Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir

Okładka książki Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir
Anna OparkowskaAgnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Mazurscy w podróży (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mazurscy w podróży (tom 1)
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2020-01-01
2020-01-01
Inne

Okładka książki Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,9
Banda Czarnej ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Mazurscy w podróży. Porwanie Prozerpiny Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Ocena 8,1
Mazurscy w pod... Anna Oparkowska, Ag...

Świetna książka, od razu gdy zaczynamy czytać, nie możemy się oderwać od lektury. Możemy się z niej dowiedzieć wielu informacji o zabytkach, miastach czy podróżach, lecz nie brakuje też zabawnych, śmiesznych sytuacji! Warta przeczytania. Od razu chce się wakacji. Serdecznie polecam tą powieść!

Świetna pozycja dla całej rodziny. Idealna na podróż autem. Szybko się słucha. Przy okazji można poznać ciekawe miejsca.

Śmieszna i przyjemna książka. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Śmieszna i przyjemna książka. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Jedyne co w tej książce zaliczam na plus to wydanie- ładne, estetyczne, przejrzyste i "encyklopedyczne" wstawki po każdym rozdziale.
Fabuła, jak już ktoś napisał niżej, zlepek kawałków przewodnika połączonych opisami wyglądu pani w budce na autostradzie(której jedyna rola w książce było sprzedanie bohaterom biletu na autostradę), całymi stronami marudzenie jakie kobiety są puste, tylko się "mizdrzą" przed lustrem (łącznie z tekstem "Jak dobrze, że Jędrek jest chłopcem", bo wiadomo jako dziewczyna pół wakacji spędzałby wybierając kolor bluzki pod kolor oczu) i robią sobie selfiaczki plus kompletnie nieklejący się do niczego przygody babci. Wątek "kryminalny" jest jakiś totalnie poboczny i też nietrzymający się kupy w moim odczuciu. Czytałam dziecku zupełnie bez przyjemności.

Bardzo ciekawe opisy zwiedzanych miejsc wplecione w historie kryminalne i do tego dużo humoru. Bardzo dobre połączenie. Książka nieco podobna do Kronik Archeo. Podobnie jak w Kronikach Archeo dużo informacji o miejscach akcji.

Seria książek przypomina mi trochę Kroniki Archeo.
Rodzina Mazurskich wyrusza do Hiszpanii na wakacje. Jadąc tam przejeżdżają przez Niemcy i Francję. Wracając z Hiszpanii przejeżdżają przez Francję, Wenecję i Austrię.
Gdy już są w Polsce gdzie zwiedzają zamek Książ.
We wszystkich miejscach, które wymieniłam spotykają się z fakirem.
Żeby dowiedzieć się co jest dalej sami przeczytajcie tą książkę.
Gorąco polecam.

Seria książek przypomina mi trochę Kroniki Archeo.
Gdy już są w Polsce gdzie zwiedzają zamek Książ.
We wszystkich miejscach, które wymieniłam spotykają się z fakirem.
Żeby dowiedzieć się co jest dalej sami...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra literatura familijna. Są fajni bohaterowie dziecięcy i Bunia, która wydaje się najlepiej wiedzieć po co się jedzie na wakacje.
Do tego trochę wiadomości o zwiedzanych miejscach.
Polecam szczególnie do wspólnego czytania z dzieciakami.

Do tego trochę wiadomości o zwiedzanych miejscach.
Polecam szczególnie do wspólnego czytania z dzieciakami.

Super

Super

BARDZO CIEKAWA I POUCZAJĄCA📖🎧LEKTOR CZYTA NIE ZA CIEKAWIE, MOIM ZDANIEM JEDNAK NIE RAZI TO SZCZEGÓLNIE GDY WCIĄGNIE SIĘ W HISTORIĘ😊🎧📖 POLECAM ZWŁASZCZA NAJMŁODSZYM CZYTELNIKOM... 🎧📖👏🏻👏🏻😊

83/100/2020
Wyzwanie LC czerwiec 2020 - Książka dla dzieci
Pod przykrywką historii przygodowo-detektywistycznej młody czytelnik dostaje przewodnik po Europie. A dokładniej po kilku miastach Hiszpanii, Włoch, Francji... Niestety moje dziecko odmówiło czytania, bo odkryło Małgorzatę Rogalę. A jestem starym ramolem i natrętne wstawki o zabytkach mnie nie przekonują. Jakbym chciała przewodnik, to bym czytała przewodnik. Więc kolejnej części nie będę czytać.

83/100/2020
Wyzwanie LC czerwiec 2020 - Książka dla dzieci