Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna Anita Jeram, Sam McBratney
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna
Anita JeramSam McBratney Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
16 str. 16 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham (tom 2)
Guess How Much I Love You in the Spring
Egmont Polska
2007-01-01
2007-01-01
16 min.
Jarosław Mikołajewski
wiosna miłość zając

Okładka książki Czy będziesz moim przyjacielem? Anita Jeram, Sam McBratney
Czy będziesz m... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...

Okładka książki Szym Pansik ma zły humor Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ma... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...
Okładka książki Miejsce na miotle Julia Donaldson, Axel Scheffler
Miejsce na miotle Julia Donaldson, Ax...

Serię "Nawet nie wiesz,jak bardzo cię kocham" poznaliśmy dopiero teraz. Widziałam,że jest taka bajka,jednak nigdy nie zatrzymaliśmy się przy niej na dłużej. Za to książeczki są przecudowne! Delikatne,estetyczne,pięknie wydane. Czytanie i oglądanie ich to sama przyjemność.

Pakiet składa się z czterech por roku: kiedy jest wiosna,kiedy jest lato,kiedy jest jesień i kiedy jest zima. Każda z nich to krótka historyjka króliczka i jego taty przepełniona radością, miłością, dziecięcą zabawą i urokiem. Malutka ilość tekstu sprawia,że można je czytać już z dziećmi w wieku 2-3 latka,a uroczy bohaterowie na pewno skradną dziecięce serca. Do tego piękne wykonanie,twarde okładki i wklejki estetyką odpowiadające danej porze roku. Prawdziwe perełka wśród książek dla dzieci.
Oprócz wyglądu,który zachwyca pod każdym aspektem, można zachwycić się też treścią. Bo choć prosta i krótka,ma w sobie mądrość i ogrom ciepła. Pokazuje miłość w czystym wydaniu: wszystko się zmienia,pory roku przemijają,ale miłość zawsze pozostaje tak samo silna i piękna 🩷

Wiosna oczami Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca.
Wiosną wszystko budzi się do życia, wszystko rośnie i się zmienia, jest czas na przemyślenia.
Polecamy!

Wiosna oczami Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca.
Polecamy!

Przyroda budzi się do życia, tak jak w książce "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest Wiosna" - Sam McBratney.
Mały Brązowy Zajączek obserwuje przyrodę, a Duży Brązowy Zając tłumaczy mu, jak wszystko się zmienia, rośnie i dojrzewa.
Krótka, przyjemna książeczka, z pięknymi ilustracjami Anity Jeram. Chętnie poznamy wszystkie pory roku z Małym i Dużym Zającem.

Wiosenne kicanie.

Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek z okazji początku wiosny kicają sobie wesoło po lesie i obserwują budzącą się do życia przyrodę. Tatę i syna przepełnia radość ze słonecznych dni oraz z tego, że mają oni siebie nawzajem :)

Zwierzaki przy okazji wiosennego spaceru urządzają też sobie pewną grę - zgadują mianowicie, co z czego w przyszłości wyrośnie. Zastanawiają się nad tym w przypadku kijanki, sadzonki drzewa, małej gąsienicy... i w przypadku Małego Brązowego Zajączka ;)

Historia i cały pomysł na nią są po prostu urocze :) Nie sposób się w trakcie czytania nie uśmiechnąć i nie wzruszyć… Oba zajączki i ich perypetie chwytają za serce, rozczulają i nie sposób ich nie polubić :) Być może wydaje się to wszystko w teorii bardzo cukierkowe, ale zapewniam – ma to swój urok :) A także wielką wartość jako opowieść o tym, jak można wyrażać swoje uczucia.

Najbardziej chyba ujmującym za serce elementem historyjki jest uparte i po dziecięcemu całkowicie szczere pragnienie małego zajączka, by móc pokazać tacie ogrom swojej miłości. Dla małego zajączka nie ma nic ważniejszego i jest to po prostu słodkie :)

Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki.

