Zapach pokusy

😎Książka dla miłośników tematyki mafijnej.
Blair Jensen to młoda kobieta , która bierze życie we własne ręce i aby się uwolnić od rodziców podejmuje pracę w hotelu. Niestety staje się świadkiem wydarzeń, które nie dość, że nie powinny mieć miejsca to ona na pewno nie powinna ich widzieć. to co widziała stanie się najpilniej strzeżoną tajemnicą w jej życiu. Będzie zmuszona ukrywać wszystko czego była świadkiem przed capo chicagowskiej mafii Massimiliano Vitale człowiekiem, który ocalił jej życie. Ta dziewczyna mimo młodego wieku jest chodzącą siłą i determinacją. Dla ochrony bliskich jest w stanie zawrzeć pakt z samym diabłem. Nie spodziewa się jednak, że człowiek, który ją ocalił zacznie dla niej znaczyć tak wiele.
Massimiliano człowiek o dwóch osobowościach. Brutalny i bezwzględny szef mafii a dla bliskich czuły i opiekuńczy mężczyzna. Jednak jego relacji z Blair może zagrozić sekret tak skrzętnie skrywany przez dziewczynę.
Ta historia pochłania czytelnika, który tak jak Massimiliano chce odkryć tajemnicę dziewczyny.
Książka wciąga od pierwszych zdań a czytając zastanawiasz się dokąd zmierzają te wszystkie kłamstwa i tajemnice. Zresztą kłamstwa, tajemnice i intrygi to główne motywy, które okraszone chęcią zemsty, pożądaniem i zakazanym uczuciem tworzą mieszankę wybuchową.

Mimo, że nie jest to nowość a i dla mnie to kolejny reread, na pewno sięgnę po tą pozycję po raz kolejny i każdemu lubiącemu motyw mafii polecam.

😎Książka dla miłośników tematyki mafijnej.

Świetna! Dawno nie czytałam tak dobrego romansu mafijnego. Chcę więcej 🤗

Świetna! Dawno nie czytałam tak dobrego romansu mafijnego. Chcę więcej 🤗

Gdy brałam się za kolejną książkę Katarzyny Małeckiej "Zapach pokusy", pamiętam, że przeczytałam tylko pierwszy akapit opisu książki, resztę zignorowałam, decydujac, że wole już zacząć czytać historię i to była najlepsza decyzja jaką podjęłam. Szczerze powiedziawszy to sięgnęłam po tę pozycję, ponieważ bardzo mi się spodobały wcześniejsze tytuły tej autorki.
Pani Kasia jest moim najnowszym odkryciem, autorką którą nadal się zachwycam. Jej styl i pomysłowość, zawrotna akcja i kreatywny umysł są jak miód na moje serce, mola książkowego. Mimo tego, że książka zaczyna się niepozornie, a fabuła powoli płynie do przodu, to zapewniam was, że to jest cisza przed burzą. Autorka ma lekki styl pisania, dobrą fabułe i zaskakujące zwroty akcji, a czasami nawet niewiarygodnie szalone. Podoba mi się, że Pani Kasia nie trzyma się utartych schematów, nie boi się wypłynąć na szersze wody, z powodzeniem serwując nam niespodziewne zakręty, ślepe zaułki i liczne wyboje.
Momentami myślałam siebie Blair, dziewczyno jakiego Ty masz pecha. Z drugiej strony, myślę sobie, że pierwszy raz spotkałam bohaterkę, która tak bardzo dostaje od życia po tyłku, a mimo tego jest uśmiechnięta i wdzięczna za okruchy dobroci, którymi obdarza ją, jej wybawiciel. Podoba mi się, że Blair jest dziewczyną która, mimo dużej dawki stresu i niebezpieczeństwa, nie traci głowy, trzeźwo myśli i jest świadoma swoich priorytetów. Jest inteligentna, co wykorzystuje w sprytny sposób, aby odegrać się na swoim oprawcy, nie narażając się na zbędne niebezpieczeństwo.

