Siła miłości

Okładka książki Siła miłości Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska Patronat LC
Okładka książki Siła miłości
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAnna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Siła honoru (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Siła honoru (tom 3)
Burda Książki
2022-04-27
2022-04-27

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 237 napisanych opinii 144

,,Siła miłości", czyli trzeci tom o chłopakach z Syndykatu.

Lena to młoda Ukrainka, która przeżyła prawdziwe piekło. Bezpieczeństwo odnalazła dopiero przy Grzegorzu - żołnierzu poznańskiego syndykatu. Jest mu wdzięczna za ratunek i uważa go za bohatera choć on wcale się nim nie czuje.

Jak dla mnie ten tom jest najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Jazda bez trzymanki, to przy tym nic.
Przeżycia bohaterów sprawiają, że włosy stają dęba. A przy tym są tak realistycznie napisane, że niemal wszystko można odczuć na własnej skórze.

Już od pierwszych zdań wciągnęłam się w fabułę. Co nie jest niczym dziwnym, patrząc na to, że autorki znowu stworzyły niesamowitą opowieść.
Z ogromną przyjemnością i z zapartym tchem przewracałam kolejne strony. Delektowałam się tą historią, pochłaniając słowo za słowem.

Książka naszpikowana jest akcją rodem z filmów sensacyjnych. Dzięki świetnie opisanym scenom gangsterskim wyobraźnia działała na przyspieszonych obrotach, a przez ciało przechodziły ciarki. Nie było głaskania po pleckach, za to została ukazana brutalna rzeczywistości mafijnego świata.
Dopełnieniem tego wszystkiego był piękny wątek miłosny.

Pojawili się bohaterowie z poprzednich części i dorzucili swoje trzy grosze.
W szczególności Diabeł, którego poczucie humoru i sarkazm rozładowywało napiętą atmosferę.

,,Siła miłości" to smakowity kąsek dla wszystkich fanów książek o mafii.
Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tą oraz pozostałymi częściami serii ❤

A mi nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny tom

,,Siła miłości", czyli trzeci tom o chłopakach z Syndykatu.

Po poprzednich częściach czekałam z niecierpliwością na trzeci tom. Książka wciąga już od pierwszych stron, nie pozwala odłożyć się na później. Autorki stworzyły fabułę, która wciąga w swój świat i trzyma w nim do ostatniej strony. Świetnie wykreowani bohaterowie, mają swoje charaktery. Znajdziemy tutaj brutalność, handel ludźmi, porwanie oraz wykorzystywanie seksualne. Podczas czytania towarzyszy mnóstwo emocji oraz uczucie. To historia pełna niebezpieczeństw, wspomnień tych nieprzyjemnych, zemsty oraz miłości. Autorki wszystko dobrze opisały oraz dialogi świetnie poprowadzone. Autorki mają lekki i przyjemny styl pióra, dzięki czemu książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Czekam z niecierpliwością na kolejną część. Polecam.

Jak dla mnie zdecydowanie najlepsza część serii. Glista był najbardziej tajemniczym bohaterem i teraz fabuła była prowadzona jego oczami oraz Leny. To zadziwiające jak zmieniamy postrzeganie niektórych wydarzeń z przeszłości znając motywy osób biorących w nich udział. Bohaterowie nie zmieniają swoich przyzwyczajeń tylko ewoluują do pewnych decyzji na kartach historii, co jest bardzo widoczne. To wszystko sprawia, że są tak bardzo ludzcy i podobni do każdego z nas.
Moim zdaniem okładka nijak ma się do fabuły, nie pasuje. Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.
Książka zdecydowanie godna polecenia, ja przeczytałam ją w jeden wieczór.

Grzegorz, zwany Glistą, ma jeden cel: chronić swoich najbliższych. Gdy na szali staje los jego siostry, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Zdrada syndykatu zwykle kończy się śmiercią, jednak nowa góra, Gabriel Kreis, wie, ile znaczy rodzina. Glista otrzymuje przebaczenie i wraz z Aniołem i Diabłem staje na czele poznańskiej mafii. Od tej pory zaryzykuje życie, aby chronić braci i ich kobiety. Zwłaszcza, że czasy są trudne - na terenie Anioła ktoś zabija szefa ukraińskiej mafii, Wołkowa. A to może oznaczać tylko jedno...
Lena jest młodą Ukrainką, okrutnie skrzywdzoną przez los i ludzi. Jako nastolatka trafiła do domu publicznego. Odkąd żołnierze Anioła uwolnili ją i inne dziewczyny, ufa tylko Grześkowi, który wyniósł ją z piekła na własnych rękach. Czuje się bezpieczna jedynie przy nim, co jego - zamkniętego w sobie samotnika - mocno wkurza.
Czy tych dwoje zdoła się wreszcie dogadać? Czy Grzesiek zrozumie, że okazywanie uczuć nie musi być oznaką słabości? I jaką rolę w tej historii odegra Ilja, syn i następca Wołkowa?

