Szepty pienińskich ścieżek

2021-06-16
2021-06-16
9788381955324
literatura polska

"Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje Ci serce." (S.J.)

⬇️

"Szepty pienińskich ścieżek"
Autor: @joannatekieli
Wydawnictwo: @wydawnictwofilia

Agnieszka jest zmęczona swoją pracą, nie jest ona szczytem marzeń, a wredny szef nie pała do niej sympatia. Oczywiście,Ze wzajemnością. W dodatku została Porzucona przez chłopaka, który wyjeżdża poza granicę kraju, w celach zarobkowych.

Pod wpływem chwili, dziewczyna rzuca pracę I wyjeżdża w Pieniny, by wraz z przyjaciółką, uczestniczyć w kursie dla przewodników.

Jest zachwycona bajecznym miejscem, a ono sprawia, że powraca do niej dawno zapomniana pasja. Postanawia iść za głosem serca i zamieszkach w górach.

Wspomninałam już, że uwielbiam twórczość tej autorki. Pani Joanna, w każdej powieści potrafi zabrać nas w fascynującą podróż, a jej lekkie pióro do opisywania tak barwnie i intensywnie przyrody i krajobrazów, działa na nasz umysł magicznie i wyciszająco. Okładka jest piękna, przyciąga wzrok i zacheca do sięgnięcia po książkę.
Powieść ta jest pełna przesłań, które są powplatane w tekst tak, by nie przytłoczyć, a dać nam do myslenia. Czasem dobrze jest posłuchać szeptu własnego serca, pójść swoją drogą i przekonać się, że pozory mylą, a ludzie chowają się pod maską, bo boją się pokazać swoje wrażliwe oblicza.
Książką pokazuje jak ważne są marzenia i ich realizacja. Ile szczęścia przynosi pasja i wiara w swoje możliwości.
Poruszony tu został także temat problemu z odżywianiem. Niepochlebna opinia i niska samoocena, może doprowadzić do złego stanu fizycznego jak i psychicznego. Najważniejsze w takim momencie jest wsparcie najbliższych, którzy dają niewyobrażalną siłę i chęć walki o siebie.
"Szepty pienińskich ścieżek" to urzekająca historia, pełna pasji i szukania w życiu własnej drogi. Pobudzająca zmysły i wyobraźnię, ciepła, emocjonalna, z dozą humoru i subtelnym uczuciem w tle.
Jestem milosniczką gór, a ta powieść dała mi piękną namiastkę powrotu w rodzinne strony.
Zachecam do zatonięcia w powieści i poddaniu się jej niesamowitemu klimatowi.

meggi.books

⬇️

"Szepty pienińskich ścieżek"
Autor: @joannatekieli
Wydawnictwo: @wydawnictwofilia

Agnieszka nie jest zadowolona ze swojego życia. Ma trudną i ciężką pracę, a do tego szefa, który dręczy wszystkich pracowników. Wydaje się jej, że taki los będzie musiała już przyjąć do końca życia. Mimo wszystko wykonuje pierwszy krok do wielkich zmian i rzuca pracę, która jej nie służy. To dopiero początek rewolucji w jej życiu. Niespodziewanie jej przyjaciółka Weronika, proponuje jej udział w kursie na przewodnika Pienin. Agnieszka z lekką niechęcią zgadza się na ten kurs. Jednak gdy tylko przekroczy górskie szlaki, odkryje jaką magię mają w sobie Pieniny. To będzie początek wielkich zmian. Chociaż nadal musi się borykać z rodzinnymi problemami, to właśnie w górach znajdzie spokój i ukojenie. Na jej drodze stają ludzie, dzięki którym zrozumie, że pasja, którą porzuciła lata temu, przez krytykę jest dla niej antidotum. To właśnie dzięki Pieninom i życzliwym ludziom Agnieszka znowu uwierzy w siebie i zrozumie czym tak naprawdę należy się kierować w życiu. Wszystko to, czego szukała odnalazła w górach, a Pieniny odmienię nie tylko jej życie, ale przede wszystkim ją samą.
To piękna historia z przesłaniem, że nie powinniśmy ślepo wierzyć innym ludziom, tylko podążać za własnym marzeniami i uparcie dążyć do celu. Każdy sukces nas wzmacnia - nie ważne czy jest duży czy mały. Bardzo łatwo się poddajemy i porzucany swoje pasje, tylko przez jedną krytykę. Trzeba walczyć o swoje i dumnie iść przed siebie. Tylko z wiarą w siebie możemy osiągać szczyty.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i oczywiście bardzo udane. Stworzyła piękna historię, z przekazem, ale mimo wszystko jest ona lekka i przyjemna. Opisy gór są tak realistyczne, że czytelnik od razu przenosi się na górskie szlaki i razem z bohaterami spaceruje wśród piękna przyrody. Naprawdę jest to ciekawa historia, która pokazuje nam, że trzeba być odważnym, słuchać głosu serca i podążać za tym co sprawia nam radość, bo tylko wtedy nasze życie będzie piękne i przyjemne. Idealna lektura na wiosenne wieczory, gdy człowiek już tęskni za otoczeniem przyrody.

Zachęciła mnie do wyjazdu w Pieniny.

Zachęciła mnie do wyjazdu w Pieniny.

Uwielbiam Pieniny :) Jestem tam raz w roku :) Wiele razy nocowałam w Sromowcach Niżnych. Przechodziłam przez kładkę idąc do Czerwonego Klasztoru lub Drogą Pienińską do Szczawnicy, jak główna bohaterka. Zdobyłam te same szczyty, co bohaterka. Cudnie się czyta opisy miejsc, w których się było :) Czytając książkę byłam tam :) Zdobywałam razem z Agnieszką Sokolicę, wyjeżdżałam na Palenicę, zachwycałam się Wąwozem Homole, odpoczywałam nad Grajcarkiem, odbyłam spływ Dunajcem z flisakami i podziwiałam widoki z Trzech Koron. Jadłam też szarlotkę w schronisku pod Durbaszką :) Dziękuję Autorce za te miłe chwile i wspomnienia :)
Polecam!

Bardzo przyjemna książka i taki wiarygodny opis gór że aż czułam jakbym tam była :) jestem ciekawa czy będzie ciąg dalszy

Znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, poczuć szczęście.

★Agnieszka, trzydziestokilkuletnia krakowianka dostaje szansę na zmianę swojej nudnej codzienności. Przyjaciółka sponsoruje jej wyjazd do Szczawnicy na kurs dla przewodników górskich. Wyjeżdżają w Pieniny i wtedy w jej życiu pojawia się spirala zmian.

Czy będą to zmiany na lepsze?
Czy Agnieszka oswoi dla siebie nowe miejsce i odda mu cześć duszy?
Przeczytajcie sami, bo reszty fabuły zdradzać nie zamierzam.

Oczekując typowego Love story można się zdziwić, bo miłość Agnieszki ma dwa oblicza. Miłość do Pienin ogarnia ją od pierwszego wejrzenia, a potem powoli rodzi się drugie uczucie. Ta książka to hołd dla pienińskiej przyrody i ludzi tam mieszkających, ale nie tylko. Za sprawą lekkiego pióra autorki poznajemy syberyjską tułaczkę Krystyny, losy tajemniczego posążku, angażujemy się w terapię Darii i obserwujemy zmiany jakie zachodzą w samej Agnieszce. Wędrujemy po górskich szlakach, patrzymy jej oczami, czujemy jej zmysłami.

W książce autorka uświadamia nam, że każdy z nas ma swoje miejsce w świecie, że warto mieć marzenia i próbować je spełnić. Prosta fabuła i przepiękne opisy przyrody sprawiają, że czytając książkę czujemy się mocno zrelaksowani. To lektura, którą połyka się nie mogąc przestać czytać i która pozwala oderwać się od codzienności. Zdecydowanie polecam.

@jolamab_zaczytana

Znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, poczuć szczęście.

Czy będą to zmiany na lepsze?
Czy Agnieszka...

Polecam. Uroki Pienin świetnie opisane

Polecam. Uroki Pienin świetnie opisane

Bardzo pozytywne i optymistyczna książka. Po tej lekturze mam ochotę wyjechać do Szczawnicy. Książka o tym że warto podążać za swoimi marzeniami i głosem serca.

Super książka! Bardzo łatwo się czytało i bardzo mnie wciągnęła. I mam jedno Ale. Jakoś na końcu brakowało mi wątku o Krystynie, czuję się jakby książka nie była dokończona.

Poczułam się jakbym znów chodziła po górach. Rewelacja

Poczułam się jakbym znów chodziła po górach. Rewelacja