Coś nowego

Okładka książki Coś nowego Magdalena Winnicka
Okładka książki Coś nowego
Magdalena Winnicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Natios literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Natios
2022-04-13
2022-04-13
uczucia miłość przeszłość tajemnica pływaczka

Karolina ma wszystko, karierę pływaczki, która nabiera rozpędu, kochającego ojca i chłopaka. Jednego dnia wszystko pryska jak bańka mydlana. Wraz ze śmiercią ojca i swoją chorobą traci wszystko.

Pewnego dnia na jej drodze staje Teo - Teodor, mężczyzna od niej starszy, który prowadzi swoje restauracje, ma mnóstwo znajomych, którym chętnie pomaga, siostrę, która jest dla niego ważna. Trafia na Karolinę w dniu gdy jest w totalnej rozsypce, chce jej pomóc jak kolega, zaprzyjaźniają się, choć początkowo Karolina nie chciała go do siebie dopuścić.

Z biegiem czasu, stają się dla siebie coraz bardziej bliscy, choć żadne z nich nie chce się do tego przyznać.

Historia, która wciąga. Ja nie mogłam się oderwać, i pochłonęłam w ciągu jednego dnia. Piękna historia o przyjaźni, która daje początek pięknej miłości. Podjęte tematy, choroby, mastektomii i życiu po niej, to ważny element tej książki, ale także ważny element poruszany przez autorkę by się badać i, że po mastektomii też można żyć.

Oczywiście nie może być inaczej, że Teo stał się moim książkowym crushem, taki facet to marzenie 😍 jego wsparcie nie tylko dla Karoliny, ale także dla swoich przyjaciół czy pracowników, to jednak rzadko spotykane zachowanie. Także jego poczucie humoru i jego cierpliwość i upór w obyciu z Karolina to to sprawia, że nie jedna mogła by stracić głowę dla takiego faceta 😉

Książka ujęła mnie tym, że jest taka prawdziwa. Ile osób mimo wygranej z rakiem, mierzy się z wieloma problemami i kompleksami. Ta historia wywołała we mnie łzy wzruszenia i wiele emocji.
Autorka tak wykreowała bohaterów, że od razu ich polubiłam i bardzo im kibicowałam.
Historia opisana jest z kilku perspektyw, dzięki temu jeszcze bardziej możemy się wczuć w emocje i rozterki bohaterów. Historia Karoliny i Teodora to piękna opowieść o tym, że miłość znajdujemy gdy, się jej najmniej spodziewamy i mimo całego bagażu doświadczeń wciąż czeka na nas coś dobrego.

Historia opisuje losy Karoliny, już od młodego wieku dziewczyna została boleśnie i okrutnie doświadczona przez życie. Utraciła najbliższe osoby i jeszcze musi się mierzyć z podstepną chorobą. Kiedy już wydaje jej się, że straciła wszystko i nic dobrego jej już nie spotka, los stawia na jej drodze dużo starszego Teodora. Między obojgiem pojawia się przyjaźń, dzięki temu dziewczyna znów może poczuć się szczęśliwa.

Karolina miała kochającego ojca, cudownego chłopaka, który był gwiazdą koszykówki i miał przed sobą dobrze zapowiadającą się karierę. Karolina była świetną pływaczką i również miała przed sobą wizję sportowej kariery.
Po trzech latach nie ma już tamtej Karoliny, jest jej smutna wersja, która codziennie mierzy się ze wstydem, bólem, żalem oraz tęsknotą.Dziewczyna zamknęła się w sobie i chowa się przed ludźmi.Straciła sens życia i wiarę w to, że czeka ją jeszcze coś dobrego. Jednak los jest przewrotny i w życiu Karoliny pojawia się Teodor, który wbrew jej woli postanawia się z nią zaprzyjaźnić. Dziewczyna wzbrania się ze wszystkich sił przed uczuciem, lecz mężczyzna coraz bardziej burzy jej mur.

Moja opinia: 9/10

Świetna, wzruszająca i pełna emocji historia. Karolina to młoda dziewczyna, która straciła w życiu wszystko. Utrata bliskiej osoby, walka z chorobą oraz niespełnione marzenia to część problemów, która spotyka bohaterkę. Życie naznaczone strachem, bólem i niepewnością. Smutek towarzyszy codzienności. Dopiero wytrwały nieznajomy sprawia, że dziewczyna zaczyna otwierać się na świat. Ich relacja jest pełna zwrotów akcji, wzlotów i upadków. Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem, podział na rozdziały. Historia wywołuje mnóstwo emocji zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Niewielki wątek kryminalny również napędza całą fabułę. Autorka stworzyła świetną historię, ten pomysł zasługuje na uznanie. Polecam

"Coś nowego" to poruszającą historia Karoliny, która z pozoru miała wszystko, lecz życie postawiło przed nią szereg trudnych wyzwań. Dziewczyna traci ojca, zdrowie, walczy z bólem, żalem i przeciwnościami losu.

Ta książka to emocjonalna podróż, wypełniona niespodziewanymi zwrotami akcji, które prowadzą bohaterów do odkrycia nowych aspektów siebie i otaczającego świata. Przeszywające emocje, głębokie sekrety i nieoczekiwane spotkanie z Teodorem?, stawiają na drodze czytelnika pytania o sens życia, nadzieję i siłę ludzkiego charakteru.
"Coś nowego" to nie tylko opowieść o stracie, ale również o nieoczekiwanej sile i determinacji. Poruszająca podróż przez ludzkie serce, gdzie każda strona skrywa coraz to nowe odkrycia i głębsze rozumienie życia. Dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają.
To historia o pokonywaniu własnych ograniczeń i przekraczaniu życiowych granic. Opowieść, która ukazuje piękno odkrywania własnej tożsamości, podążania ścieżką samopoznania oraz odważne stawianie czoła wyzwaniom. Opowieści o przyjaźni, która staje się siłą napędową. Karolina i Teo uczą się od siebie nawzajem. Przede wszystkim wyrażania swoich uczuć, co staje się kluczowym elementem ich relacji. To także historia o odwadze mówienia na głos o własnych emocjach, co przyczynia się do głębszego zrozumienia samego siebie i otaczającego świata.
Bohaterowie i autorka skradli mi serce, a zakończenie wgniotło w kanapę.
Mam tylko jeden zarzut - epilog był za krótki ;-)
Historia warta poznania! Polecam !

Nie potrafię się zachwycać piórem autorki :( to kolejna książka, którą zaczęłam czytać i nie potrafię skończyć :( ogólnie przeszkadza mi w nich słowotok...przed sceną śmierci taty głównej bohaterki dowiadujemy się, że włożyła na spacer nike air force 1... serio? Przykro mi ale po inne książki MW nie sięgnę na pewno i bardzo zastanawia mnie ta wysoka ocena Jej twórczości...

Spoko, ale trochę banalna. Wciąga. Dobra dla nastolatek.

Spoko, ale trochę banalna. Wciąga. Dobra dla nastolatek.

Wciągająca, ciepła, wzruszająca historia romantyczna ze szczęśliwym zakończeniem :)

Przepadłam. Wszystko było w punkt. Nie mogłam się oderwać

Przepadłam. Wszystko było w punkt. Nie mogłam się oderwać

Jedna z tych, których się nie zapomina… cudowna!

Jedna z tych, których się nie zapomina… cudowna!

Uwielbiam! Czytałam już jakiś czas temu, a nadal we mnie siedzi.

Uwielbiam! Czytałam już jakiś czas temu, a nadal we mnie siedzi.

• Przeczytane 2022
  • Audiobooki