"To dziwny świat, ale ja nauczyłam się jego zasad. Lojalność, hierarchia i braterstwo."

@lingasloniewska_writer
@annaszafranskaauthor

Na poznańskich ulicach rządzi syndykat, do jego szeregów należy Grzegorz (Glista), dla którego rodzina jest najcenniejsza. Z domu publicznego uwalniają wiele dziewczyn w tym Lenę, Ukrainkę, której osobiście Glista zawdzięcza bardzo wiele. On jest draniem, demonem, oddanym bratem, wychowanym w trudnych warunkach dzieciakiem, obecnie członkiem mafii, brutalem kochającym zapach krwi. Ona to delikatna istota, sierota z domu dziecka, na własnej skórze doświadczająca najgorszych tortur, wykorzystywania i przemocy. Mimo paskudnych doświadczeń pomagała swoim kosztem, broniła, zachowała anielskie wcielenie, któremu teraz trzeba pomóc wydobyć się z mroku. Nastają ciężkie czasy i syndykat czeka kolejna skomplikowana wojna, w szeregach czają się krety, a w relacji Lena, Grzegorz coś zaczyna się budzić. Wszystko będzie bardzo zagmatwane, emocjonalnie wykańczające i bardzo trudne do przejścia. Ale jeśli w coś się mocno wierzy, to każda walka jest warta starań o wygraną.

To już 3 tom syndykatu a mi wciąż mało. Kolejna książka serii, którą przeczytałam jednym tchem. Świat bezlitosnych ludzi brutalności, handlu ludźmi, porwaniami, wykorzystywaniem seksualnym, nasiąknięty przestępstwami, których ofiarami padają często niewinne kobiety. Lena była kolejną, która po wyrwaniu z piekła potrzebuje powrotu do normalności. Zaczyna zadłużać się w Gliście, ale tylko ona dostrzega ukryte w nim pokłady dobra, chowające się pod powłoką brutala i drania. Osobiście kocham takie historie. Współczuję Lenie doświadczonego piekła i cieszę się, że znalazła pomoc. Za wdzięczność zdziała cuda, pomoże Grzegorzowi odnaleźć drogę do własnego serca, które ktoś dawno temu zniszczył. Świat wielkich niebezpieczeństw, ogromnych zmian, bolesnych przeżyć, paskudnych wspomnień, krwawej zemsty, miłości zrodzonej na bólu. Wspaniała, rewelacyjna i napawająca nadzieją książka. Dwoje poranionych ludzi, dwie paskudne historie, mroczny świat, szczęśliwe zakończenie. Ja chcę więcej. Baaaardzo polecam i zachęcam. Wielkie brawo

@lingasloniewska_writer
@annaszafranskaauthor

Tak jak poprzednie bardzo fajnie napisana, wciąga i trzyma napięciu do samego końca, fajni bohaterowie, świetne dialogi (kocham tych facetów)
Juz czekam co będzie w kolejnej części bo hyba będzie sie działo :)

Juz czekam co będzie w kolejnej części bo hyba będzie sie działo :)

Grzegorz, zwany Glistą ma jeden cel: chronić swoich najbliższych. Mężczyzna żeby ratować siostrę dopuszcza się zdrady syndykatu, jednak nowy szef Gabriel Kreis wybacza mu i Grzegorz razem z Aniołem i Diabłem staje na czele poznańskiej mafii.
Lena jest młodą Ukrainką, która jako nastolatka trafiła do domu publicznego, odkąd została uwolniona z piekła ufa jedynie Grzeskowi, co mężczyźnie pozbawionemu ciepłych uczuć bardzo przeszkadza. Czy bohaterowie się dogadają? Jakie przeciwności szykuje dla nich los?

