Meksykańska hekatomba

Okładka książki Meksykańska hekatomba Wojciech Kulawski
Okładka książki Meksykańska hekatomba
Wojciech Kulawski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Tim Mayer (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Tim Mayer (tom 2)
Wydawnictwo CM
2021-06-25
2021-06-25

Okładka książki Powołani do twórczości Wojciech Kulawski, praca zbiorowa
Powołani do tw... Wojciech Kulawski, ...
Okładka książki Nocne mary. Opowieści niekoniecznie na dobranoc Sylwia Błach, Rafał Christ, Arnold Cytrowski, Łukasz Dubianowski, Tomasz Duszyński, Norbert Góra, Maciej Klimek, Marcin Kowalczyk, Marta Kucharska, Wojciech Kulawski, Graham Masterton, Tomek Miłowicki, Karolina Mogielska, Jarosław Adam Pankowski, Rafał Grzegorz Sawicki, Łukasz Śmigiel, Hubert Smolarek, Nadia Szagdaj, Honza Vojtisek, Paweł Widomski, Flora Woźnica, Olek Zielonka
Nocne mary. Op... Sylwia Błach, Rafał...

Super książka, wciąga od samego początku. Chce się czytać dalej. Na początku miałam wrażenie, że akcja dzieje się w odrębnych czasach, miałam poczucie zagubienia, ale szybko zniknęło. Bardzo polubiłam wszystkich bohaterów (poza jedną babeczką, kto czytał ten chyba może się domyślić o kogo mi chodzi).
I Meksyk <3 nigdy nie byłam, ale bardzo bym chciała :D

I Meksyk <3 nigdy nie byłam, ale bardzo bym chciała :D

Niezapomniane wakacje

Tim Mayer, szwajcarski archeolog wyruszając na urlop wraz ze swoim przyjacielem Dariem Argento do Meksyku, nie podejrzewał, że znajdzie się w samym środku zdarzeń, które niejednokrotnie będą zagrażały jego życiu bądź życiu jego bliskich.

Tajemniczy meteoryt, który wpływa na elekronikę w jego otoczeniu i spada dokładnie w to samo miejsce co 25 lat temu inny, ale identyczny meteoryt, tajna wojskowa placówka badawcza, w której przeprowadzane są podejrzane eksperymenty i badania, wyjątkowy chłopiec, zwany obiektem, Jan Matjas, będący pod opieką Juana Barkera, rozgrywki między rządem i wojskiem Meksyku a agentami CIA, a także między dwoma konkurującymi ze sobą kartelami narkotykowymi, w tej niewielkiej powieści znajdziecie to wszystko i uwierzcie mi, że akcja tej książki porwie was od pierwszych stron i będzie trzymać w napięciu do ostatniej kropki.

W powieści pana Wojtka nie brak także oryginalnych, barwnych, a czasem niebezpiecznych postaci, które zapadną czytelnikowi w pamięć na długo, jak chociażby agentka CIA, Waleria Stewart, narzeczona szefa gangu Sinaloa, Frida Acosta, czy główny bohater, archeolog, który niczym Indiana Jones czy Rick O'Connell wpada co rusz w tarapaty i przeżywa niesamowite i niebezpieczne przygody.

Jestem zachwycona tą książką, wychowana na filmach akcji i przygodówkach, od pierwszych stron wiedziałam, że to coś dla mnie. A wraz z rozwojem akcji autor zaskoczył mnie jeszcze bardziej bo podrzuca nam trop tajemniczych tablic, ukrytych w różnych miejscach na świecie, informacje pochodzące być może od cywilizacji pozaziemskiej, a więc pojawia się motyw science - fiction. Jak widzicie nie jest to zwykła przygodówka, mamy tu prawie wszystko, kryminał, s-f, thriller. Świetna mieszanka, a najważniejsze, że autor umiejętnie to wszystko łączy i czyta się rewelacyjnie.

Chętnie sięgnę po inne książki autora, a tymczasem serdecznie poleca Wam "Meksykańską hekatombę", nie będziecie się przy tej książce nudzić.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorowi.