#nawetniewieszjakbardzociękocham #nawetniewieszjakbardzociękochamkiedyjestwiosna #harperkids #harpercoillinspolska #małybrązowyzajączek #dużybrązowyzając

Wiosenne kicanie.

Książka „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” ma swoje kontynuacje – niepozorne książeczki związane z porami roku.
Wiosną Mały Brązowy Zając i Duży Brązowy Zając kicają sobie „wiosennie”. Jakżeby inaczej. Wszystko się zieleni, rośnie, zmienia się. Zające obserwują uważnie przyrodę dookoła. Mały Brązowy Zając dowiaduje się, że z maleńkiego listka wyrośnie drzewa, z kijanki zwinna żaba, gąsienica zmieni się w motyla, a z jajka wykluje się ptak, który z kolei zmieni się w sporego ptaka. Ciekawe, co wyrośnie z Małego Brązowego Zająca?
Zimą Mały Brązowy Zając i Duży Brązowy Zając kicają sobie po śniegu i bawią się w zgadywanki. „Co ja takiego mam na myśli?” Co należy do drzewa, a co do pająka, co do ptaka i rzeki? A co należy do Małego Brązowego Zająca? A co należy do Dużego Brązowego Zająca? Dużo tutaj znaków zapytania, ale zapewniam, że odpowiedzi znajdziecie właśnie w zimowej części.
W książkach M’Bratney’a zawsze urzeka mnie ich prostota i przesłanie. Autor zwraca uwagę na bliskość, bycie razem, spędzanie wolnego czasu, wspólną zabawę i rozmowy. I to, co jest charakterystyczne dla serii: wszystkie te momenty, rozmowy, promienieją od radości z bycia razem. Klimat budują ilustracje Anity Jeram, którą kocham od czasu dzieciństwa moich synów, kiedy to poznaliśmy niedźwiadka Sama i jego mamę. Ciepłe obrazy, mały i duży zając w różnych kadrach i w różnych sytuacjach. Każda z tych części ma swoje kolory. Zima to różne odcienie niebieskiego i bieli. Wiosna to zieleń.

Pamiętacie Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca z książeczki ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”? Ci bohaterowie powracają z czterema nowymi przygodami – na każdą porę roku. Dziś zapraszamy do wspólnej zabawy zimą i wiosną.

Mały Brązowy Zajączek uwielbia się bawić i w każdej porze roku dostrzega inne zalety. Zima mija mu na wspólnym kicaniu w towarzystwie Dużego Brązowego Zająca i zabawach w odgadywanie ,,Co ja takiego mam na myśli?”. Z kolei wiosna to czas gdy przyroda budzi się do życia, wiele istot budzi się ze snu, rośliny zaczynają rosnąć. Zajączek odkrywa, ze niektóre rzeczy bardzo się zmieniają podczas dorastania, ale to także jest piękne i jest powodem do radości.

Kolejne książeczki z serii to nie tylko okazja do ponownego spotkania z uroczymi bohaterami i przekonania się o sile uczucia między nimi. Poza ponowną lekcją o tym jak ważne jest okazywanie sobie wzajemnie uczuć, nowe przygody bohaterów przybliżają też czytelnikom poszczególne pory roku. A wszystko to po raz kolejny zamknięte zostało w prostej, acz pełnej uroku formie – nieskomplikowanych dialogach, prostych zdaniach i ślicznych ilustracjach. Całości zaś dopełniają przesympatyczni bohaterowie.

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest wiosna” i ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest zima” to pełna uroku kontynuacja koncepcji postawionej w pierwszym tomie serii. Jestem pewna, że najmłodsi czytelnicy będą zachwyceni mogąc ponownie spotkać Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca. A jakby nie patrzeć pora teraz też jest idealna by przed Wielkanocą przeczytać jakąś uroczą pozycję z zajączkami.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Są takie książki, z których miłość do dziecka pięknie wyłania się z każdej strony. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” zabierają małych czytelników w świat ciepłych relacji, poznawania świata pod opieką rodzica, budowania więzi, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Mały Brązowy Zajączek wie, że zawsze może liczyć na swojego tatę. To on pokazuje swojemu synkowi świat. I tak też jest w kolejnych tomach poświęconych porom roku. Do nas właśnie trafiła opowieść o zimie i wiośnie. Każda z książek wprowadza nas w świat zmian zachodzących w przyrodzie.

