Bobcio i mecz żużlowy

Okładka książki Bobcio i mecz żużlowy Marta Magdańska
Okładka książki Bobcio i mecz żużlowy
Marta Magdańska Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Bobcio i żużel (tom 1) literatura dziecięca
34 str. 34 min.
2021-08-30
34 min.
9788382031072

Okładka książki Preskot Katherine Alice Applegate, Sara Olszewska
Preskot Katherine Alice App...
Okładka książki Reniferka i pomocny rudzik Rosa Bailey, Carmen Saldaña
Reniferka i po... Rosa Bailey, Carmen...
Okładka książki Zniknięcie Ela Chełmińska, Ania Drabikowska
Zniknięcie Ela Chełmińska, Ani...
Okładka książki Miejsce na skale Jol Temple, Kate Temple
Miejsce na skale Jol Temple, Kate Te...

Fantastyczna książka dla wszystkich - małych i dużych - którzy chcą poznać tajniki czarnego sportu! Autorka świetnie wypełniła nią niszę na rynku (to pierwsza książka dla dzieci o żużlu!). Operuje bardzo przystępnym dla kilkulatków językiem, którego uzupełnieniem są piękne ilustracje Mariusza Hołoda.

Wartości w tej książce jest zresztą całe mnóstwo: "Bobcio i mecz żużlowy" to nie tylko dobrze i lekko rozegrana historia tego, co się dzieje w trakcie meczu żużlowego, ale również opowieść o wspólnej pasji taty i syna, o budowaniu relacji dziecko-rodzic, o wartościowym wspólnym spędzaniu czasu oraz o edukowaniu poprzez rozrywkę.

Polecam zdecydowanie! I czekam na kolejne książki tej autorki.

Wartości w tej książce jest zresztą całe mnóstwo: "Bobcio i mecz...

Którym sportem fascynują się Wasze pociechy?

Poznajemy Bobcia, który wybiera się z tatą na stadion w celu obejrzenia pierwszego meczu żużlowego.

Razem z chłopcem mali czytelnicy poznają pojęcia związane z żużlem. Bobcio jest zachwycony swoim nowym doświadczeniem, zauważa jak fascynujący jest żużel i jakie to źródło rywalizacji.

Wszelkie maszyny fascynują mojego 4-latka, a motory są jednymi z nich 🏍 Dlatego czytamy historię Marty Magdańskiej z ogromnym zaciekawieniem, a barwne ilustracje cudownie uzupełniają
treść.

Cieszę się, że w tej opowieści pojawia się piękna relacja taty z synem, bo w literaturze najczęściej zauważam pojawiającą się mamę.

Serdecznie polecam.

Którym sportem fascynują się Wasze pociechy?

Wszelkie maszyny fascynują mojego...

Bobcio to mały chłopiec, którego pasją jest żużel.
Wyścigi, motory... Ale jego największym marzeniem jest zobaczyć taki mecz na żywo!

Czy Wy też lubicie spełniać marzenia swoich dzieci?
Ja tak!

Piękna historia taty i syna oraz wspólnej pasji.
Wspólne spędzanie czasu.
Pięknie wytłumaczone trudne słowa.

🏍️ Piękne ilustracje.
🏍️ Cudowny główny bohater.
🏍️ Książka pokazuje, że warto mieć pasję!
🏍️ Miłość ojca i syna.
🏍️ Pięknie opisana ilustracja.

Moja córka dosłownie pochłonęła treść tej książki!

Bobcio to mały chłopiec, którego pasją jest żużel.

Czy Wy też lubicie spełniać marzenia swoich dzieci?
Ja tak!

Piękna historia taty i syna oraz wspólnej pasji.
Wspólne spędzanie czasu.
Pięknie wytłumaczone trudne słowa.

🏍️ Piękne ilustracje.
🏍️ Cudowny główny bohater.
🏍️ Książka pokazuje,...

Jestem wprost zauroczona tą książką. Nie miałam zielonego pojęcia o żużlu. Wiedziałam tylko, że na czymś jeżdżą i kompletnie nic więcej. Bałam się czy jako laik będę w stanie zrozumieć treść i przekazać dziecku. Po przeczytaniu i ja i córka znamy podstawy tego sportu. Jestem pod wrażeniem w jak szczegółowy sposób przedstawione zostały podstawowe informacje o tym sporcie. Przyznam, że książka zaintrygowała mnie na tyle, że planujemy wspólne rodzinne wyjście na mecz żużlowy. Jestem przekonana, że Bobcio pojawia się tam z nami. Bardzo polecam.

Współczesne książki dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych zazwyczaj są do siebie podobne, poruszając podobną tematykę. Pomimo ogromnego ich wyboru zdaje się, że brakuje tych, które opowiadają o czymś zupełnie nowym.

Taką właśnie książką jest „Bobcio i mecz żużlowy” autorstwa Marty Magdańskiej. Jak sam tytuł wskazuje, książka poświęcona jest w całości żużlowi, którego popularność nie jest jeszcze tak duża, jakby życzyli sobie wszyscy z nim związani. Już samo to sprawia, że mamy do czynienia z produktem niszowym. Opowiada o przygotowaniach do dnia meczu największego fana żużlu- Bobcia.

Ta bogata w piękne ilustracje książka to także wspaniałe kompendium wiedzy o sporcie, jakim jest żużel. Autorka świetnie pokazuje czym jest taki mecz, przedstawiając po krótce jego przebieg, reguły, a nawet szczegółowy ubiór żużlowca. Książka z racji sporej ilości tekstu przeznaczona głównie dla dzieci samodzielnie już czytających. My jednak z naszym dwulatkiem nie mieliśmy żadnego problemu z jej przyswajaniem. Bobosław chętnie pokazywał, co widzi na obrazkach, opisując to na swój sposób i zadając pytania. Książka bogata jest także w ilustracje innych pojazdów, które nasz synek zwyczajnie uwielbia.