Niezapomniane wakacje

"Meksykańska hekatomba" to świetna, przepełniona sensacją powieść z nutką kryminału i science-fiction. Dzięki kochanej @blogerka_anka miałam okazję przeczytać ją w booktourze.
Sama zapewne z ociąganiem sięgałabym po tego rodzaju książkę, ale po zapewnieniach Ani, nie mogłam się z nią nie zapoznać.
Historia autorstwa Wojciecha Kulawskiego wciąga czytelnika w świat tajnych badań, uderzeń meteorytów i nierozwiązanych tajemnic. Myślę, że to gratka dla fanów gatunku.

"-Powinniśmy się rozwijać nie tylko jako poszczególne jednostki w zbiorze, lecz także jako nierozerwalna całość... monolit. Aby kiedyś zrozumieć, gdzie zmierzamy i skąd pochodzimy. Musimy zjednoczyć siły, aby pojąć wszechświat. Odpowiedzi na pytania nurtujące nas od tysiącleci istnieją, tylko my jesteśmy jeszcze zbyt mali, aby je zrozumieć. I to stanowi prawdziwy cel, do którego powinniśmy dążyć."

Historia autorstwa Wojciecha Kulawskiego wciąga czytelnika w świat tajnych...

Ciekawa powieść sensacyjna. Akcja dzieje się w Meksyku. Uderza w jedno miasteczko meteoryt. Wśród poszkodowanych jest głównych bohater- szwajcarski archeolog Tim, który przebywa tam na wakacjach z przyjacielem. Najpierw musi on wydostać się spod zgliszczy hotelu, w którym był zameldowany, by później wejść w układy z niebezpiecznymi ludźmi z kartelu meksykańskiego, by pomóc rządowi Meksyku i USA rozwikłać zagadkę tajemniczego obiektu, który uderzył w ziemię. Co ciekawe, 25 lat temu, w tym samym miejscu uderzył podobny meteoryt… o co w tym wszystkim chodzi? I co z tym meteorytem ma wspólnego czternastoletni Jan Matjas?
No ciekawa historia, wielu bohaterów, dużo się dzieje. Autor operuje trudnym słownictwem odnośnie genetyki, mutacji itd. Do tego dochodzi temat cywilizacji pozaziemskiej…😉 Dość szczegółowo opisuje Meksyk i miejsca, w których znajdują się bohaterowie. Czuć ten meksykański klimat😉
Ogólnie polecam, choć parę kwestii mi nie pasowało i pod koniec jakby akcja nabrała niesamowitego tempa, dla mnie troszkę za szybko to wszystko się wyjaśniło, stąd moja ocena 6/10.

#meksykańskahekatomba
To było moje pierwsze spotkanie z autorem. Pierwsze i nie ostatnie. Chyba się polubiliśmy z Timem Mayerem.

Książka już od dawna leżała u mnie na półce. Czekała tak długo, przepraszam bo odłożyłam ją na półkę z przeczytanymi. Chyba przez przypadek. Dopiero jak zaczęłam przeglądać posty to widzę, że kilka mi umknęło. Ale nadrabiam zaległości a ta, jest jedną z książek które mogę zdecydowanie polecić.

Trochę kryminał, trochę science fiction. Kartele narkotykowe, tajne badania w podziemiach Meksyku. Spadający meteoryt, życie pozaziemskie. Jak dla mnie temat bomba. Książka lekka jak piórko, strony przewracały się same. Trzymała tak w napięciu, że nie mogłam odłożyć. Akcja goniła akcję. Czasami nawet z przesytem ale mi się podobało.

Muszę koniecznie sięgnąć po pierwsza część, tak mi się ten Tim spodobał 😍😍😍

Tim Mayer to archeolog, który postanawia wyjechać na wycieczkę do Meksyku. Na miejscu już nie jest tak kolorowo. Meteoryt, który spadł na ich hotel, zniszczył wszystko. Strefa wokół okazała się strefą skażoną. Pomóc nie nadchodziła. Wszyscy zostali objęci kwarantanną. I ty zaczyna się walka o przetrwanie a także poniekąd przygoda Tima. Odkrywają tajne laboratorium, ratuje życie przywódcy kartelu narkotykowego.

