Czas na śmierć

Okładka książki Czas na śmierć
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Cykl: Isabel Fielding (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Isabel Fielding (tom 3)
Mroczna strona
Three for a Girl
Filia
2021-03-24
2021-03-24
Adrian Napieralski

"To musi być dość wy­jąt­ko­we uczu­cie, kiedy czło­wiek ma świa­do­mość, że jego życie zo­sta­nie przed­sta­wio­ne na ekranie."

Jaki tytuł miałby film o Twoim życiu?
Myślisz że byłby to kryminał, romans, czy może thriller? Jeśli miałby opowiadać o ostatnich dniach byłby to nudny dramat. Ale już jutro nowy miesiąc. Będzie lepiej! Musi być!

Kto znowu nie sprawdził, który tom bierze do ręki? Tak! To ja!
Czy żałuję? Raczej nie. Podobno nic wielkiego mnie nie ominęło i nie mam zamiaru tego sprawdzać.
"Czas na śmierć" to książka, przy której się wynudziłam niestety. Autorka uśmierciła wiele osób, co moim zdaniem było przesadą, tak jak mało prawdopodobny koniec.
Głównymi bohaterami są Lea, Tom i Isabel. Ta ostatnia siedzi w więzieniu i ma powstać o niej film. Odwiedza ja aktorka, która ma wcielić się w jej postać a wtedy rusza lawina zdarzeń, które niosą za sobą "niespodziewane" konsekwencje. Czas zemsty jest blisko. Kto zdąży schować się na czas?
Z mojej strony to tyle na dziś. Czytałam inne książki Autorki i podobały mi się znacznie bardziej. A Wy znacie Jej twórczość?

Jaki tytuł miałby film o Twoim życiu?

Kto znowu nie sprawdził, który...

"Czas na śmierć" to trzeci i ostatni tom z serii o Isabel Fielding. Isabel siedzi w więzieniu więc Leah i Tom mogą czuć się bezpiecznie , ale czy na pewno? Na podstawie wydarzeń w Hutton i to że Isabel jest jedną z najgłośniejszych morderczyń powstanie film, gdzie to nie podoba się Leah i czuje że będą z tego kłopoty. W więzieniu odwiedza Isabel, aktorka, ktoś ma wcielić się w jej postać i rusza lawina pewnych zdarzeń, a jedno najgorsze jakie może by to to , że Isabel ucieka z więzienia. Czas zemsty odrodził się w morderczyni i będzie chciała zakończy to co już dawno zaplanowała. Książka ma naprawdę bardzo duży potencjał jak dla mnie , autorka wie jak wprowadzić czytelnika w klimat strachu, pożądania zemsty oraz spokojnego życia, dopóki nie pojawi sie na horyzoncie główny cel bohaterki - morderczyni. W czułam się bardzo w krzywdę Leah oraz jej syna , rodziny jej partnera oraz to że ktoś potrafił na krzywdzie innych stworzyć film, który niestety nie dochodzi do nagrań, gdyż umiera aktora która ma zagrać Leah. Cassie, dziewczyna która spotkała się z Isabel jest nią tak bardzo zafascynowana, że jest w stanie stanąć u jej boku, by zakończyć życie Leah . Momentami książka jest bardzo drastyczna, opisy tego jak Isabel morduje z zimną krwią, walka Toma z bratem naszej morderczyni. Naprawdę tutaj dużo się dzieje i czytelnik chce poznać zakończenie historii, która jest bardzo wzruszająca i tragiczna . Ale to co zaplanowała sobie Isabel odwróciło się przeciwko niej i tak naprawdę "czas na śmierć" przyszedł jej .

Nudna.

Nudna.

Szczęście, że nie będzie następnych tomów (chyba), mimo, że rymowanka od której autorka zaczerpnęła tytuły ma 7 linijek. Trup ściele się gęsto, nie wzbudzając w czytelniku żadnych emocji, ot papierowe postacie wybijają się ochoczo i
beznamiętnie, mimo, że autorka te emocje stara się nieudolnie opisać. Trzeba sporej determinacji, żeby dobrnąć do końca, licząc, że bohaterów już nigdy więcej się w żadnej książce nie spotka. Pierwszy tom tej żałosnej trylogii obiecywał o wiele więcej. Nie udało się.

Ależ się wynudziłam! Idealna jeśli macie probelmy ze snem. Kilka stron i na pewno odpłyniecie w krainę marzeń. Przewidywalność i banał to kolejne określenia, jakie przychodzą mi do głowy.

Powiedzieć, że trup ściele się gęsto, to niedopowiedzenie. Cały czas coś, bywało że nie nadążałam z rozdzieleniem żywych od martwych.

