?
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Czytając pierwszych kilka rozdziałów myślałam sobie tak: Boże główna bohaterka to jakaś idiotka, i na dodatek alkoholiczka. Patrzyłam na okładkę i myślałam.. Daj szansę książce, może się coś rozwinie.. I cóż.. Nie myliłam się. Pomimo trudnego początku wkręciłam się w książkę na maksa. A zakończenie? Spodziewałam się czegoś innego...

Szok i niedowierzanie. Bardzo zaskoczyła mnie akcja w tej książce. Emocje, niewiadome, kurcze nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Polecam

"Rezydentka" to historia Polki, która pracuje jako rezydentka w jednym z hoteli na greckiej wyspie. Prowadzi szalony, imprezowy styl życia, do momentu, kiedy po jednej z imprez okazuje się, że zostaje wplątana w morderstwo.
Anna zupełnie nie wie, co robić w sytuacji, w jakiej się znalazła, zwłaszcza że nagle wiele osób zaczyna się nią interesować. W końcu zwraca się o pomoc do swojego byłego chłopaka, który z chęcią, bez żadnego zająknięcia postanawia jej pomóc. Ale czy aby na pewno jest to taka pomoc, o jakiej myśli Anna?

Fabuła tejże książki z początku wydawała mi się raczej średnia, ale wraz z rozwojem historii, było coraz lepiej. Niespodziewane zakończenie, mimo że momentami naciągane, nabrało większego znaczenia dla całości fabuły, co sprawiło, że ogólnie książka była ciekawa i dobrze się ją czytało.

Wątek kryminalny słaby i absurdalny, wątek romansowy naiwny i oklepany, bohaterka denerwująca.

Słoneczna Grecja, singielka, która lubi imprezować i trup w pokoju hotelowym. Już samo połączenie tych trzech rzeczy wskazuje, że to musi być dobra powieść!
No i była! Bawiłam się wyśmienicie czytając Rezydentkę. Kreacja bohaterów genialna! Tempo akcji nawet na chwilę nie zwalnia. Kończyła się jedna część, a ja zastanawiałam się co jeszcze autorka przygotowała jak już skończyła jeden wątek. I za każdymrazem zaskakiwała.
Miejscami można domyślić się niektórych szczegółów, a niektóre są abstrakcją, ale to kompletnie nie odbierało uroku. Domyśliłam się kto stoi za morderstwem, ale szczegółu były po prostu wooow!
Książkę czyta się szybko i można sie pośmiać ❤

Nawet spokój, zakończenie mnie zaskoczyło. Lepsza była poprzednia książka autorki.

Beztroskie życie, słoneczna Grecja, imprezy, znajomi . Wszystko co dobre szybko się kończy, lub gdy za długo świeci słońce - zawsze musi zagrzmieć.
W przypadku Ani burza wywróciła jej życie do góry nogami. I kiedy na końcu myślałam, że wszystko się dobrze skończy... o kurczę jak bardzo się myliłam (?)
Wiele zwrotów akcji, główna bohaterka na początku jest trochę denerwująca, ale da się wytrzymać.
Dopiero kiedy budzi się i stwierdza, że razem z nią w pokoju jest trup - zaczyna rozumieć, że życie przestało być beztroskie.
Fabuła może przewidująca, ale lekko i przyjemnie się czyta :)

Wiele zwrotów akcji, główna bohaterka na początku jest trochę...

Pola Roxa Rezydentka Zobacz więcej