Po lekturze "Siły honoru" z Aniołem w roli głównej oraz "Siły przetrwania" z Diabłem, przyszedł czas na "Siłę miłości" w której to prym wiedzie Glista. Już we wcześniejszych tomach bardzo zaintrygowała mnie jego postaci i byłam ciekawa jak autorki pokierują jego losami. Ta historia jest do przeczytania tak naprawdę na jeden raz, autorki mają lekkie i bardzo przyjemne pióro, a rozdziały są krótkie, ale pełne emocji. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy we obojga bohaterów, co pozwala nam zdecydowanie lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz jak wyglądała ich przeszłość. Chociaż punkt widzenia Grześka jest tutaj kluczowy, to historia Leny, młodej Ukraińki najbardziej wstrząsa czytelnikiem. Bardzo podobało mi się jak autorki poprowadziły samą relację pomiędzy Grześkiem, a Leną, wszystko toczyło się swoim rytmem. Akcja jak zawsze przebiega bardzo dynamicznie, następuje wiele niespodziewanych zwrotów akcji, które tylko wzmagają chęć dalszego czytania. Oczywiście nie zabraknie tutaj postaci z poprzednich tomów cyklu, co bardzo lubię w seriach książkowych, miło dowiedzieć się co słychać u bohaterów, którzy wywoływali w nas wiele skrajnych emocji. Zakończenie jakie serwują autorki jest ogromnie intrygujące i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, bo postać Kordiana chyba najbardziej mnie ciekawi.
Moja ocena to 7/10.

W tej części poznajemy historię Grzegorza zwanego Glistą. To kolejny członek poznańskiej mafii, oraz historia Lenki, Ukrainki uratowanej przez chłopaka z rąk okrutnej bandy zajmującej się prostytucja. Dziewczyna jest wdzięczna i na każdym kroku okazuje to swojemu wybawcy, co go bardzo irytuje.
I kolejny tom za mną. Podobał mi się. Przeczytałam go w dwa dni, więc to znaczy że nie mogłam się od książki oderwać. Byłam ciekawa jak potoczą się losy Leny i Grzegorza, ponieważ chłopak bardzo odpychał dziewczynę, był dla niej niemiły i szorstki. Autorki nie zapomniały o bohaterach z poprzednich części - Aniele i Diable. Co chwilę była opisana ich "praca", a to sprawiało, że książka była ciekawa, nie nudziła się. Przede wszystkim było to opisane w taki sposób, że nic się nie mieszało, nie było przeskakiwania scen, więc wszystko układało się w ładna całość. No i wisienka na torcie: Diabeł i jego przekomarzania z Glistą - no uwielbiam!

"Siła miłości" to trzeci tom serii o mafii napisanej przez m.in. Agnieszkę Lingas-Łoniewską oraz Anną Szafrańską. Między innymi, bo Autorki współpracowały jeszcze z kimś kto był ich źródłem wiedzy o świecie mafii i syndykatu.

Bohaterami trzeciej części jest Grzegorz zwany Glistą, który jest prawą ręką Anioła i Diabła. Jego podstawowym zadaniem jakie przyjął sobie za cel życia jest ochrona swojej rodziny, a dokładnie swojej siostry. I aby uratować ją Grzesiek jest w stanie zrobić wszystko, nawet zdradzić syndykat, pomimo, że doskonale wie, że takie akcje kończą się śmiercią. Gdy dochodzi do tej kluczowej akcji udaje mu się uratować nie tylko siostrę, ale i inną bardzo młodą dziewczynę, Ukrainkę, Lenę. Lena przeżyła piekło, została potwornie skrzywdzona przez ludzi, gdy jako nastolatka trafiła do domu publicznego. Teraz zostaje uratowana przez Grześka i szybko okazuje się, że tylko jemu bezgranicznie ufa. To niestety nieco zaczyna Gliście przeszkadzać, bo jest on zdecydowanie typem samotnika.

Bardzo podobała mi się ta seria. I co mnie zaskoczyło: najmniej podobał mi się tom pierwszy, a drugi i trzeci były o niebo lepsze. Co uważam, że dość rzadko się zdarza. Akcja jest tu poprowadzona sprawnie i dynamicznie. Nie ma czasu na nudę, a kartki przewracają się same. Sceny dotyczące relacji Grześka i Leny są poprzeplatane tymi, które opisują "zadania" naszych gangsterów, a to wprowadza element niebezpieczeństwa i ryzyka.

Autorki położyły duży nacisk na dokładne opisanie rozwijającej się relacji pomiędzy Grześkiem i Leną. Przede wszystkim bardzo ważne było zrozumienie czemu dziewczyna zachowuje się jak przestraszone zwierzę. Sam Grzesiek okrywa krok po kroku wszystkie elementy i zaczyna do niego docierać co tak właściwie przeżywa Lena i z czym próbuje zmierzyć się każdego dnia.

Zakończenie zdecydowanie wskazuje na to, że pojawi się kolejny tom! Ja zatem czekam na niego z niecierpliwością.

Emocje i wrażenia rewelacyjna! Czekam na 4 część 😊

Emocje i wrażenia rewelacyjna! Czekam na 4 część 😊

Dodaj cytat z książki Siła miłości