Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 21) literatura dziecięca
23 str. 23 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 21)
Media Rodzina
2021-03-10
2021-03-10
23 min.

Okładka książki Operacja Rower Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Ocena 8,1
Operacja Rower Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Marcel Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 7,8
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Dwudziestym pierwszym miejscem wypraw żubrzej rodziny jest Świętokrzyski Park Narodowy. Tam familia spotyka bardzo zadufanego w sobie jelenia, który doprowadza do łez małą Polinkę. Jestem na tak dla tego typu książeczek!

Seria – Żubr Pompik. Wyprawy. to przygody uroczej rodziny żubrów, które wędrują po naszych parkach narodowych. W każdym z nich, w pięknych okolicznościach przyrody, rodzeństwo, Pompik i Polinka, dowiaduje się czegoś nowego. W serii Poroże jelenia autor Tomasz Samojlik ukazał nie tylko piękno przyrody, ale także miłości i przywiązania rodzeństwa. W Świętokrzyskim Parku Narodowym Pompik i Polinka spotykają jelenia, któremu przychodzą na ratunek. Jak to się skończy? Przekonajcie się sami!

Wspaniała seria dla najmłodszych przyrodników. W ciekawy sposób pokazuje nasze piękne parki narodowe oraz zwierzęta - ich symbole. Polecam wszystkim

"Poroże jelenia" ukazuje nam wspaniałą przygodę żubrzej rodziny, która tym razem rozgrywa się w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Głównym bohaterem będzie jeleń szlachetny, a młody czytelnik będzie poznawał sekretny związane właśnie z tymi zwierzętami. Pompik, Polinka oraz ich rodzice zabiorą nas na niezapomnianą wyprawę pełną niespodzianek oraz ciekawostek. Czy jeleń uwolni się z potrzasku? Warto się o tym przekonać :)
Nasze serca skradła interesująca historyjka oraz barwne ilustracje. W środku znajdziecie też mapkę z Parkami Narodowymi.

Rodzinka żubrów spotyka Jelonka, który okazuje się być symbolem Narodowego Parku Świętokrzyskiego. Spotyka ich ciekawa przygoda. T a książeczka to nie tylko interesujące historyjki, ale także mnóstwo ciekawostek. W środku książeczka zawiera mapkę, na której możemy oznaczać te wyprawy, które już mamy za sobą z Żubrem Pompikiem.

W 21 części przygód żubra Pompika pt. Poroże jelenia" razem z żubrami znajdujemy się w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Tym razem rodzinka spotyka na swej drodze pięknego jelenia, który dumnie prezentuje swoje poroże. Niestety jeleń plącze się w gałęziach, na szczęście na miejscu są żubrzyki które ratują zwierzę z opresji. Główną bohaterką tego tomu jest Polinka, która zamartwia się, że nie ma jeszcze rogów i szuka rozwiązania tego problemu.

Jak to zwykle bywa w książeczkach Tomasz Samojlika i tym razem jest bardzo kolorowo, ciekawie i pouczająco. I jestem pewna, że spodoba się wszystkim dzieciom.

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia