Rozpoznaję drzewa

Wilga
2021-09-01
2021-09-01

Okładka książki Co zrobić z tą chmurą smogu? Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś
Co zrobić z tą... Małgorzata Ogonowsk...
Okładka książki Czytam i decyduję. Przygoda w kanałach Izabela Michta, Beata Woźniak
Czytam i decyd... Izabela Michta, Bea...
Okładka książki Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas kot... Ewa Pawlak, Paweł P...

Z tym przewodnikiem rozpoznawanie drzew to sama przyjemność 🌳🌲

"Rozpoznaję drzewa" to kontynuacja dość pokaźnej serii "Młodzi przyrodnicy". Można tu znaleźć wiele przydatnych, a zarazem interesujących informacji. Z tym kolorowym przewodnikiem rozpoznawanie krajowych drzew i krzewów to czysta przyjemność. Oprócz nazw polskich jest również nazewnictwo łacińskie. Każdy gatunek zawiera informacje m.in. na temat występowania, pokroju rośliny, wyglądu korony, liści, kwiatów, owoców, kory. Poza podstawowymi wiadomościami książka zawiera liczne ciekawostki (np. "Wiąz szypułkowy o imieniu Wiedźmin, najgrubszy w Europie, a rosnący w Komorowie, długo się trzymał, ale w 2020 roku poważnie ucierpiał podczas wichury."),ale i bardzo praktyczne wskazówki - np. jakie grzyby najczęściej rosną pod modrzewiami, albo które ptaki najchętniej zakładają gniazda na świerkach i innych drzewach iglastych.

Z uwagi na zainteresowanie praktycznie wszystkim, co jest związane z tematyką biologiczną widzę wiele możliwości, jakie daje ta publikacja. Niewielki, poręczny format jest idealny do tego, by korzystać z tego przewodnika na spacerach rodzinnych, ale świetnie sprawdzi się również na wycieczkach szkolnych jako narzędzie do realizacji zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej. W piątej klasie polecam skorzystanie z tej właśnie książki na lekcjach biologii przy tematach dotyczących rozpoznawania drzew i krzewów.

Proste, a zarazem bardzo jednoznaczne w odbiorze rysunki sprawiają, że nawet małe dzieci są w stanie odnaleźć i porównać poszczególne liście, kwiatostany czy owoce drzew. Książeczkę tę można również wykorzystać do stworzenia własnego zielnika, a uporządkowane treści sprawiają, że szukanie zamieszczonych w niej informacji jest bardzo łatwe, a zarazem przyjemne. Dzięki tego typu publikacjom i odrobinie chęci można sprawić, że poznawanie przyrody od najmłodszych lat kojarzyć się będzie z ciekawą zabawą i fascynującą przygodą. Gumka z boku zabezpiecza przed otwarciem książki np. w plecaku. Żeby było więcej atrakcji można wzbogacić i urozmaicić swoje poszukiwania o inne części serii - np. "Ślady zwierząt" lub "Rozpoznaję ptaki".

"Rozpoznaję drzewa" z pewnością sprawi radość młodym przyrodnikom i poszukiwaczom przygód, którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Rodziców i nauczycieli z kolei może zainspirować do aktywnego, efektywnego, wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

A może chcielibyście się dowiedzieć, z których gatunków można zrobić własne bonsai?
Jeśli tak, to w tej książce są i takie wskazówki!

Z tym przewodnikiem rozpoznawanie drzew to sama przyjemność 🌳🌲

Wydawnictwo Wilga @wydawnictwo_wilga skutecznie sprawia, że zainteresowanie przyrodą u mojego 6 latka jest na dosyć wysokim poziomie 🤣
Tym razem edukujemy się w temacie drzew 🌲🌳🌴

W książce Rozpoznaję drzewa, poznamy bliżej aż 20 gatunków drzew. Wszystko podane w sposób ciekawy i zwięzły, a do tego okraszone pięknymi fotografiami. Okładka jest twardsza i zaopatrzona w gumeczkę, więc ułatwi to poznawanie drzew w terenie i ewentualny zbiór liści 🍁🍂

Tym razem edukujemy się w temacie drzew 🌲🌳🌴

W ostatnim czasie w serii Młodzi Przyrodnicy ukazała się książka „Rozpoznaję drzewa”, która idealnie sprawdzi się dla dzieci kochających naturę i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mamy jesień, a w naszym otoczeniu wiele drzew, których liście przybierają najróżniejsze kolory. Jest to również czas, który sprzyja spacerom. W Polsce przeważają lasy iglaste, w których dominującym gatunkiem jest znana nam wszystkie sosna zwyczajna. Myślę, że każdy dorosły nie powinien mieć problemu z jej rozpoznaniem. Ale są również takie gatunki, które ciężko odróżnić nam, a co dopiero dziecku. Dlatego myślę, że książka „Rozpoznaję drzewa” pomoże Waszym pociechom bliżej poznać otaczającą nas przyrodę i rozwijać ich zainteresowanie drzewami. Myślę, że warto wiedzieć jakie drzewo rośnie przed naszym domem, czy w bliskim otoczeniu. Obserwacja drzew będzie idealnym sposobem na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. Weźcie swoje pociechy na spacer do lasu, parku, zabierzcie szkicownik i cieszcie się naszą piękną przyrodą.

Książka w bardzo łatwy i przystępny dla dzieci sposób opisuje wiele popularnych gatunków drzew, które można spotkać w Polsce. Na początku dzieci dowiedzą się z czego składa się drzewo, jak wyglądają liście w trakcie każdej pory roku, czym jest żywica, czy kto zamieszkuje drzewa. Każda strona opatrzona jest kolorowymi i wyrazistymi ilustracjami, które z pewnością ułatwią rozpoznawanie drzew. Każdy opisywanym gatunek jest bardzo dobrze wyjaśniony i zilustrowany. W książce znajdują się wiele ważnych faktów i ciekawostek.

Książka jest bardzo wartościowa i pomoże Waszym maluchom poznać otaczający ich świat przyrody poprzez wspólną zabawę. Niestety pogoda ostatnio nie pozwala na wycieczki, ale gdy tylko przestanie padać wyruszymy do pobliskiego lasu i wspólnie z Wojtkiem będziemy szukać przedstawionych w książce drzew. A Wam polecam zrobić to samo. Bo nauka poprzez zabawę jest najlepsza.

Książeczka jest niewielkich rozmiarów, niepozorna, a jednak pełna podstawowych informacji, ciekawostek oraz rysunków.
Omawia nie tylko liście, owoce, korę, pokrój
i kształt korony, należność do rodziny, ale także gatunki grzybów, które rosną pod danym drzewem, najczęstsze ich szkodniki oraz ptaki, które sobie je upodobały 😊
Dokładnie wyszczególnia podobne gatunki.
Jest poręczna, a naprawdę użyteczna.
Zachwycający przewodnik po dendrologii, polecam!

Omawia nie tylko liście, owoce, korę, pokrój
Dokładnie wyszczególnia podobne gatunki.
Jest...

„Rozpoznaję drzewa” Patrycji Zarawskiej to kolejna ciekawa książeczka dla dzieci z serii Młodzi Przyrodnicy.

Tym razem najmłodsi czytelnicy mogą dowiedzieć się czegoś nowego i zaskakującego o najczęściej spotykanych w Polsce drzewach. Sosna, lipa, brzoza, wierzba, to tylko kilka spośród aż 20 gatunków omówionych w książce. Młody czytelnik dowie się, gdzie dane drzewo można spotkać, jakie ma liście, kwiaty, owoce i korę, do czego wykorzystuje się drewno pozyskane z danego gatunku drzewa, oraz do jakiego innego drzewa jest podobne. Na atrakcyjność tej książki wpływają zawarte w niej ilustracje, które pozwolą czytelnikom lepiej poznać drzewa. Do tego krótkie, proste i zwięzłe teksty sprawią, że młodzi czytelnicy mogą tę książeczkę czytać samodzielnie. Wspomnę jeszcze o tym, że „Rozpoznaję drzewa” jest w zintegrowanej okładce (twardszej niż zwykłe) i ma gumeczkę pozwalającą zamknąć w środku np. liście konkretnych drzew znalezione na spacerze.

Mi ta książeczka już pomaga w pracy i budzi spore zainteresowanie wśród przedszkolaków. Myślę, że tym nieco starszym dzieciom przyda się na początkowym etapie edukacji. Polecam.

• Biblioteka Brzeźna
  • Wrócić
  • Biblioteka
  • Młodsza Podstawówka
  • Książki dla dzieci
  • Dzieci
  • Rośliny

Dodaj cytat z książki Rozpoznaję drzewa