Ktoś taki jak Ty

Okładka książki Ktoś taki jak Ty Ewa Pirce
Okładka książki Ktoś taki jak Ty
Ewa Pirce Wydawnictwo: Plectrum Cykl: Ktoś taki jak Ty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ktoś taki jak Ty (tom 1)
Plectrum
2021-09-30
2021-09-30
9788396212047
Literatura polska Romans

banalna fabuła typu love story

banalna fabuła typu love story

Patrick wiedzie poukładane życie. Wszystko musi działać według ułożonego przez niego planu. Kocha ład i porządek oraz nienawidzi zmian. W jego życiu najważniejszy jest prestiż i pieniądze. Jest wyśmienitym agentem sportowym, który w swojej profesji cieszy się ogromnym szacunkiem innych. Wystarczy jeden telefon by wywrócić jego życie do góry nogami, z czym kompletnie nie jest w stanie sobie poradzić.

Luisina przeprowadza się do Nowego Orlenu z Meksyku, aby odszukać brata. Pochodzi z biednej rodziny, a jej życie nie jest usłane różami. Pomimo tego nie traci hartu ducha oraz radości życia. Jest energiczna, uparta, impulsywna i najpierw mówi, a potem myśli. Przy takim temperamencie można śmiało powiedzieć,że kłopoty to jej drugie imię.

Drogi tych dwoje przecinają się na parkingu pod supermarketem. Luisina od razu widzi, że są kompletnie z innych światów i w życiu kierują się całkiem innymi wartościami. Jednak, gdy zauważa, że mężczyzna ma przypiętą broszkę w kształcie kolibra, postanawia zaufać przepowiedni staruszki, która chwilę wcześniej usłyszała: "Zaufaj złotemu kolibrowi i ukryj się, gdy waleczny lew pożerać będzie węża" oraz pomóc Patrickowi.
Niestety Patrick kompletnie nie radzi sobie, ani z nową sytuacją, ani z nowo poznaną dziewczyną. Oboje doprowadzają się do szewskiej pasji, a Lu stawia bardzo cieżkie do spełnienia warunki w zamian za pomoc mężczyźnie. Patrick wie, że bez Luisiny sobie nie poradzi i jest gotów zrobić wszystko, by zatrzymać ją przy sobie, ale czy jest gotów na zupełny chaos w swoim życiu?

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i jak zwykle nie zawiodłam się. Książka posiada genialną fabułę, widać, że wszystko jest przemyślane i dopracowane. Pomimo tego, że jest to romans znajdziemy tutaj również wątek kryminalny, który dostarcza naprawdę wiele emocji. Fabuła jest bardzo spójna i ciekawa. Bohaterowie wykreowani genialnie. Nie da się być obojętnym wobec pedantycznego Patricka oraz nieposkromionej Luisiny. Ich wzajemne złośliwości oraz przytyki są fantastyczne, bardzo naturalne i gwarantują świetną zabawę. Impulsywna natura Luisiny również nie pozwoli Wam się nudzić. Narracja jest prowadzona z perspektywy obu bohaterów, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej poznać ich myśli i uczucia.

Polecam wszystkim tą książkę, nie zabraknie tutaj ani dobrego humoru, ani emocji, ani pikanterii.

Dwa skrajne osobowości spotykają się przypadkiem, cięte dialogi nie wróżą nic pozytywnego, ale każdy z nich jest zagubiony w swojej nowej rzeczywistości, bo życie podkłada im kłody pod nogi. Czy wspólnie pokonają przeciwności losu? Czy sobie zaufają?

Patrick ma uporządkowane życie, nie lubi zmian, bo wtedy zawsze coś się wymyka. Jest twardym negocjatorem w dodatku bardzo pedantycznym. Jak menażer sportowy pławi się w luksusach dzięki temu, każda kobieta ulega jego czarowi osobistemu. Gdyby nie pewne zdarzenie dalej byłby pępkiem świata, ale teraz musi przeprogramować swój świat i zbudować go na nowo. Czy znajdzie się w nim miejsce dla przebojowej Luisyny?

Luisyna nielegalna emigrantka, która niepostrzeżenie wtargnie do życia Patricka, niby mu pomaga, ale czy z tego nie wynikną większe kłopoty? Kobieta jest jak ogień nieposkromiona i uparta, ma niewyparzony język i niesie ze sobą nadbagaż, przeszłość nie zapomina o sobie, tym bardziej że Luisna szuka odpowiedzi, ale czy jej poczynania odbiją się echem, a może jej sytuacja jeszcze bardziej się skomplikuje?

