Chłopak na zawsze

Okładka książki Chłopak na zawsze Tijan
Okładka książki Chłopak na zawsze
Tijan Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
The Boy I Grew Up With
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-07-14
2021-07-14
2018-10-29
Sylwia Chojnacka

Nie wiem czemu ma tak niskie oceny, nie wiem czemu tak późno w ogóle ją zakupilam i przeczytałam...ale tak ja jestem w sumie może nie za bardzo wiarygodna chociażby przez to, że twórczość Tijan kocham...ale tutaj akurat mamy 2 glownych bohaterow Channinga i Heather, znaja się od dziecka i kochaja, ale rozne perypetie i znajomości tj nie pozwalają im spokojnie żyć...wg mnie emocjonalna ksiazka, chociaz bez przesady, ale porusza dosc wrazliwy temat...skupienie na tej parze bardzo mi odpowiadało.

2052

Po pierwsze czuję się oszukana, bo ta jednotomówka ewidentnie jest częścią większego uniwersum (Fallen Crest) i mam wrażenie, że przez to czegoś nie rozumiem i coś mnie ominęło. Poza tym jako pierwsze spotkanie z autorką wypada to słabo i choć podobało mi się lekkie piór i do samego stylu pisania nic nie mam, to mam za to problem z fabułą i bohaterami. Niby dorośli, niby prowadzą własne biznesy, niby tacy dojrzali, a zachowują się durne nastolatki, którymi miałam ochotę wielokrotnie potrząsnąć. Gdyby nie to, mogłabym się naprawdę dobrze bawić, a tak tylko wywracałam oczami i wkurzałam się na kolejne debilizmy.

Z jednej strony mam ochotę nadrobić Fallen Crest, żeby dowiedzieć się więcej i jeszcze chwilę pobyć w tym świecie, a z drugiej mam ochotę nigdy nie wracać.

Czytając opis myślałam, że to będzie bardziej o relacji między głównymi bohaterami. Trochę się pomyliłam, bo to był jednak bardziej poboczny wątek. Szczerze mówiąc trudno mi określić o czym była książka bo żaden poruszony temat nie był tym głównym, tylko same poboczne. Historia jest wciągająca i czyta się ją dość szybko. Bohaterowie są dobrze wykreowani, nie brakuje im cech i emocji dzięki temu nie są płascy. Myślę, że polubiłabym się z gangiem głównych bohaterów. To była chyba moja pierwsza książka z wątkiem gangów więc nie mam porównania jednak myślę, że zostało to wszystko dobrze opisane, opisy były zadowalające i spokojnie można było wszystko sobie wyobrazić. Jednak tak jak wspomniałam wcześniej książka jest o wszystkim i o niczym konkretnym. Mam wrażenie, że ta historia nadawała by się bardziej jako opowiadanie bo spokojnie można by ją trochę skrócić. Nie mniej jednak styl autorki mi podpasował dlatego polecam, nie jest to książka wysokich lotów ale jako odskocznia na weekend jest dobra.

Bardzo fajna. Polecam

Bardzo fajna. Polecam

Historia początkowo nudna i jakoś mnie nie wciagneła. Jednak później akcja się rozkręca i są momenty, które trzymają w napięciu.

Cała historia Heather i Channinga jest trochę zakręcona. W całość opowieści wplecione są wątki z ich młodości, co sprawia że lepiej rozumie się ich przeszłość, która ma związek z ich teraźniejszością . Nie zabrakło oczywiście ogistych scen, ale i takich dramatycznych, co sprawiło, że książka ta była dużo ciekawsza.

Myślę, że w książce ukazane też jest to jak, wiele potrafimy zrobić dla drugiej osoby z miłości i ile jesteśmy wstanie dla niej poświęcić. Choć na początku się na to nie zanosi.

Po dłuższym czasie wracamy do świata, które znamy z serii Fallen Crest, ale tym razem akcja rozwija się w Roussou. Głównych bohaterów poznaliśmy już wcześniej są to Heather i Channing. Od momentu kiedy ich poznaliśmy minęło kilka lat, Heather i Chan są dorośli, prowadzą własne biznesy i dalej jest między nimi gorąco, jednak mają swoje problemy. Ich przeszłość, teraźniejszość nie była i nie jest łatwa, żyją w świecie ekip, gangów motocyklowych i przemocy.
W książce znajdują się rozdziały z przeszłości, mamy więc okazje dowiedzieć się jak rozwijała się ich relacja od samego początku.

