Pierwsza miłość

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Edipresse Książki literatura obyczajowa, romans
Edipresse Książki
2021-09-02
2021-09-02

Wciągająca książka ,od której nie da się oderwać. Historia Anki i Rozalii ,dzieli ich dużo ,ale również wiele łączy. Teraźniejszość i przeszłość. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Pierwsza miłość” Krystyny Mirek to jedna z tych książek, które pochłania się w jeden wieczór. Lekko napisana, bardzo przyjemna „bajka” o miłości. Właściwie na książkę składają się dwie opowieści. Współczesna- Anki, która nie potrafi porozumieć się ze swoim partnerem oraz tocząca się w XIX wieku historia Rozalii, dawnej piękności porzuconej przez narzeczonego, która postanawia wykorzystać szansę od losu i zdobyć serce dziedzica największego majątku w okolicy. Idealna powieść na poprawę nastroju (i idealna powieść na Walentynki).

Piękna historia pokazująca, że dobre serce okazane drugiemu człowiekowi zawsze się opłaca. Czasem też trzeba zapłacić za to wysoką cenę, ale być dobrym człowiekiem zawsze jest warto. Polecam

Fajna opowieść dobrze i szybko się czyta chcąc wiedzieć co dalej

Fajna opowieść dobrze i szybko się czyta chcąc wiedzieć co dalej

Akcja dwutorowo się dzieje w czasach współczesnych i w 19 wieku.
Powieść Pani Krysi napisana jest stylem pisarskim cudownym.
Historia niesamowita,interesująca w powieści była.
Oczarowana zostałam książką,pochłonęła mnie.
Bohaterowie wyraziści,ciekawie bardzo wykreowani.
Wciągnęła mnie lektura.
Wspaniała,ciepła powieść obyczajowa z przyjemnością wielką przeczytana.

Akcja dwutorowo się dzieje w czasach współczesnych i w 19 wieku.
Powieść Pani Krysi napisana jest stylem pisarskim cudownym.
Historia niesamowita,interesująca w powieści była.
Oczarowana zostałam książką,pochłonęła mnie.
Bohaterowie wyraziści,ciekawie bardzo wykreowani.
Wciągnęła mnie lektura.
Wspaniała,ciepła powieść obyczajowa z przyjemnością wielką przeczytana.

Bardzo przyjemny relaks. Z przesłaniem.
Bohaterka z przeszłości inspiruje współczesne bohaterki do działania, do podejmowania decyzji.
I choć te wątki dzisiejsze są dość ogólnie potraktowane, to jednak po lekturze zostaje myśl: nie poddawaj się, pomyśl co możesz zrobić, póki życia póty nadziei.
I to jest bardzo krzepiące! :)

Mamy także, rzecz jasna, wspierającą mądrą babcię. A nawet dwie. Tak jak lubię i wciąż nie mam dość :).

Bardzo przyjemny relaks. Z przesłaniem.
I to jest bardzo krzepiące! :)

Mamy także, rzecz jasna, wspierającą mądrą...

Bardzo dobrze napisana ,przez co czyta się bardzo szybko, chociaż trudno powiedzieć , czy to dobrze ,czy źle . Czas spędzony z bohaterami
książki uważam za bardzo przyjemny. Polecam...😊

książki uważam za bardzo przyjemny. Polecam...😊

Harlequin z wyższej półki.

Harlequin z wyższej półki.

Życie Anki wywraca się do góry nogami, jej chłopak unika jej, cały czas jest zajęty pracą i nie poświęca czasu dla ukochanej. Z kolei babcia Anki napisała książkę o swoich przodkach, gdzie akcja toczy się w XIX w. Mama Ani, ma za złe, że jej babcia zostawiła ją kiedy była dzieckiem. Pisząc tę historię babcia ma nadzieję, że córka odezwie się do niej.
Historia Rozalii pokazuje jaką siłę mamy my Kobiety. Ryzykowała własnym losem aby być damą i panią dworu. Czy uda jej się przegonić siostrę dziedzica z dworu? Jak sobie poradzi jako dama?
Zapierająca dech w piersiach powieść o uczuciach, kobiecej sile, a także pomimo zawirowań potrafimy znieść prawie wszystko.
Bardzo lekka i przyjemna powieść. Podobało mi się kiedy historia wracała do XIX w. Myślę, że to kiedyś były piękne czasy, które dziś możemy spotkać tylko w książkach.

Historia Rozalii...

• Przeczytane 2021
  • Przeczytane 2022
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Pierwsza miłość