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocha, kiedy jest zima” to opowieść o zabawie na śniegu. W czasie kicania zgadują, co łączy czy kojarzy się z danym przedmiotem. Jest to zabawa taka jak te, które polegają na połączenie ze sobą przedmiotów do siebie pasujących. Każda mijana rzecz to pretekst do zadania pytania, co się z nią łączy. Będzie to dobry pomysł aktywności na zabawę z dzieckiem w czasie spaceru. W książce bohaterzy trafiają na drzewo, pajęczynę, ptaki, rzekę. Raz jeden, raz drugi zadają pytanie, na które druga osoba musi znaleźć odpowiedź. Zabawa w przemienność jest niesamowicie ważna do rozwijania umiejętności społecznych. Do tego całość podsumowana tym, że dziecko przynależy do rodzica i jest niesamowicie ważne, kochane. Mamy piękną scenkę tulących się Zajączków.

W świat wiosny zabiera nas tom „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna”. Tym razem skupiamy się na przemianach: z małych listków wyrasta duże drzewo, z gąsienicy powstaje motyl, z kijanki mamy żabę, a z Małego Brązowego Zajączka kiedyś wyroście Duży Brązowy Zając. Przyglądanie się przyrodzie, dostrzeganie zmian, zauważanie rodzącego się życia to ciekawy pomysł na aktywność dla kilkulatków. Przy okazji czytania takiej lektury warto wykonać z dzieckiem proste prace plastyczne: pokolorować zwierzaki, wykleić wiosenne drzewo, stworzyć pięknego motyla i gąsienicę, a później razem z tymi pracami wejść w świat książkowych bohaterów.

Piękne opowieści Sama McBratney’a wzbogacone pełnymi ciepła ilustracjami Anity Jeram pokazują dziecięcy świat z całą różnorodnością zabaw. W książce „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” wchodzimy w temat usypiania, pokazywania, dlaczego kolejnego dnia trzeba mieć dużo energii. Zwyczajne czynności są tu pretekstem do opowiadania o swoich uczuciach. I ten klimat zachowany jest właśnie w najnowszych tomach. Każda aktywność to pretekst do powiedzenia i pokazania dziecku swojej miłości. Piękny zwyczaj w rodzinie zajączków pozwala malcowi poczuć się niezwykle ważnym.
Wielkim plusem prostej historii jest wzbogacenie jej przez piękne ilustracje, które będą Wam przypominały wyczyny Waszych dzieci w czasie spacerów wchodzenie na pień drzewa, skakanie na mnie, gonitwy po pagórkach, wchodzenie na drzewo, wyciąganie paluszków do granic możliwości, a wszystko aby opisać bezmiar swoich uczuć. Takie bliskie dzieciom aktywności sprawią, że łatwiej będzie im się identyfikować z małym bohaterem i jego rodzicem. Duża czcionka sprawi, że będzie to doskonała pierwsza czytanka z niewielką ilością tekstu.
Książkę polecam wszystkim przedszkolakom.

Świetna książka na dobranoc. Lekka i przyjemna.

Świetna książka na dobranoc. Lekka i przyjemna.

Wiosna to czas gdy przyroda budzi się do życia, wiele istot budzi się ze snu. Mały zajączek odkrywa, ze niektóre rzeczy bardzo się zmieniają podczas dorastania - to jest piękne i stanowi powód do radości. Ładna książka i cudowne ilustracje.

Sympatyczna książka o dwóch zającach - dużym i małym i o tym, że na wiosnę wszystko rośnie, zmienia się i kiedyś będzie duże i dorosłe.

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna