Dziewiętnaście

Okładka książki Dziewiętnaście Klaudia Leszczyńska
Okładka książki Dziewiętnaście
Klaudia Leszczyńska Wydawnictwo: Klaudia Leszczyńska Cykl: Dziewiętnaście (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewiętnaście (tom 1)
Klaudia Leszczyńska
2021-02-21
2021-02-21
dziewietnascie dziewiętnaście klaudialeszczynska

Alex - zakompleksiona, pozbawiona poczucia własnej wartości nastolatka. Pierwsze jej żale skierowane w swoim kierunku niesamowicie mnie irytowały, jednak szybko też zrozumiałam dlaczego bohaterka jest taka nie inna. Jej życie, jej przeszłość i jej doświadczenia. To wszystko dla tak młodej osoby było niesamowicie krzywdzące, sprawiając, że Alex była jaka była. Z każdą kolejną stroną książki coraz bardziej ją rozumiałam.

Życie Alex nie jest kolorowe. Nic też dziwnego, że kiedy na jej drodze pojawia się przystojny, szarmancki i uprzejmy dla niej Christ, Alex traci dla niego głowę. I bez znaczenia jest dla niej, że dzieli ich... Dziewiętnaście lat różnicy.

W całej tej historii dostrzegam pewną skłonnością nieobcą dla psychologii. Alex - samotna dziewczyna, niedowartościowana, potrzebująca bliskości, która zbyt szybko straciła ojca - osobę, którą kochała najmocniej na świecie. Pierw straciła go w wyniku kłamstw, następstwie w wyniku niesprawiedliwości życia. Jakże zatem naturalne wydaje się, że gdy młodą, zagubioną dziewczyną interesuje się starszy mężczyzna, gotów się nią zaopiekować - ona jemu ulega.

I tu wszystko pięknie. Podoba mi się takie przedstawienie sytuacji. Nastolatka zakochana w dojrzałym mężczyźnie w wyniku swoich przykrych doświadczeń i braków w życiu.

Zabrakło mi jednak puenty. Punktu kulminacyjnego. Akcji. Bowiem książka opiera się właściwie na monologach bohaterki, jej nieszczęśliwym życiu, równo w połowie zaczyna się romantyczna akcja z Chrisem. Ale to wszystko. Jakbym czytała o życiu smutnej nastolatki. W pewnym momencie to użalanie się Alex nad sobą mnie męczyło. Na zasadzie "ok, zrozumiałam, że ci się źle żyje, ale już naprawdę nie chcę o tym czytać".

Nie mniej jestem ciekawa drugiego tomu i zakończenia tej historii.

Mocne 8/10
Cała opowieść dotyczy związku bardzo młodej dziewczyny z mężczyzną o 19 lat starszym. Być może nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że chodzi o siedemnastolatkę. Czy taki związek ma sens? Jak doszło do takiej sytuacji?

W książce dość mocno poruszany jest motyw rodzica(w tym wypadku matki) alkoholika. Bardzo dobitnie widzimy co dzieje się w tak obarczonym problemami domu. Czytałam ze łzami w oczach i wiem, że problem ten dotyka wiele rodzin. Jest to bardzo przykre.
Jak ogromny wpływ będzie to miało na psychikę dziecka?
Zapraszam do lektury.

Mocne 8/10

Jestem tak pozytywnie zaskoczona książka , nie wiem dlaczego zwlekałam tak długo z tą lektura. Książkę czyta się błyskawicznie, tak naprawdę ciężko było mi ją odłożyć. Było mi żal głównej bohaterki, ale jednocześnie wykurzałam się za tak mała pewność siebie. Za to Chris .... no mało kiedy trafia się aktualnie na takich bohaterów męskich... są na wymarciu. Jeśli chodzi o tom 1 polecam i z dużym zapałem biorę się tom 2.

Mało ciekawa ksiazka , w domu i u sąsiadów Opisuje patologie , dużo erotyki. Nic mądrego tutaj nie ma opisane , jedynie dobrze że jej tata pomagał , nie widaje mi się żebym przeczytał tom 2 , osobiście bym nie polecił

Nie wiem czym ale zachwycać. Totalnie bez szału. Pisana jakby przez 13-latke. Totalna porażka. 70% książki to monologi autorki. dramat. Ciągle to samo ustalanie ale nad sobą. Daje ocenę 3 ponieważ sama faba nie była.zla ale wykonanie to tragedia. Boże ludzie w jakich momentach wy plakaliscie? Przecież tutaj nie ma nic do płaczu. Nie wiem czy dotrwam do 2 tomu ale zawsze daje szansę książkom więc sięgnę po 2. Szkoda bo po opisie spodziewałam sie czegoś Wow ale sie zawiodłam.

Alex to siedemnastoletnia licealistka, która mieszka tylko z matką. Kilka lat temu ojciec opuścił rodzinę i wyjechał z kraju za pracą. Matka dziewczyny jest alkoholiczką, dlatego Alex stała się samowystarczalna. Pewnego dnia przypadkowo poznaje Chrisa, mężczyznę starszego o dziewiętnaście lat. Początkowo ich znajomość utrzymana jest w niezobowiązującym tonie. Jednak coś ich do siebie przyciąga i zaczynają się spotykać. Alex ma dosyć samotności, pragnie być dla kogoś ważna. Związek z Chrisem przechodzi upadki i wzloty, jednak ostatecznie jest na tyle silny, że przetrwał.