Jeżeli jednak dotarliście do tego momentu i nadal nie jesteście zdecydowani czy sięgnąć po tę książkę, poniżej macie krótki opis historii, w ktorym co nieco zdradzę. Decyzja należy do was 🙂

Największym marzeniem Blair jest wyprowadzenie się od wiecznie kłócących się rodziców, nawet za cenę pracy w hotelu jako pokojówka. Podczas jednej z nocnych zmian, Blair widzi coś czego absolutnie żaden człowiek widzieć nie powinien. Przyłapuje dwoje młodych ludzi na uprawianiu seksu. Tymi osobami są ludzie należący do mafii, których obowiązują pewne zasady, które w tym momencie są łamane. Złamanie zasad = zdrada, zdrada =śmierć. Nasza bohaterka nawet nie zdaje sobie sprawy, że od teraz posiada wiedzę, która zagraża dwójce zdrajców, Vincenzo prawej ręki dona mafii i Carli narzeczonej dona. Aby chronić własne życie Vincenzo musi zabić Blair, aby jego tajemnica się nie wydała.
Czy można mieć takie szczęście i przeżyć egzekucje, która nie miała prawa się nie powieść? Można! A czy można mieć, aż takiego pecha, że osobą która ratuje życie Blair, jest sam don? Niby można, ale to mało prawdopodobne. A jednak! Przedstawiam wam Massimiliano, mężczyznę zdradzonego przez dwie najbliższe osoby. Wybawiciela i opiekuna Blair. W tym momencie nasza bohaterka wkracza w sam środek paszczy lwa.

Więcej wam nie zdradzę, zapraszam do lektury 😁

Pani Kasia jest...

#zapachpokusy to dla mnie pierwszy tom nowej serii mafijnej autorki Blood from Blood, którą czytałam kilka lat temu. Trzeba przyznać, że ta seria zapowiada się bardzo ciekawie. Zaczynając od tego, że poznajemy przemyślenia aż trójki bohaterów, kończąc na zakończeniu wbijającym w fotel ! Od razu musiałam wziąć się, za koleją część ! Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Dużo akcji, intryg, niepewności… do tego niebanalna historia romansu, który przerodzi się w prawdziwe uczucie. Zdecydowanie polecam fankom motywu mafijnego ! 9/10

Jeżeli kochacie romanse mafijne to ta ksiażka jest dla was.
Blair po wyprowadzeniu się od rodziców, zatrudnia się w hotelu, dzięki protekcji swojej najlepszej przyjaciółki. Pewnego wieczoru podczas swojej zmiany, jest świadkiem czegoś czego nie powinna wiedzieć, mimo iż nie wie kim byli ludzie, których przyłapała na uprawianiu seksu. Po tym incydencie Blair zostaje zwolniona z pracy a następnie postrzelona przez mężczyznę z hotelu. Ledwo żywą znajduje ją Massimo, który jest mafijnym donem. Intuicja podpowiada mu, że za tym postrzałem kryje się coś więcej....
"Zapach pokusy" wciągnął mnie już od pierwszych stron. Emocjonalny rollercoaster 🎢 pełen zwrotów akcji. Historia buduje napięcie, intryguje, rozgrzewa a nawet bawi. Autorka pozostawia w nas niedosyt zostawiają nas w środku akcji, przez co mamy ochotę sięgnąć po kolejny tom. Fanom romansów mafijnych gorąco polecam!!! 🔥🔥 🔥

Jeżeli kochacie romanse mafijne to ta ksiażka jest dla was.

Myślałam, że to będzie kolejny mafijny romans z brutalną mafia i zmuszaniem do czegoś naszej bohaterki. A tu mamy bardzo fajną książkę o rodzącej się miłości. Nawet czasami się uśmiechnęłam czytając. Książka godna polecenia
Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejną część.

Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejną część.

7,5/10
Jeśli miałabym wskazać wydawnictwo, z którego mam najwięcej książek, to z pewnością byłoby to właśnie wydawnictwo Niezwykłe. Zwykle czytam ich zagraniczne książki, ale pod wpływem mojej mamy, która jest ogromną fanką Katarzyny Małeckiej postanowiłam sprawdzić, czy i mnie się spodoba. No i... Spodobało się!

Romansów mafijnych już trochę przeczytałam w swoim życiu (sama Cora Reilly pisze właściwie tylko takie) i obawiałam się wtórności. Mimo iż uwielbiam Corę, to nawet ona zaczęła powtarzać schematy. A co dopiero polskie autorki...

I gdybym się założyła o to, że "Zapach pokusy" będzie powielał te same schematy, to... przegrałabym.

Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę. Ciekawiło mnie, jak Blair wybrnie z tej sytuacji, która - bądź co bądź - była dość ciężka. Ale udało jej się! Zaskoczyło mnie, że jest tak silną osobowością. Spodziewałam się raczej uległej szarej myszki, a nie wojowniczki.

Kolejnym zaskoczeniem było to, że - UWAGA! - pierwszy przystojny facet, którego spotkała na swojej drodze, NIE JEST tym, w którym się zakochuje! Niestety, ale motyw miłości do pierwszego napotkanego faceta jest bardzo popularny, przez co nie ma elementu zaskoczenia.

Wyważone tempo akcji to następna zaleta. Nie działo się ani za dużo, ani za mało. Tu chyba nie trzeba nic dodawać :)

Bohaterowie są naprawdę dobrze nakreśleni, mają swój charakter i wyróżniają się. Gdyby nie było podanych imion w kolejnej części, to na podstawie tej bez problemu bym ich rozróżniła. Najbardziej nie lubię, gdy są mdli i nie wywołują nawet negatywnych uczuć - w takich przypadkach coś musiało pójść całkowicie źle.

Sceny zbliżeń opisane baaardzo pobieżnie i ze smakiem. Nie ma wulgarnych nazw ani opisów na kilka stron i kilku perspektyw. Da się? Da się! Brawa dla autorki! A jak już o wulgaryzmach mowa, to nawet bohaterowie mało przeklinają ;)

Zakończenie zostawia nas w zawieszeniu. I to dość nieprzewidywalnym. Jak zwykle... Dobrze, że nie muszę czekać na kolejny tom, tylko podejdę do regału i wezmę następną część :).

Prawda jest taka, że gdybym dostała tą książkę do ręki niepodpisaną przez autora/autorkę, to miałabym problem ze stwierdzeniem narodowości twórcy. Jedyne co na to wskazuje, to zwrot 'coby' zamiast 'żeby'. W moich stronach tak się nie mówi i może dlatego zwróciłam na to uwagę, gdyż pojawia się to w całej powieści, a w zagranicznych nie jest to używane (może są jakieś wyjątki, ale ja się nie spotkałam:))

Jak na moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Małeckiej, to jestem bardzo zadowolona i mogę z czystym sumieniem polecić. Ja tymczasem zabieram się za następną część :)

7,5/10

Romansów mafijnych już trochę przeczytałam w swoim życiu...

Kochani zdaza się Wam sytuacja w której nie powinniście się znaleźć w danym czasie i w danym miejscu?? Usłyszeć coś czego słyszeć nigdy nie powinniście albo zobaczyć?
Bo w takiej wlasnie sytuacji znalazła się bohaterka książki "Zapach pokusy" Katarzyny Maleckiej @katarzyna_malecka_autorka @wydawnictwoniezwykle.
Blair Jensen bo o niej mowa to młodziutka dziewczyna która ukończyła właśnie wymarzone studia, chce zostać weterynarzem jednak bez praktyki jej marzenie schodzi na dalszy plan. Kobieta postanawia uwolnić się od wiecznie kłócących się rodziców, z pomocą koleżanki dostaje pracę w hotelu, wynajmuje kawalerkę. Kiedy po raz kolejny pracuje na nocnej zmianie, przez przypadek znajduje się w sytuacji w której nikt nie chciałby się znaleźć. Przyłapuje parę w dość intymnej sytuacji i od tej pory życie Blair zmienia się i to drastycznie.
Blair cudem przeżyje postrzał,jej życie uratuje mężczyzna, przed którym dziewczyna powinna uciekać, by nie poznał skrywanej przez nią tajemnicy.
Massimiliano Vitale- szef mafii, jest zauroczony dziewczyną z dnia na dzień poznaje ja coraz bardziej. Dzięki niej poznaje swoja druga twarz, ta spokojna, wrażliwa. Jednak jego przyszłość jest już dokładnie ustalona za 8 miesięcy ma poślubić córkę przyjaciela swojego ojca.
Czy ich uczucie, będzie na tyle silne by przetrwać wszystkie przeciwności? Czy Blair uda się utrzymać tajemnice, czy Massimo dowie się prawdy?

