Chłopak na zawsze

Okładka książki Chłopak na zawsze
Tijan Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2018-10-29
Sylwia Chojnacka

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Heather i Channing są razem praktycznie przez całe życie. Najpierw jako dzieci bawili się razem i przekomarzali, później stali się nastoletnią parą. Teraz są już dorośli i każde z nich prowadzi własny biznes, a dokładnie - bary, w których przesiadują ekipy znajomych z pobliskich miasteczek.

Miłość tej pary nie jest łatwa. Są razem dopóki jest przyjemnie a iskrzy między nimi ostro. Niestety, kiedy pojawia się problem natychmiast się rozstają. Nie potrafią się nawzajem wspierać.

Channing ponad związkiem z Heather stawia swoją ekipę, której działania przypominają wybryki jakiegoś gangu. Ona nie chce być na drugim miejscu. Chciałaby stabilnej, bezpiecznej relacji a on wciąż wciąga ją w niebezpieczne sytuacje a później odstawia na boczny tor. To bardzo toksyczny związek. Żadne z nich nie miało oparcia w rodzicach i teraz nie umieją zaoferować go drugiej osobie. Każde walczy samo. Mieli coś wspólnego, ale to stracili.

Trzeba bardzo wiele, żeby dojrzeli do bycia prawdziwą parą i żeby przestali wreszcie uciekać.

Początek książki mnie nie wciągnął. Tak naprawdę wszystko kręci się wokół barowego życia i "ekip" - bardzo nadużywane w powieści słowo. Gdzieś po 300 stronach zaczyna się akcja. Ja dotrwałam, bo autorka ma niezły styl. Szybko się czyta. Nie wiem czy jest coś co wyróżnia tę książkę na tle innych podobnych. Raczej nie sięgnę po kolejne tytuły Tijan. Spodziewałam się więcej.

Fajna książka z ciekawym pomysłem, ale fabuła nie porwała mnie. Według mnie akcja zaczyna się ok 300 strony, wcześniej dużo się dzieje, ale do końca nie wiadomo o co chodzi. Wiele wątków, mnóstwo postaci, niby sie łączą, ale nie do końca. Historia o młodych bohaterach, których łączy trudne dzieciństwo, poczucie straty i odrzucenia. Walczą o siebie i ranią się w równym stopniu. Rozstają się i wracają do siebie. Jednak miłość zwycięża wszystko, pokonują trudności i chcą zbudować związek na nowo.

Tak książka jest o Heather która pojawia się w serii tej autorki pod tytułem Fallen Crest. Heather jest zbuntowana, nie gra w podchody mówi wszystko w prosty. I nie chcesz stanąć jej na drodze bo to źle się skończy ciebie. Channing to typowy bad boy. Niegrzeczny chłopiec w których każdy się zakochuje nawet ja 🤭😅. Książka to przede wszystkim opowieść o błędach, stracie oraz miłości, miłości naznaczonej ranami i bólem. Więc warto ją przeczytać. Miałam do niej sentyment dlatego że kocham serię Fallen Crest, a Heather już tam skradła mi serce ❤️.

Uwielbiam styl pisania Tijan!!

Bardzo serdecznie polecam przeczytać 😘

Na półkach: , , , , , , ,

Chłopak na zawsze - niektóre książki Tijan strasznie mnie drażnią…i ta właśnie pozycja się do nich zalicza…niby jest pomysł, dobre wykonanie - bo nie mogę zarzucić autorce złego warsztatu - a jednak coś mnie uwiera…strasznie męczyłam się z czytaniem, nie mogłam wgryźć się w fabułę…zaczynałam odkładam i tak przez kolejnych parę dni - to nie jest dobry znak…trochę wkurzała mnie główna bohaterka, która sama do końca nie była pewna czego chce…niby silna, wojownicza, ale czy aby napewno…to przeciąganie liny pomiędzy nią a Channingiem przez wiele lat stawało się z biegiem lektury męczące…ich relacja nie należy do najłatwiejszych, a ich dziecinne zachowanie nie polepszyło ich relacji…miejscami wiało nudą i było zbył dużo zbędnych zapychaczy, nieistotnych dla fabuły, które wprowadzały dziwny chaos…miejscami ciężko połapać się kto jest kim…jest jakaś ekipa, która rządzi miastem, ale czym oni się zajmują cholera wie…fajnym zabiegiem były przeskoki czasowe, które umożliwiły nam lepsze poznanie bohaterów od najmłodszych lat…nie jestem rozczarowana, bo wiem, że nie każda pozycja Tijan jest dla mnie…

Historia, która musiała zostać opowiedziana.