Jak na debiut jest to całkiem niezła książka. Autorka bardzo obrazowo przedstawiła trudny temat alkoholizmu, osamotnienia dziewczyny, śmierć jej ojca. Warto przeczytać.

1/2022

1 tom dylogii

Alex i Chris

Świetna seria, nie mogłam się oderwać. Gdy miłość zjawia się niespodziewanie, a Ty nie możesz się jej oprzeć.

Momentami mam niesmak, zważywszy na różnicę wieku głównych bohaterów. Za dużo seksu i można myśleć, że to sponsoring.

1/2022

1 tom dylogii

Alex i Chris

" Dziewiętnaście" to historia miłości trudnej, walczącej z przeciwnościami losu i stereotypami. Jest to opowieść o uczuciu, które połączyło licealistkę i o 19 lat starszego mężczyznę.
Nie jest to cukierkowa historia. Alex to dziewczyna, która przeszła w życiu ciężkie chwile. Ludzie ją zawiedli, a w szczególności matka, która nawet nie stara się nią być. Jest samotna, zagubiona i nieszczęśliwa. Czy przy Chrisie ma szansę na zaznanie odrobiny szczęścia? Trzeba przeczytać:-)
Książka spodobała mi się. Postacie są wyraziste, ale nie przerysowane, prawdziwe. Lubię, gdy bohaterowie wiedzą czego chcą. Historia może nie jest odkrywcza, ale na pewno zostanie ze mną na dłużej. Dobrze się czyta. Jest pełna różnych emocji.
Polecam!

O matko i córko! Cóż to była za historia. Już daaaawno żadna książka nie wkręciła mnie aż tak bardzo. Czytam czytam, strona ponad 300, nagle patrzę 440 ale jak to?

Historia Alex i Chrisa wciąga do tego stopnia, że czytelnik razem z nimi przeżywa wszystko od początku do końca.

Historia pełna uczucia, miłości, a także smutku i cierpienia.

Książka która wywołała u mnie śmiech, płacz, szok, zdziwienie, która rozbudzała wyobraźnię a także i fantazję.

Do tego możliwość pisania po książce własnych odczuć sprawiało jeszcze większą radość, można było dorzucić swoje przemyślenia i niejako dopowiedzieć coś od siebie.
Drugie tyle radości było z czytania komentarzy moich poprzedniczek.

Z czystym sercem polecam książkę absolutnie każdemu i podpisuje się pod tym rękami i nogami!

Historia pełna uczucia, miłości, a także smutku i cierpienia.

Książka która wywołała u mnie...

Kochani tym razem przychodzę do Was z debiutem autorki "Dziewiętnaście Tom 1".
Kochana autorko to było cudowne..❤️
Muszę przyznać, że jest to bardzo udany debiut, który mocno mnie zaskoczył oczywiście w samym pozytywnym znaczeniu. Autorka włożyła w tą powieść całe swoje serce i to widać na każdym kroku.
Na pewno jest to książka nieszablonowa, gdzie spotykamy różnicę wiekową między bohaterami.
Historia Chrisa i Alex jest bardzo realna i prawdziwa jaką można spotkać w prawdziwym życiu i taka, która porusza bardzo wiele ciężkich tematów. Wzbudziła we mnie tyle emocji i łez, że do tej pory ciężko mi się otrząsnąć. Jest to moja druga powieść na której tak mocno się wzruszyłam. Świetne pióro autorki sprawia, że powieść czyta się z wielką lekkością i przyjemnością.
Dużo emocji, cierpienia, bólu po stracie bliskiej osoby, odrzucenia, namiętnośći, pożądania, zaufania oraz gorącego uczucia. Nawet na moment nie zwalniałam tępa.

Alex młoda 17-letnia dziewczyna, która od początku swojego życia nie ma lekko. Matka alkoholiczka, która traktuje ją jak śmiecia. Ojciec opuścił ją jak miała dwanaście lat, nie utrzymując z nią kontaktu. Została sama z toksyczną matką, samotna bez wsparcia bliskiej osoby do tego z kompleksami. Jedynie ma przyjaciółkę ze szkoły na którą może liczyć w trudnej sytuacji. Jej całym światem jest muzyka, która koi jej ból. Los sprawia, że Alex spotyka w sieci muzyka z przeszłością Chrisa 36-letniego mężczyznę bardzo przystojnego, szarmanckiego i dojrzałego. To co ich łączy to wspólna pasja do muzyki. Jest przy niej w jej najgorszym momencie życia, jak również ostoją i wielkim wsparciem. W pewnym momencie zaczyna rodzić się między nimi uczucie pomimo dużej różnicy wieku.
Czy Alex w końcu odnajdzie spokój i szczęście?
Jak potoczą się ich losy?
Czy jego intencje są prawdziwe i mają szansę na prawdziwy związek?

Dziękuję autorce za każdą emocję oraz za napisanie kapitalnej dylogii. Na pewno historia Alex i Chrisa zostanie w mojej pamięci i sercu na bardzo długo.
Ja już zabieram się za drugą część a kolejne książki Klaudii biorę w ciemno. ❤️❤️
Gorąco polecam!!

Kochani tym razem przychodzę do Was z debiutem autorki "Dziewiętnaście Tom 1".
Kochana autorko to było cudowne..❤️
Na pewno jest to książka nieszablonowa, gdzie spotykamy różnicę...

• Przeczytane 2023
  • Różnica wieku