Czy można tak wciągnąć się w książkę że cały świat w koło może nie istnieć? W moim przypadku tak właśnie było, zaczęłam czytać i tyle przepadlam. Mistrzostwo świata jak ta książka została napisana, jak wykreowani zostali bohaterowie. Charakterna Blair, mimo że przeżyła postrzał nie daje sobą pomiatać. Ostro stawia warunki, patrząc wrogowi prosto w oczy.
Cała akcja idealnie zaplanowana.
Mam nadzieję że uda mi się szybko sięgnąć po tom drugi. Bo czuję niedosyt, w takim momencie zakończyła się historia że to tak nie można @katarzyna_malecka_autorka to poprostu od razu trzeba na okładce napisać "czytaj wszystkie tomy od razu" bo teraz w głowie milion myśli co tam się dzieje w tej historii.

Blair Jensen bo o niej mowa to młodziutka dziewczyna która...

Moje wielkie rozczarowanie. Pomysł na fabułę był świetny ale wykonanie bardzo słabe. Mam wrażenie, że autorka co chwilę zmieniała zdanie co do charakteru postaci. Książka chaotyczna. Raz mija dwa tygodnie raz kilka miesięcy choć potem znowu mowa jest o dwóch tygodniach. Głównemu bohaterowi nie podoba się buntowniczość Carli ale Blair już tak.... Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „W sidłach zmysłów” Katarzyny Małeckiej.
Blair Jensen ukończyła weterynarię, jednak nie ma szansy na dostanie się na staż i pracę w wyuczonym zawodzie. Jej rodzice są w trakcie rozwodu i nieustannie się kłócą. Blair wyprowadza się z domu, wynajmuje malutki pokoik i podejmuje pracę pokojówki w hotelu. Przez przypadek jest świadkiem spotkania najbliższego współpracownika dona oraz Carli - jego narzeczonej. Nikt nie może dowiedzieć się o tym spotkaniu więc najprostszym sposobem jest zlikwidowanie Blair. Dziewczyna zostaje postrzelona, jednak ratuje ją nie kto inny, jak don Massimiliano Vitale. Mężczyzna zawozi ją do szpitala i otacza swoją opieką. Po wyjściu ze szpitala Blair zamieszkuje w domu Massima. Blair wie, kto do niej strzelał jednak obiecuje nikomu nie wyjawić prawdy. Jej życie w dalszym ciągu jest jednak zagrożone.

Jest to typowy romans mafijny, a więc wiadomo czego się spodziewać. Mamy więc szefa mafii, jego relacje rodzinne, miłość, zbrodnie, zdradę i krew. Opisana historia wciągnęła mnie i zaciekawiła. Polubiłam Blair i potrafiłam ją zrozumieć.
Podoba mi się styl autorki i jej lekkie pióro. Nie jest nudno, przez cały czas coś się dzieje i są zwroty akcji. Massimo, który z racji pełnionej funkcji powinien być twardy i bezwzględny, potrafił przejąć się losem zupełnie nieznanej dziewczyny i otoczyć ją opieką.
Mamy też rozpieszczoną Carlę, która dotychczas miała wszystko o czym tylko mogła sobie zamarzyć i która jest bardziej bezwzględna niż niejeden mężczyzna.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „W sidłach zmysłów” Katarzyny Małeckiej.

• Mafia

Dodaj cytat z książki Zapach pokusy