Zatańczmy w słońcu

2021-07-14
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Petarda, która wybucha wydarzeniami na początku książki, wydaje się nie do przejścia. Po pierwszych kilkunastu stronach, ma się wrażenie że mimo pogodnej okładki, ta historia nie będzie pogodna. Przygniata nas swoim ciężarem, a my razem z Adą próbujemy się podnieść.

Ale Asia ma niesamowity dar.
Przenosi nas w czasie do kilku lat po pierwszych wydarzeniach. Każda strata boli, ale czy da się z nią pogodzić? Czy czas faktycznie leczy rany?

Ada jest młoda mamą, która wskutek nieszczęśliwych wydarzeń wychowuje Usię sama. Usia to pogodna dziewczynka, wprowadzająca iskrę humoru, ale też zadumy.

Czy własnym bólem jesteśmy w stanie ranić innych? A co z tymi których kochamy?

To mimo wszystko pogodna opowieść. Autorka zabiera nas nad urokliwe jezioro, otwiera przed nami drzwi do czytelniczych emocji. Znajdziemy tu ich pełen przekrój, od smutku, przez zadumę, złość, ale też radość, śmiech, aż po delikatne uczucie wzruszenia.

Ale Asia ma niesamowity dar.
Przenosi nas w czasie do kilku lat po pierwszych wydarzeniach. Każda strata...

Ogólnie książka była fajna i ciekawa, ale momentami robiła się trochę nudna i dziwna. Trochę irytowała mnie także główna bohaterka, bo mimo wszystko zachowywała się mega słabo.

Lato, piękny dzień nad jeziorem. Romantyczne spotkanie na pomoście, najpiękniejszy początek dalszego wspólnego życia. Jednak los czasami chce inaczej i gdy gwałtowna burza zmusza do powrotu dochodzi do wypadku drogowego. Wypadku, w którym Ada traci cząstkę swego serca, gdy ginie jej ukochany Sebastian.
Po kilku latach ma cudowną córeczkę i wspierającą ją rodzinę, ale dalej nie wyobraża sobie, że może się kiedykolwiek jeszcze zakochać. Wtedy los stawia na jej drodze dwóch mężczyzn. Przystojnego i intrygującego Szymona właściciela letniska nad jeziorem oraz Igora przyjaciela z dzieciństwa. Ada ma wątpliwości czy już czas na miłość i otwarcie się na nowy związek. Czy powinna zacząć znowu tańczyć w słońcu i cieszyć się życiem?

Wzruszająca i ciepła historia o przeciwnościach jakie stawia przed bohaterami samo życie. Mimo, iż nie zawsze jest pięknie i różowo warto dążyć do szczęścia i dać sobie drugą szansę!

Po kilku latach ma cudowną córeczkę i wspierającą ją rodzinę, ale...

Ciepła i nieco sentymentalna powieść Joanny Szarańskiej. Historia Ady, której życie nie oszczędziło bólu i smutku, może i jest powieścią, którą powiela niektóre schematy, ale ja opowieści napisane przez tę autorkę bardzo lubię. Lubię za to, że nie ma w nich przesadności i przesłodzonych scen. Są za to bohaterowie i ich prawdziwe emocje.
Ciekawa opowieść! Zachęcam!

Ciekawa opowieść! Zachęcam!

Jeden wieczór zmienił całe życie Ady. Uroczy dom nad jeziorem miał być jej miejscem na ziemi, w którym stworzy azyl dla swojej rodziny. Niestety, nie było jej to pisane. Po paru latach przed kobieta i jej małą córką staje dwóch mężczyzn. Jednym jest Igor - przyjaciel z dzieciństwa oraz Szymon - właściciel uroczego domu nad jeziorem. Młoda kobieta postanawia wreszcie pogodzić się z przeszłością i zacząć żyć pełnią życia. Dać sobie szanse na szczęście. Tylko nie wszystko jest takie proste jakby mogło się wydawać. Komu oddać serce?

Książka ta była piękną opowieścią o miłości. Miłości prawdziwej, którą jedna zła decyzja odebrała młodym ludziom. Miłości bezwarunkowej, która tworzy się między rodzicem a dzieckiem. Miłości ukrytej, która to dla dobra wszystkich pozostaje w cieniu. Była to też opowieść o cierpieniu po stracie. Jest to również historia o dawaniu drugiej szansy zarówno sobie jak i innym ludziom. To powieść o wybaczaniu.
To kolejna z powieści, która napisana jest emocjami. Słuchając książki czułam smutek, żal, ale i nadzieję, że słońce zaświeci nad nasza główna bohaterką. Czułam jej zagubienie, wyczuwałam wszelkie emocje.

Jak wiecie uwielbiam takie emocjonalne książki, które opowiadają o życiu. W tej powieści tak było. Ta historia może się wydarzyć każdemu z nas i pewnie niejednokrotnie już taka historia miała miejsce w czyimś życiu. Opisy nie są wyolbrzymione, nie są zbyt przesycone, dzięki czemu są one życiowe. Nie lubię jak w książkach Autorzy skupiają się nad czymś zbyt bardzo, bo czuje wtedy, że historia nie jest prawdziwa. Asia to kolejna polska pisarka, która wie jak pisać o życiu, problemach i za to lubię jej książki.

