Powiedz, gdzie cię boli

978-83-08-04426-1
Anna Sak
weterynaria zwierzęta

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna historia z życia weterynarza, napisana z humorem, świetne pióro. Czyta się na wdechu, strony mkną, a my śmiejemy się, płaczemy i zachwycamy. Nie tylko dla miłośników zwierząt.

Pracę weterynarza, którą zwykle kojarzymy z corocznymi szczepieniami, doceniamy dopiero gdy nasz pupil poważnie zaniemoże. Biorąc pod uwagę fakt, że żaden zwierzak nie jest w stanie ‘opowiedzieć’ co, jak i od kiedy mu dolega, uzmysławiamy sobie, że zadanie weterynarza staje się wyzwaniem. Do tego dochodzą różnice gatunkowe (inna budowa ciała psów, kotów czy chomików) co...

Świetna książka dla miłośników i posiadaczy psów. Oprócz ciekawego dziennika pracy lekarza weterynarii, całkiem sporo porad i informacji dot. leczenia psów, otyłości, obopólnego przywiązania i długiego życia pupili. Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Książka ta, napisana przez lekarza weterynarii, opisującego​ przypadki z którymi rzeczywiście zetknął się podczas swojej praktyki lekarskiej, przedstawia Czytelnikowi jeden dzień z życia weterynarza. Oczywiście jest to dzień pracy, od rana do późnego wieczora (a nawet i dłużej, bo doktor zostaje wezwany do "nagłego przypadku"). Przyznam, że początkowo czytałam tę książkę...

Weterynaria z bliska:)

dopóki na świecie są tacy ludzie nie jet źle ;-)

Obowiązkowa lektura dla weterynarzy, pracowników lecznic /klinik / przychodni weterynaryjnych, ale również wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda codzienna praca z naszymi futrzastymi podopiecznymi.

Jak ktoś interesuje się weterynarią, myślał o tym zawodzie - książka super. Z humorem, czasem łezka w oczkach się zakręci.
Ale dla osób nie zainteresowanych tym zawodem, mam głupie wrażenie, że książka będzie do kitu.
Nie ma medycznego żargonu, książka jest lekka i przyjemna.

Dla większości osób praca weterynarza kojarzy się tak samo - zajmują się zwierzakami :). Posiadacze zwierząt mają dokładniejszy pogląd i nie bez powodu często wybierają się do osoby X, nie do Y (nie wspominając o specjalizacjach i na przykład zwierzętach egzotycznych).
Dr Trout znacznie przybliża rolę weterynarza - nie ogranicza się ona do leczenia zwierząt, gdyż...

Ostrzegam przed czytaniem w miejscach publicznych. Chyba że lubicie jak ludzie wlepiają spojrzenia w Waszą opuchniętą od płaczu twarz wycieraną przesiąkniętą, kolejną z kolei, chusteczką.

Dyskusje

• Zwierzęta