Winnetou tom 3

Okładka książki Winnetou tom 3
Karol May Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk S.p. z o.o. Cykl: Winnetou (tom 3) Seria: Klub Podróżnika literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Winnetou (tom 3)
Klub Podróżnika
Winnetou
Wydawnictwo Olesiejuk S.p. z o.o.
2017-03-07
2017-03-07
Anonimowy tłumacz
Indianie Karol May

więcej Więcej

Wspomnienie z dzieciństwa 😍
Kto tego nie zna?? Klasyka

Jak dla mnie jest to arcydzieło. Książka pięknie napisana bardzo mnie wciągnął jej klimat. Książka ta na dobre zachęciła mnie do czytania gróbszych książek.

Od zakończenia drugiego tomu upłynął nieokreślony czas. Karol spotyka westmana zwanego Sans-Ear („bez ucha”) i razem ścigają bandytów, napadających na pociągi. Powielenie schematu z Old Deathem, jednak mym skrajnie subiektywnym zdaniem słabiej wypadło. Za to mnóstwo zabawnych tekściorów, jak rozmowa z Donią Elwirą:
- Jak daleko stąd jest Księżyc ?
- Pięćdziesiąt dwa...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja! Klasyka!

Klasyka sama w sobie. Przygoda przygodą, ale ostatnie zdania wywarły na mnie największe wrażenie. Smutne i niestety prawdziwe.. Międzyrasowa relacja to nadal wydaje się tematem na czasie, bo niestety nadal stanowi to nie lada wyzwanie. Szczerze? Kusi mnie by nauczyć języka Apaczów.

Świetna książka o przygodach Old Shatterhanda ;)

Koniec pięknej przygody. Naprawdę było warto! Moje refleksje o poprzednich tomach zawarłem w linkach poniżej. Będzie jeszcze jeden tekst zawierający ogólne uwagi o tej legendarnej serii. Na dniach :)

UWAGA. DALEJ BĘDĄ SPOJLERY ! Zdecydowałem się pisać spojlerowo uznając, że...

na końcu smutne

Zakończenie (chociaż tak naprawdę był jeszcze czwarty tom składający się z opowiadań) trylogii o dzielnym Indianinie. Tom ten można właściwie podzielić na dwie części. Obie niestety są dosyć do siebie podobne – główną osią fabuły jest tu pościg za bandytami, a także walki z wrogo nastawionymi plemionami Indian. Po raz kolejny pojawiają się też postacie będące odpowiednikami...

I koniec mojego powrotu do przeszłości z Winnetou. Książki tej nie trzeba nikomu przedstawiać ani rekomendować, bo przecież nie ma czytelnika który by jaj nie znał ani nie wiedział o co w niej chodzi. Ocena moja jest wysoka bo to najlepszy tom z serii i chociaż wiem że nie jest to arcydzieło gatunku ( dużo lepiej pisał nasz Wiesław Wernic ) to niech by kto spróbował mi to...

Karol May Winnetou tom 3 Zobacz więcej
Karol May Winnetou 3 Zobacz więcej