Historia łączy ze sobą sensację, kryminał, dramat i komedię romantyczną. Niektóre sceny są przezabawne, inne wywołują grozę. Końcówka... mrozi krew w żyłach i trochę mi żal, bo nie wiem, co dalej słychać u tej wybuchowej pary, bo styl autorki mi zdecydowanie odpowiada, jedynie ja omijałam sceny łóżkowe, nie jest ich dużo, ale są bardzo pikantne. Jednak całokształt książki oceniam bardzo wysoko.

Głównym bohaterem "Ktoś taki jak Ty" jest Patrick, którego spotkaliśmy już w poprzednich książkach autorki. Jest pracowity, dokładny i bezwzględny. Jako agent znanego boksera, świetnie wypełnia swoje obowiązki zawodowe.
W jednej chwili poukładane życie Patricka zmienia się diametralnie.
Czy Patrick jest gotowy na zmiany jakie szykuje mu los?
Czy poukładane, zaplanowane życie sprawia, że jest szczęśliwy?
Czy jest w stanie otworzyć się na miłość?
Czy naprawdę jest takim zimnym draniem na jakiego kreuje się od lat?
Uwielbiam książki autorki i po wszystkie sięgam bez zastanowienia. Nie czułam zawodu również podczas lektury "Ktoś taki jak Ty". Książka jest ciekawa zawiera wątki humorystyczne, romantyczne, kryminalne co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam gorąco.

W jednej chwili poukładane życie Patricka zmienia się diametralnie.
Czy Patrick jest gotowy na zmiany jakie szykuje mu los?
Czy poukładane, zaplanowane...

Mam wrażenie że autorka ma za dobry warsztat pisarski na pisanie takich historyjek. Myślę że gdyby zmieniła tematykę (z dramatycznej, z watkami mafijnymi, itp) na bardziej życiową, realną, to na pstykniecie palcem przebilaby wielu znanych autorów.
Wg mnie marnuje swój talent. Choć rozumiem że niestety taki jest popyt na rynku wydawniczym.
Za warsztat 9+/10, za fabułę 3/10.

Za warsztat 9+/10, za fabułę 3/10.

Recenzja
"Ktoś Taki jak Ty "
Autorka @ewapirce
@wydawnictwoplectrum

Bardzo lubię taki gatunek książki gdzie
Bohaterzy są dobrze wykreowani i jest
szybka akcja.Czyta się z dużą dozą emocji .
A zakończenie wbija w fotel i trzeba teraz trochę poczekać .

Ścieżki tych dwojga przecinają się na parkingu przed dyskontem spożywczym. Od razu się ze sobą ścierają i zauważają, jak wiele ich różni. Ona uważa go za zimnego drania, on ją za zbuntowanego anioła. Mimo że działają sobie na nerwy i wyznają sprzeczne wartości, okazuje się, że są sobie bezwzględnie potrzebni.
Gdy ogień spotyka ogień, nie spalają się nawzajem… Łączą się w jedno i razem spopielają
Patrick to człowiek żyjący według ustalonych przez siebie zasad. Planuje każdy dzień i nienawidzi zmian. Cechuje go drobiazgowość, skrupulatność i… miłość do pieniędzy. Jako agent sportowy i biznesmen jest znany ze stosowania nieczystych zagrywek i niekonwencjonalnych rozwiązań. Chwila zapomnienia sprawia, że jego życie wywraca się do góry nogami. Spokój, ład i porządek, które ceni ponad wszystko, zostają zaburzone, a każdy dzień staje się wyzwaniem i próbą sił.
Luisina jest Meksykanką, która przybywa do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu czegoś, co straciła lata temu. Przez życie kroczy z głową pełną marzeń, ciętym językiem i sercem na dłoni. Wierzy w to, że w każdym można znaleźć dobro. Potrafi cieszyć się drobiazgami, których inni nie zauważają, i uśmiecha się nawet wtedy, gdy los podsuwa jej pod nos cytrynę. Dla niej liczy się przede wszystkim człowiek, a nie status majątkowy

Książki @ewapirce są niesamowite mają w sobie coś co przykuwa uwagę czytelnika .To jest moje trzecie spotkanie z autorką ❤️ .
I nie zawiodłam się . Polubiłam bohaterów książki i ich zmagania . Ich pochodzenie to dwa różne światy, spędziłam z przyjemny czas .
Polecam bardzo 💖

Dziękuje za egzemplarz do recenzji, @wydawnictwoplectrum
❤️❤️❤️

Recenzja
"Ktoś Taki jak Ty "
Autorka @ewapirce
@wydawnictwoplectrum

Bardzo lubię taki gatunek książki gdzie
Bohaterzy są dobrze wykreowani i jest
szybka akcja.Czyta się z dużą dozą emocji .
A zakończenie wbija w fotel i trzeba teraz trochę poczekać .