To co także mi się podobało w tej książce, to były odwołania do Sam i Masona (których kocham),wspomniane jest co się stało z nimi po zakończeniu „Na zawsze”,

Fajna historia, trochę zakręcona ale miło spędziłam czas . Polecam.

Fajna historia, trochę zakręcona ale miło spędziłam czas . Polecam.

Heather i Channing są razem praktycznie przez całe życie. Najpierw jako dzieci bawili się razem i przekomarzali, później stali się nastoletnią parą. Teraz są już dorośli i każde z nich prowadzi własny biznes, a dokładnie - bary, w których przesiadują ekipy znajomych z pobliskich miasteczek.

Miłość tej pary nie jest łatwa. Są razem dopóki jest przyjemnie a iskrzy między nimi ostro. Niestety, kiedy pojawia się problem natychmiast się rozstają. Nie potrafią się nawzajem wspierać.

Channing ponad związkiem z Heather stawia swoją ekipę, której działania przypominają wybryki jakiegoś gangu. Ona nie chce być na drugim miejscu. Chciałaby stabilnej, bezpiecznej relacji a on wciąż wciąga ją w niebezpieczne sytuacje a później odstawia na boczny tor. To bardzo toksyczny związek. Żadne z nich nie miało oparcia w rodzicach i teraz nie umieją zaoferować go drugiej osobie. Każde walczy samo. Mieli coś wspólnego, ale to stracili.

Trzeba bardzo wiele, żeby dojrzeli do bycia prawdziwą parą i żeby przestali wreszcie uciekać.

Początek książki mnie nie wciągnął. Tak naprawdę wszystko kręci się wokół barowego życia i "ekip" - bardzo nadużywane w powieści słowo. Gdzieś po 300 stronach zaczyna się akcja. Ja dotrwałam, bo autorka ma niezły styl. Szybko się czyta. Nie wiem czy jest coś co wyróżnia tę książkę na tle innych podobnych. Raczej nie sięgnę po kolejne tytuły Tijan. Spodziewałam się więcej.

Fajna książka z ciekawym pomysłem, ale fabuła nie porwała mnie. Według mnie akcja zaczyna się ok 300 strony, wcześniej dużo się dzieje, ale do końca nie wiadomo o co chodzi. Wiele wątków, mnóstwo postaci, niby sie łączą, ale nie do końca. Historia o młodych bohaterach, których łączy trudne dzieciństwo, poczucie straty i odrzucenia. Walczą o siebie i ranią się w równym stopniu. Rozstają się i wracają do siebie. Jednak miłość zwycięża wszystko, pokonują trudności i chcą zbudować związek na nowo.

Na półkach: , , , , , , ,

Chłopak na zawsze - niektóre książki Tijan strasznie mnie drażnią…i ta właśnie pozycja się do nich zalicza…niby jest pomysł, dobre wykonanie - bo nie mogę zarzucić autorce złego warsztatu - a jednak coś mnie uwiera…strasznie męczyłam się z czytaniem, nie mogłam wgryźć się w fabułę…zaczynałam odkładam i tak przez kolejnych parę dni - to nie jest dobry znak…trochę wkurzała mnie główna bohaterka, która sama do końca nie była pewna czego chce…niby silna, wojownicza, ale czy aby napewno…to przeciąganie liny pomiędzy nią a Channingiem przez wiele lat stawało się z biegiem lektury męczące…ich relacja nie należy do najłatwiejszych, a ich dziecinne zachowanie nie polepszyło ich relacji…miejscami wiało nudą i było zbył dużo zbędnych zapychaczy, nieistotnych dla fabuły, które wprowadzały dziwny chaos…miejscami ciężko połapać się kto jest kim…jest jakaś ekipa, która rządzi miastem, ale czym oni się zajmują cholera wie…fajnym zabiegiem były przeskoki czasowe, które umożliwiły nam lepsze poznanie bohaterów od najmłodszych lat…nie jestem rozczarowana, bo wiem, że nie każda pozycja Tijan jest dla mnie…