Nie wiem, jak bardzo lubicie książki Tijan i czy jesteście w stanie powiązać fakty, ale „Chłopak na zawsze” opowiada historię brata Bren. Tej Bren z „Crew”, która jest dziewczyną Crossa. Tijan, podobnie jak Laurelin Paige łączy swoje książki w jeden świat, co uważam za o wiele lepszą metodę, niż pisanie kolejnych i kolejnych generacji. „Chłopak na zawsze” to jednoczęściowa opowieść o Channingu i Heather, których mieliśmy okazję już poznać.
Czy oni także zasłużyli na szczęśliwe zakończenie?

Heather i Channing byli dla siebie stworzeni. Oboje, byli blisko siebie prawie przez całe życie. Z biegiem lat przyjaźń przerodziła się w miłość pełną namiętności, jednak każde z nich należało do zupełnie innego świata. Heather najlepiej czuła się wśród zamożnych znajomych, Channing zaś wolał przebywać w przestępczym środowisku. Ich związek, który nie powinien zaistnieć, był dość burzliwy, rozchodzili się, aby ponownie się zejść. Nie potrafili żyć bez siebie, ale ze sobą też nie było lepiej. Łączy ich bolesna przeszłość, o której tylko oni wiedzą, ale też pełna tajemnic przyszłość, którą mogą razem stworzyć. Ale czy namiętność wystarczy do zbudowania zaufanej i w końcu prawdziwej relacji?

Jeżeli mieliście okazję czytać już „Chłopaka na zawsze”, to zapewne zauważyliście też moją polecajkę na skrzydełku. Czytałam tę książkę w oryginale i z przyjemnością sięgnęłam po nią ostatnio po polsku, aby jeszcze raz cofnąć się do tej historii. W oryginalnym wydaniu „The Boy I Grew Up With” doczekało się dwóch okładek, u nas wydawnictwo sięgnęło po tę bardziej rzucającą się w damskie oko.
Niemniej jednak obojętnie, jaka okładka by nie była, opowieść w środku jest naprawdę warta przeczytania.

Channing to trzeci bohater od Tijan, który wpadł mi od razu w oko. Oczywiście pierwszym był Mason, a drugim Cross. Czekałam na jego książkę, bo miałam wrażenie, że Tijan nie powiedziała ostatniego słowa. Doczekałam się historii, która okazała się trudna, nieco bolesna, ale za to bardzo satysfakcjonująca.

„Chłopak na zawsze” prowadzony jest dwutorowo. Możemy razem z Heather poznawać historię, która od strony dziewczyny jest nieco bardziej nostalgiczna, aby chwilę później wraz z Channingiem poznać jego punkt widzenia na całą sytuację. Uważam, że jest to bardzo dobry zabieg, ponieważ opowieść ich związku i problemów, jakie musieli spotkać znacząco się różni.
Ona była zdolna poświęcić dla niego wszystko. On chciał zostawić całe swoje życie, aby być tylko z nią. Ot, prawdziwa miłość.

„Chłopak na zawsze” to książka, do której z chęcią wróciłam. Cieszę się, że wydawnictwo Niegrzeczne Książki postanowiło sięgnąć po ten tytuł. Chociaż jest on na rynku już parę miesięcy, nie żałuję, że odświeżyłam sobie tę opowieść dopiero teraz. Książki Tijan są dla mnie guilty pleasure i każda sprawia, że bohaterowie są dla mnie bliżsi. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po tę pozycję to bardzo polecam.

Historia, która musiała zostać opowiedziana.

Kolejna książka o bohaterach, ktorych poznałam już wcześniej w serii Fallen Crest.
Heather polubilam, bo byla odważna, silna, nie bała się postawić na swoim, motywowała Sa... Tu wydała się inna, krucha, płaczliwa, była w niej wojowniczka, ale była słaba, co mnie trochę rozczarowało bo zabrakło mi ognia. Ona kocha Channinga. Ich związek nie jest stabilny, jest chwiejny, ale pełen pasji, lojalności i pożądania. Ich relacje są trudne, ale żyć bez siebie nie mogą. Bardzo podobały mi się przeskoki do przeszłości i chętnie dowiedziałabym się więcej o początkach ich przyjaźni, związku.
Podobała mi się ich historia, ale jednoczenie czuje się lekko zawiedziona.
Polecam.

„ W jego oczach widziałam ból, żal, niezdecydowanie. Zazwyczaj maskował to wszystko zadziornością, czarem, żartami i aluzjami. Wbrew sobie poczułam do niego znów kwitnącą w moim wnętrzu miłość.”