Uff końcówka książki wbija w fotel. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Uff końcówka książki wbija w fotel. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Ciekawa lektura. Trochę rozwleczona. Niektóre momenty nic nie wnoszą do historii. Nie wiem, czy na długo zapadnie mi w pamięć, bo nie było jakiegoś wielkiego WOW, ale napisana poprawnie.

Czytelniczo Nowy Rok zaczął się dla mnie fantastycznie. Pierwsze dni stycznia spędziłam z książką „Ktoś taki jak ty” autorstwa Ewy Pirce. A wy jaką książką rozpoczęliście 2022 rok?

W idealnie poukładane, zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach życie agenta sportowego Patricka Hetfielda niespodziewanie wkrada się chaos. Istne trzęsienie ziemi w postaci uroczego noworodka. Mężczyzna jest zszokowany informacją, że jest ojcem, przerażony, bo kompletnie nie wie jak zajmować się małym dzieckiem i wściekły na matkę dziewczynki, że mu ją podrzuciła i ulotniła się niczym kamfora. Na szczęście, albo nieszczęście Patricka na jego drodze staje młoda Meksykanka, która wie jak sprawić by mała była spokojna i szczęśliwa. Patrick nie zastanawiając się zbyt długo proponuje Luisinie pracę opiekunki. A kiedy na jaw wychodzi informacja, że dziewczyna przebywa w Stanach nielegalnie proponuje jej pewien układ...

Świetna książka. Czy słuszne jest stwierdzenie, że Ewa Piece to czarodziejka słów? Zdecydowanie tak! Jest to jeden z tych tytułów przy czytaniu których zapomina się o bożym świecie. Jest to powieść do której nie mam żadnych zastrzeżeń. Jestem zachwycona stylem autorki, fabułą książki i kreacją bohaterów.

Patrick to mężczyzna, który musi mieć wszystko pod kontrolą. Człowiek, który żyje według ustalonych przez siebie zasad. Skrupulatny i drobiazgowy. Cechuje go pedantyczność i zamiłowanie do otaczania się drogimi, luksusowymi przedmiotami. Wie, że pieniądz równa się władza i można załatwić dzięki nim niemal wszystko więc wykorzystuje to bardzo często. Autorka nakreśliła postać Patricka w taki sposób, że mimo tych niezbyt dobrych cech wkrada się w serce czytelnika i zamieszkuje tam na stałe. Bawiła mnie jego nieporadność w kontakcie z dzieckiem. Moment w którym dwóch dorosłych mężczyzn stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem wytarcia dziecku zaślinionej buzi zapamiętam na długo 🤣
Luisina z kolei to totalne przeciwieństwo Patricka. Dziewczyna charakterna. Czasami nie kontroluje tego co mówi. Przez swój cięty język często wpada w tarapaty. Ale „Luizjana” ma dobre serce. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie. Jest najstarsza z rodzeństwa co automatycznie wyrobiło w niej silny instynkt opiekuńczy. Kocha dzieci co doskonale widać po tym jak zajmuje się córką Patricka.
Relacja Luisiny i Patricka jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Nigdy nie było wiadomo kiedy ich słowne przepychanki zakończą się rękoczynami, a kiedy namiętnym pocałunkiem.

Reasumując. „ Ktoś taki jak ty ” to przepełniona emocjami, porywająca historia ludzi pochodzących z dwóch różnych światów. Książka, z którą nie będziecie się nudzić. Czekam z niecierpliwością na kontynuację, bo autorka zakończyła powieść w takim momencie, że to aż dziwne, że za takie coś nie karzą.🤭 Polecam gorąco.

Pełna emocji podróż dwóch obcych sobie ludzi, którzy zmuszeni przez sytuację powoli budują swoją bliskość. Tylko że tu nic nie jest tym co widać na pierwszy rzut oka.

Niczym w kiepskiej komedii romantycznej, pojawia się podrzucone niemowlę, niezdarny mężczyzna który nie wie co z nim zrobić i poznana przypadkiem (na parkingu supermarketu) kobieta, będącą rozwiązaniem jego problemów.
Tylko że jak się okazuje niemowlak, ma nieco psychiczną matkę pozostającą w ukryciu, mężczyzna jest emocjonalnie uszkodzony i a kobieta to imigrantka z talentem do wpadania w kłopoty. Jakby tego było mało, w tle przewija się postać boksera - idola, którego agentem jest nasz bohater a śliczna Lou, ma na pieńku z kartelem narkotykowym w którym działa jej brat.
A nie poznaliśmy jeszcze tajemnicy przeszłości Patricka, która już jawi się na horyzoncie. Mimo część książki jest raczej prowadzona spokojnie, dzieję się tu naprawdę dużo. Podoba mi się też powolne budowanie relacji. No i oczyśćcie wielkie bum na koniec, które pozostawia duży niedosyt. Polecam!

• 52 książki (2021)
  • Egzemplarz recenzencki