Główne bohaterki papierowe i jednowymiarowe. Bez cech szczególnych, jak spod sztampy. Zakończenie przewidywalne i idealnie słodkie. Nuda, że się powtórzę, wybaczcie.

Główne bohaterki papierowe i jednowymiarowe. Bez...

Rzadko autor pisze kolejną część historii gdy ma ona rozsądny koniec. Śledztwo ukończono.
Ofiara , w tym przypadku, Leah Smith, okaleczona, ale przetrwała a seryjna morderczyni ląduje w wiezieniu. Koniec. Tym razem autorka zdecydowała o ucieczce morderczyni, Isabel Fielding, i dzięki temu mogła napisać tom trzeci opowieści, w którym lepiej poznajemy Isabel i jej pokręconą rodzinę oraz dajemy jej szansę na spłacenie rodzinnych długów. Z przyjemnością stwierdzam, że oba słupki, winien i ma, czyli bilans rozliczeń domowych Isabel jest satysfakcjonujący. Poznajemy też dalsze losy Leah Smith i jej brata. Całość jest przeciętna. Polecam jako zamknięcie pewnej historii.

Za dużo krwi, tych zabójstw, tych noży. Seryjna zabójczyni bez większych problemów ucieka z więzienia. Może tak jest na Wyspach, warto wiedzieć.
Książka lepsza od czytanego poprzednio kryminału (polskiego, autor: Kazimierz Kyrcz jn.)Przede wszystkim brak tych idiotycznych upiększeń.
Podobał mi się opis pracy na farmie, zabójstwa nie zachwycały mnie, były zbyt szybkie, zbyt psychopatyczne i mało przekonywujące. Szalona końcówka od biedy może być, w sumie niezła lektura na bezsenność, na chandrę, na deszcz.

" Czas na śmierć" ,całkiem ciekawe to było. Jak się okazało była to ostatnia część z serii o Izabel Fielding, ja oczywiście nie czytałam ani pierwszej ani drugiej ale jeżeli mam być szczera to nawet nie czuje takiej potrzeby.
Dzięki temu, że poznajemy historię z perspektywy nie tylko jednego bohatera otrzymujemy dość jasny obraz sytuacji i nie trudno jest się w niej odnaleźć. W sumie gdyby nie to, że na portalu przeczytałam, że to 3 część nawet bym się nie zorientowała.....
Oczywiście czytając jakąkolwiek serie po kolei, poznajemy bliżej bohaterów i bardziej się wczuwamy w całą historię, no ale nie zawsze ma się taką okazję.
Pozostając przy opinii jedynie tej części przyznaję, że było to dość fajne, nie ciągnęło się, wręcz przeciwnie akcja w miarę szybko się posuwała do przodu, dało się wyczuć klimat całej historii i tajemniczość. Zakończenie może nie było jakieś mega zaskakujące ale jak najbardziej ok.

Myślę, że chętnie przeczytam coś jeszcze tej autorki.

Pozdrawiam
J.

Zagłębiając się w lekturę, po raz kolejny zrozumiałam, że książka jest kolejna częścią serii. Oczywiście poprzednich części nie miałam okazji czytać, więc odniosę się tylko do tej konkretnej książki.
Akcja zaczyna się dziać się dość szybko, więc nie musimy się martwić o to, że będziemy musieli oczekiwać na jakiś wybuch. Może dlatego tak się dzieje, że poprzednie przeżycia bohaterów, mają dalsze rozwiniecie tutaj.
Narracja prowadzona jest z perspektywy dwóch osób. Morderczyni i niedoszłej denatki. Dzięki temu zabiegowi, mamy możliwość poznania sposobu myślenia, działania i odbierania bodźców przez obie bohaterki.
Pióro autorki naprawdę przykuło moja uwagę. Jest lekkie i przyjemne, a książkę czyta się naprawdę szybko.
Kreacja bohaterów wyrazista. To też trzeba przyznać. Ich portret psychologiczny nakreślony w sposób szczegółowy.
Muszę przyznać, że jestem naprawdę zaskoczona. Bardzo fajnie spędziłam wieczór z tą książką.
Oczywiście wam polecam zacząć od tomu pierwszego 😊

Całość warta przeczytania, ale raczej nie będzie to coś co zapamiętam na długo. Niestety zakończenie uważam za naciągane. Nie wiem, ile nieszczęśliwych zbiegów okoliczności musiałoby się przydarzyć głównej bohaterce, by tak to się skończyło. Książka nie jest zła, ale ani w mojej literackiej półce myślowej, ani w sercu (przynajmniej moim) nie znalazła i nie znajdzie specjalnego miejsca.

Dodaj cytat z książki Czas na śmierć