Pióro autorki znam z serii „Fallen Crest” i gdy zobaczyłam zapowiedź „Chłopak na zawsze”, byłam bardzo zaintrygowana książką. Łączy ich miłość bez końca, dzieli przepaść bez dna. Heather kochała Channinga przez całe życie. Znają się od pierwszej klasy, kiedy chciał zabrać jej teczkę, a ona uderzyła nią w jego głowę. Miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtego dnia ich przyjaźń kwitła, aż zrozumieli, że czują do siebie coś więcej. Zakochali się w sobie. Jednak ich miłość nie jest kolorowa, jest pełna wzlotów i upadków. Wiele razy się kłócili, zrywali ze sobą i później się godzili. Za każdym razem Channing wracał pod okno Heather, a ona je otwierała. Głowa mnie aż bolała od tej gry w kotka i myszkę. Bohaterowie zmagają cię z ciężką przeszłością, jednak starają się jakoś to wszystko ułożyć. Walczą o siebie i odpychają. Męczyło mnie to momentami, bo raz rezygnowali, a z drugiej strony dalej o siebie walczyli. Heather to silna, pewna siebie, odważna kobieta. Zakłada na twarz maskę i tylko Channing wie o tym, jaka ona jest pod tą maską. Channing to mroczny, tajemniczy, seksowny mężczyzna, który nie lubi mówić o uczuciach. Sam ukrywa się pod maską, ale widać to jak bardzo mu zależy na Heather. Mimo tych kłótni i sprzeczek oni się wzajemnie przyciągają. Pragną tylko siebie i na myśl, że każdy z nich miałby kogoś innego mieć, czują ból w klatce piersiowej. Próbowałam ich zrozumieć, ale ciężko mi to szło. Nie każdy związek jest kolorowy, ale oni czasami sami nie wiedzieli, czego chcą, jakby się bali tej miłości, szczęścia. Obserwowałam ich i czekałam na rozwój zdarzeń. Ogólnie historia nie skradła mojego serca. Nie była zła, ale denerwowało mnie zachowanie głównych bohaterów. Dodatkowo na początku historia bardzo mi się dłużyła, dopiero później się rozkręciła na tyle, że z ciekawością ją czytałam. Brakowało mi rozwinięcia niektórych momentów – więcej bym o tym przeczytała. Fajne były zwroty akcji. Dreszczyk emocji, niebezpieczeństwa. To mi się podobało. Historia o uczuciach, o których warto mówić głośno. O nadziei, walce, miłości. Walka z demonami przeszłości. Bohaterowie muszą długą drogę przejść, by zaznać szczęścia.

《 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 》
"Chłopak na zawsze"
5/10 ⭐

I stało się. Kolejny raz mam problem z oceną powieści,jestem lekko rozdarta. Relacja łącząca Channinga i Heather wbrew wcześniejszym pozorom nie należy do najłatwiejszych. Pierwsze rozdziały wprowadziły mnie w dziwny nastrój, początkowy zapał do poznania tej historii ulotnił się, co dodatkowo mnie zirytowało. Choć pióro autorki nie do końca jest mi obce tak tutaj nie poczułam jakbym poznała je bardziej, lepiej. Z różnych stron słyszałam, że twórczość Tijan jest specyficzna a bohaterów albo się kocha, albo znienawidzi. Bohaterzy.. no właśnie. Channing i Heather po prostu byli w dodatku lekko pogubieni - najpierw chcieli, później jednak nie..
To właśnie te ciągłe rozstania i powroty irytowały mnie najbardziej bo o ile chwilowa niepewność jest jak najbardziej zrozumiała tak ciągłe wachania już nie bardzo. No sami powiedźcie ile można?
Miałam naprawdę spore oczekiwania a okładka która zwróciła moją uwagę dodatkowo mnie nakręcała. Jak widać im większe oczekiwania, tym wieksze rozczarowanie.

"Coś wam zdradzę: w przeciwieństwie do Heather znałem przyczynę naszych problemów.
Ona po prostu mnie kochała i to było jej przekleństwo, bo nie powinna. A ja zawsze zachowywałem się wobec niej jak skończony dupek"

Nie wiem co jeszcze mogłabym i powinnam tutaj dodać. Czas jaki spędziłam z tą powieścią nie należał do najgorszych, ale świadomość 476 stron wielokrotnie powodowała, że łapałam się wielu innych czynności odwlekając moment powrotu do lektury. Mimo wszystko jednak nie tak powinien wyglądać czas spędzany z książką. Do dużych plusów mogę zaliczyć narrację dwutorową, lubię wiedzieć co obie strony myślą i często pomoga mi to w końcowej ocenie. Rozdziały z przeszłości czyli w tym przypadku szkolne lata również u mnie zaplusowały, ale daleko mi do zachwytów.

Czy polecam? To zawsze trudne pytanie a ja zawsze odpowiadam, że warto samemu się przekonać. Na mojej półce czekają jeszcze inne powieści autorki i naprawdę mam nadzieję, że będą o niebo lepsze.

《 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 》
"Chłopak na zawsze"
5/10 ⭐

Z innych komentarzy dowiedziałam się że książka łączy się troszkę z serią Fallen Crest , z którą nie miałam do czynienia.
Historia dość ciekawa .

Historia dość ciekawa .

czytanie tego było katorgą.

czytanie tego było katorgą.