„Bobcio i mecz żużlowy” to zatem nie tylko świetnie opowiedziana i doskonale zilustrowana historia. To także o powieść o rodzących się pasjach i ich pielęgnacji. To próba (jakże udana) pokazania czegoś zupełnie nowego, co w przyszłości zaowocować może wielkim hobby. Doskonały pomysł na prezent, nie tylko dla małego chłopca. Serdecznie z Bobosławem polecamy…

Współpraca z wydawnictwem Nowa Baśń.

Bobcio to ogromny fan żużla, który każdą wolną chwilę najchętniej spędzałby w kasku na swoim wyścigowym czerwonym rowerku. Dlatego też jest przeszcześliwy, gdy pewnego dnia tata zabiera go na prawdziwy mecz żużlowy.

Chłopiec z niecierpliwością czeka aż zaczną się zawody i z wielki zaciekawieniem obserwuje wszystko wokół, zadajac przy tym tacie wiele pytań. Jest ciekawy co to są trybuny, polewaczka i park maszyn, skąd obserwuje ich sędzia oraz jak ubrani będą zawodnicy. Tata z radością odpawiada na wszystkie pytania chłopca, dzięki czemu my- czytelnicy poznajemy wiele szczegółów związanych z tym sportem.

Bobcio jest zachwycony wycieczką na stadion, usypia nawet myśląc o motocyklach i wyścigach.

Myślę, że książeczka "Bobcio i mecz żużlowy" od @wydawnictwonowabasn wywoła uśmiech u niejednego fana sportu i wyścigów :) A może znajdzie sie i jakaś dziewczynka, która ma takie hobby ?:)

„Bobcio i mecz żużlowy” to pozycja która bardzo mnie zaskoczyła. Dawno temu (nie rozmawiajmy o wieku 😂) tata zabrał mnie na stadion żużlowy. Największą atrakcją była dla mnie wtedy pepsi w puszce (rarytas tamtych czasów) 😂 i z całą pewnością mogę powiedzieć, że ta książka zmieniła mój pogląd na ten sport.
Lilka widziała kilka spotkań żużlowych w telewizji, bo jej kuzyn czesto ogląda. Ta pozycja bardzo jej się spodobała a kiedy mogła się jeszcze pochwalić fachową terminologią (czym jest łyżwa i skąd wzięła się nazwa tego sportu) to pękała z dumy. :)
Cudownie by było, gdyby autorka @martamagdanska przybliżyła nam inne sporty, bo książka jest napisana w piękny i przystępny sposób. ❤️❤️

Lilka widziała kilka spotkań żużlowych w telewizji, bo jej kuzyn...

Wydawać by się mogło, że w literaturze dla dzieci zostało napisane już wszystko i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a znalezienie niszowego tematu graniczy niemalże z cudem. Okazuje się, że jest to możliwe, wystarczy tylko dobry pomysł i pasja, którą chcemy się podzielić z innymi.

Czy są tutaj fani żużla?
Jeśli tak, to mam dla was jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i niepowtarzalną książkę, która odpowie na wszystkie pytania dociekliwego malucha.

Przyznam szczerz, że nie mam bladego pojęcia o tym sporcie, ale wiem, że w niektórych rejonach Polski cieszy się dużą popularnością. Z takiego kręgu pochodzi Bobio, który jest największym fanem żużla.
Ma czerwony rowerek biegowy z dwoma dużymi kołami i kierownicą, który za sprawą dziecięcej wyobraźni zmienia się w prawdziwy motocykl szusujący po nierównej nawierzchni podwórka.
Tata widząc niesłabnącą pasję syna postanawia zabrać go na stadion by z bliska mógł obejrzeć swój pierwszy, prawdziwy mecz żużlowy.
Chłopiec jest podekscytowany, chłonie atmosferę stadionu i bacznie obserwuje rozgrywające się na nim wydarzenia zadając mnóstwo pytań.

Więcej na @czytaj.i.baw

Czy są tutaj fani żużla?
Jeśli tak, to mam dla was jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i...

Autorka stworzyła ciekawą książeczkę dla fanów żużla, tych najmłodszych ale i tych starszych, którzy chcieli by zaszczepić tą miłość w swoich dzieciach.

Tytułowy Bobcio to miłośnik żużlu. Tata, który podziela jego pasję, zabiera go na mecz podczas którego wszystko mu tłumaczy. Z książeczki dowiemy się między innymi zasad panujących podczas wyścigu, ciekawostek o stroju zawodników, o bezpieczeństwie i niebezpiecznych wypadkach oraz o czyszczeniu nawierzchni toru.

Książeczka w ładnej, twardej oprawie z interesującymi ilustracjami. Teksu jest całkiem sporo ale jest on ciekawy i napisany prostym oraz zrozumiałym językiem. Na końcu znajduje się małe podsumowanie w postaci pytań i zadanek. Przyznaję się, że przed lekturą moja wiedza na temat żużlu była znikoma, teraz śmiało mogę stwierdzić, że ten sport jest nawet interesujący 👌. Dlatego polecam Wam zapoznać się z lekturą, której tematyka nie jest może najpopularniejsza wśród najmłodszych czytelników ale z pewnością jest warta uwagi.

Świetna pozycja nie tylko dla fanów żużla. Jeśli nie macie o żużlu zbyt dużego pojęcia ta pozycja może być pierwszym krokiem do zainteresowania się tematem. Z książki dowiemy się wielu ciekawych rzeczy m.in. o przebiegu meczu żużlowego czy stroju żużlowca. Polecam!

• Autorka - książki
  • Dzieci - czytane wielokrotnie