Co jeszcze spotka Tima? Jaki związek będzie miała z tym jego narzeczona, która została w domu? Czy uda mu się wydostać z Meksyku?

Przeczytajcie koniecznie.

Polecam 🥰

#meksykańskahekatomba

Pierwsza część zdecydowanie lepsza. Fajny pomysł, dużo się dzieje, główny bohater ciekawy, ale... bardziej się nastawiłam na książkę zgodną z profesją głównego bohatera. W rzeczywistości książka bardziej mi pasuje do gatunku SF. Zobaczymy jaki będzie 3 tom, oby lepszy.

Siedzę sobie i szukam jakiś fajnych kryminałów. Nagle wyskakuje mi książka pt. „Meksykańska hekatomba”. Myślę sobie: „Meksyk, jako miejsce akcji, brzmi nieźle, a hekatomba brzmi jak niezła rozpierducha, borę to”. Tytuł okazał się jak najbardziej stosowny, bo Wojciech Kulawski zorganizował prawdziwy meksyk w Meksyku.

W hotel w miejscowości Ciudad Juarez uderza meteoryt. Akcja ratunkowa przebiega dość opieszale i wygląda na to, ze rząd chce raczej zamknąć ofiary na terenie gruzowiska niż je odratować. Wśród ocalałych jest niezwykły chłopiec – uciekinier z bazy wojskowej, gdzie prowadzone są eksperymenty na dzieciach. Co to za badania? Dlaczego interesują się nimi wojsko, rząd, CIA, a także gangi narkotykowe? Jak to możliwe, że to nie pierwszy meteoryt, który uderzył w to miejsce?

Czytając „Meksykańską hekatombę” po prostu napawałam się akcją. Wojciech Kulawski już od pierwszych stron wciąga nas w wir niesamowitych wydarzeń. Zręcznie zmienia tło i punkt widzenia, aby jak najpełniej je przedstawić. W poprzednim akapicie zasygnalizowałam wam z czym mamy do czynienia w tej książce – meteoryt i spustoszenia jakie wywołał w meksykańskiej miejscowości oraz supertajne badania na dzieciach. W intrygę zostali wmieszani chyba wszyscy wpływowi, więc możecie sobie wyobrazić, jak bezwzględna jest to gra.

Dynamika tej powieści jest tak porywająca, że nie miałam czasu zastanawiać się nad realnością tej historii. Zresztą to ten typ książek, w których mamy dać się ponieść akcji, a nie ją analizować. Czy mi, szaremu ludkowi, dane jest wiedzieć, czy gdzieś na drugim końcu świata odbywają się jakieś wątpliwe etycznie badania? Moja wiedza z dziedziny genetyki pozwala mi aż rozumieć, dlaczego moje dziecko ma taką, a nie inną grupę krwi, więc nie będę się wypowiadać w temacie ludzkiego genomu. Pamiętajmy, że jest to fikcja literacka ubrana w taką formę, że pozostaje nam tylko cieszyć się wyborna rozrywką.

„Meksykańska hekatomba” to książka, którą z czystym sumieniem mogę polecić miłośnikom powieści kryminalno-sensacyjnych. Trochę mam pretensje do Wojciecha Kulawskiego, że tyle czasu się przede mną ukrywał, bo widzę, że ma klika publikacji w swoim dorobku. Trudno, trzeba schować fochy do kieszeni i przekonać się, czy inne są tak samo porywające.

W hotel w miejscowości Ciudad Juarez uderza meteoryt....