Ciekawa książka, którą czyta się przyjemnie. Choć brakło mi w niej emocji, które wdzierają się do głębi serca. Temat dość mocny, sentymentalny dlatego liczyłam na większe odczucia ale to nie powieść więc nie powinnam mieć żalu. Czyta się dobrze, więc polecam.

Polecam powieść pani Joanny Szarańskiej. Odnaleźć tu można nietuzinkowych bohaterów, walczących z demonami przeszłości i próbujących poukładać swoje życie. Plastyczny barwny język. Sielankowo - wakacyjna atmosfera (w powieści dużo scen rozgrywa się w ogrodzie oraz nad jeziorem). Zaskakujące zwroty akcji. Najbardziej wzruszające jest zakończenie. Książka pozwala uświadomić czytelnikowi, że w życiu nigdy nie należy tracić nadziei. Nigdy też nie jest za późno, by kogoś pokochać.

Dobry wieczór!
Jak spędziliście dzisiejszy piękny dzień pełen słońca? ☀️
Powieść „Zatańczmy w słońcu” chciałam przeczytać, odkąd tylko zobaczyłam tę piękną okładkę. 😍Niestety przez długi czas nie było to możliwe, gdyż jak dobrze wiecie, książki z @czwartastrona w formie ebooków pojawiają się teraz dużo później. Tutaj z pomocą przyszedł mi @empikgo, ponieważ ową historię przesłuchałam w audiobooku. ❤️

Jejciu, nawet nie macie pojęcia, jak ta książka mnie zauroczyła i jednocześnie złamała moje serce. To tak jakby ktoś podszedł i niespodziewanie mi je wyrwał, a ja nie mogąc nic zrobić, po prostu upadam na kolana. 🥺 To jak Pani Joanna czaruje tutaj słowem, jest niesamowite, namacalne i pełne uroku. 🤗 Przez tę historię po prostu się płynie, przeżywa razem z bohaterami, to co zgotował im los. Ona jest po prostu pełna emocji! 🥰 Co więcej, autorka porusza tutaj bardzo ważne kwestie, których realnie doświadczamy, np. stawianie granic, pogodzenie ze stratą, chodzenie na terapię oraz nauka przebaczania, oswojenia nienawiści a co za tym idzie porzucanie swojej dotychczasowej życiowej drogi, aby odnaleźć siebie na nowo. 🥰 Dodatkowo znajdziemy tutaj przeróżne odcienie miłości. Zarówno matczyną, jak i taką pełną pożądania, gdzie chemia unosząca się w powietrzu jest totalnie niesamowita. A kończąc na miłości rodzinnej, pełnej ciepła oraz złotych babcinych rad. ☺️ Dodajcie do tego jeszcze szczyptę pięknych widoków, szum wiatru bądź wody i oczywiście zapachy unoszące się w pobliżu letniska. 💛

Właśnie za to wszystko pokochałam twórczość @joannaszaranska 😘 I każdą kolejną książkę biorę w ciemno. Ogólnie moja przygoda z piórem autorki zaczęła się od serii „Na Miodowej”. Gorąco zachęcam, abyście i Wy sięgnęli zarówno po serię, jak i opowieść ze zdjęcia! #calyswiatpoleca 🙌🏻

P.s. Mam nadzieję, że kiedyś ową powieść należycie ugoszczę w swojej domowej biblioteczce, bo jestem w niej absolutnie zakochana i polecam absolutnie każdemu. Jednocześnie zaznaczam, iż przydadzą się chusteczki podczas jej czytania. Wylanie łez murowane. 😭

Dobry wieczór!
Jak spędziliście dzisiejszy piękny dzień pełen słońca? ☀️

Powinnam się już przyzwyczaić, że okładki książek pani J. Szarańskiej takie słodkie, sielankowe mijają się z treścią.
Jak zawsze emocje odgrywają najważniejszą rolę a miłość, bliskość, radość i nadzieja zostają odebrane w ułamek sekundy. I ten ułamek wyzwala złość, gniew, nienawiść, pogrążając na kilka lat w wielkiej rozpaczy główną bohaterkę.
Ale kiedyś wyjdzie słońce, rozjaśni otulające cienie przeszłości, obudzi chęć do życia, nowego życia.
Trochę przewidywalna, trochę banalna ale można zaliczyć ją do miłych lektur.
Polecam

Ale kiedyś wyjdzie słońce,...

Piękna opowieść, taka która chwyta za serce i daje nadzieję, pokazuje jak wybaczać i dać sobie drugą szansę. Piękna..

Joanna Szarańska Zatańczmy w słońcu Zobacz więcej
Joanna Szarańska Zatańczmy w słońcu Zobacz więcej