Kolejna rewelacyjna książka tego autora. Od samego początku, aż do końca nie nudziłam się w cale. Akcja dzieje się non stop. A co tak konkretnie tutaj mamy? Są wojny między kartelami narkotykowymi, są przekupni żołnierze, policjanci i urzędnicy. Jest ogromna chęć zysku i władzy, nieliczenie się z jakimikolwiek stratami, są oszustwa, knowania, obłuda, szantaże, wymuszenia,groźby, chęć zemsty, ale jest i miłość, walka o przeżycia no i chęć pomocy drugiej osobie.
Pan Wojciech Kulawski zafundował tutaj prawdziwy rollercoaster emocji. Nie oszczędził żadnego z bohaterów i zafundował im przeróżne wydarzenia, aby czytelnik nie nudził się podczas lektury. I choć w książce jest kilka wątków, to w pewnym momencie łączą się one ze sobą w bardzo zgrabną całość. Moim skromnym zdaniem, wszystko jest tutaj dopracowane na tip top. A my po przeczytaniu książki możemy zastanowić się tylko, jak poradzą sobie bohaterowie z tymi traumatycznymi przeżyciami w dalszym życiu?

Pomysł na książkę - jest. Fabularnie nie mam do czego się przyczepić. Chociaż nie! Jest stanowczo za dużo wątków. Jest bohater, który przypadkowo znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Są chłopcy z polityki, wojska, naukowcy, agenci, gangsterzy, policjanci a nawet... kosmici? Wojny gangów, wojny o strefy wpływów, polityka, szmal, narkotyki tylko rock 'n rolla zabrakło. Bo sex owszem był, ale dodany jakby na siłę, żeby dopełnić "dzieła".
Tak jak wspomniałam - fabuła OK. Ale...
Zastanawiam się jak to ująć. Pierwszym zgrzytem był Dario Argento (kojarzycie włoskiego reżysera i film "Suspiria"?). Tim Meyer też jest dziwnie znajomy... Potem czytając wszystkie naukowe wywody czułam się jakbym czytała encyklopedię. Nawet nadając im formę dialogu dało się wyczuć, że było to jakoś wymuszone. Opisy były do bólu drobiazgowe. Za każdym razem jak musiałam przeczytać co kto pomyślał, odkładałam zniechęcona książkę. Dlatego też czytałam ją prawie trzy tygodnie.
Podsumowując: językowo i stylistycznie słabo.
Do przeczytania na raz, ale żeby wracać do niej... nie.
Na lubimyczytać wysoka nota, ale patrząc na liczbę opinii można domyślić się dlaczego. Przykro mi, że trochę obniżę ocenę, ale arcydzieło to nie jest.
P.S. Nie pisze streszczenia książki. Inni robią to bardziej wyczerpująco.

Tim Mayer po raz drugi...
Archeolog spędza urlop z przyjacielem. W Meksyku, w Mesaluna, w pobliżu Ciudad Juarez.
W to miejsce uderza niespodziewanie meteoryt. Zniszczenia są ogromne. Ludzkie i materialne.

Jan Matjas jest młodym, zmanipulowanym uczestnikiem szkolenia programistów. Od wielu lat. W zamkniętym, podziemnym ośrodku. Jednak pewnego dnia, z pomocą swojego mentora, opuszcza ośrodek. Uciekają.
TEGO właśnie dnia.

Bohaterowie spotykają się w zawalonym hotelu. Należą do tych, którzy przeżyli.

Ćwierć wieku wcześniej w to samo miejsce uderzył meteoryt. Przypadek?

Programy badawcze. Tajne eksperymenty genetyczne. Współpraca międzynarodowa mniej lub bardziej udana. Agencje rządowe i gangi narkotykowe. Korupcja na wysokich szczeblach władzy. Przestępstwa. Układy. Zbrodnie. Walka o wpływy.
Ala również tajemnice i zagadki historyczne.

Szybka akcja ze zwrotami. Rollercoaster czytelniczy...Lubię takie książki.

I jeszcze coś... Na stronie 295 jest błąd ortograficzny 😃 a ja jestem uważną czytelniczką 😃

Tim Mayer po raz drugi...

• Book tour

Dodaj cytat z książki Meksykańska hekatomba