Po deszczu #1

2021-04-23
Data 1. wydania:
2018-09-25
Anna Koike
romans okruchy życia seinen manga

Okładka książki Zapiski zielarki #1 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Ocena 8,1
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Miłość na ostatniej stacji Meshi, Yoshio Tatada
Ocena 6,3
Miłość na osta... Meshi, Yoshio Tatad...

Książka ciekawa, lecz za szybko wszystko się dzieje i jest przewidywalna.

Książka ciekawa, lecz za szybko wszystko się dzieje i jest przewidywalna.

Intrygująca historia z pierwszym zauroczeniem

Intrygująca historia z pierwszym zauroczeniem

Miłość w stosunku do nieodpowiedniej osoby- spotkał się z nią niemal każdy. Nie ma więc powodu do zdziwienia w tym, że stała się ona głównym motywem mangi "Po deszczu"

Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Akira, która zakochała się w szefie restauracji, w której pracuje. Dziewczyna na początku nie wie jak powiedzieć o tym obiektowi swoich westchnień- czy z czasem uda się jej wykonać pierwszy ruch?

Fabuła mangi jest pełna wielu wątków- w mojej opinii jest ich zbyt dużo przez co czytelnik staje się przytłoczony nadmiarem informacji. Natomiast sama akcja w wielu momentach staje się wręcz przewidywalna. Co do prawdy niektóre zwroty akcji próbują złagodzić to wrażenie, jednak niesmak schematyczności pozostaje.

Jedyne co na prawdę podoba mi się w mandze to przepiękna kreska- jest niezwykle urocza i dopracowana pod wieloma detalami.

Na pewno jest to manga, która może spodobać się fanom nastoletnich dramatów, czy chociażby specyficznych romansów.

"Po deszczu" zachęciło mnie do przeczytania nie tyle samym opisem fabuły, a bardzo pozytywnymi opiniami i poleceniami w internecie. Mimo solennych zapewnień, że historia jest pozbawiona jakiegokolwiek fetyszu czy toksycznych związków, wciąż byłam niepewna jak autor podejdzie do tematu. Ku mojej uciesze, otrzymałam niesamowicie przyjemną historię, będącą zarazem ciekawym wstępem do serii. Akira Tachibana jest młodą dziewczyną, która na o dzień musi się zmagać z uczuciem pierwszej miłości. Do tego doświadcza ona niezrozumienia ze strony koleżanek, ponieważ obiektem jej westchnień jest kierownik zmiany w restauracji, w której pracuje. Pan Kondo jest czterdziestopięcioletnim rozwodnikiem, który bardzo starą się pracy, choć nie zawsze mu to wychodzi. Wraz z rozwojem historii obserwujemy jak uczucia Akiry ewoluują, a ona sama dokonuje wielu decyzji. Cała manga jest po prostu przepiękna, aż chce się ją czytać. Już nie mogę się doczekać aż kolejny przetłumaczony tom wpadnie w moje ręce. Polecam serdecznie jako lekką i przyjemną lekturę :)

Bardzo przyjemne, lekkie wprowadzenie do serii. Zarówno pan Kondo jak i Tachibana są ciekawie przedstawieni, a ich historia może być swego rodzaju nowością, czymś czego nie było.

Nie ma tutaj dziwnego starszego mężczyzny, który się do kogoś przystawia, a zwykły i pogodny kierownik, troszczący się o główna bohaterkę. Nie ma tu czerwieniącej się co chwilę nastolatki, na siłę szukającej kontaktu z obiektem swoich westchnień, a dorastająca kobieta, która poznaje uroki pierwszej miłości. Ich relacja jest ciekawa i myślę, że pomimo sporej różnicy wieku mogą oni odnaleźć wspólny język.

Kreska przypomina trochę stylem starsze mangi, ale ma ona też swój niepowtarzalny, świeży klimat.

Po takiej końcówce trudno będzie nie sięgnąć po kolejny tom!

Mimo dobrych słów od znajomych mi osób, trochę się bałam tego tytułu. Sam opis fabuły mnie raczej zachęcał i budził ciekawość, bo to jednak coś teoretycznie nowego na półce polskiego rynku (tak mi się wydaje). Jednak bardzo martwiłam się o wykonanie. Jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z pewną literacką pozycją traktującą o "związku" licealistki oraz nauczyciela (piszę "związku" ponieważ w tej mandze to jeszcze związek nie jest, i nie wiem czy będzie, jak również dlatego, że średnio mi się zapowiadał tamten romans na rzeczywisty związek, w zdrowym patrzeniu na taką relację) i nie wspominam tego najlepiej, ponieważ w każdym wymiarze tak toksycznej pozycji dawno nie widziałam. Stąd też między innymi lekka obawa. No i stąd, że bałam się fetyszyzmu.

Co znalazłam w środku po otwarciu "Po deszczu"?

Normalną historię. Spokojną historię - właściwie jej początek. Rozwijającą się nieco powoli, a zdecydowanie nie do końca dynamicznie. Normalne postaci. Mężczyznę po przejściach, trochę niepewnego siebie, ale bardzo poczciwego. Nastolatkę, której brakuje doświadczenia, jednak jest to bardzo naturalne. Jakąś taką zdrową dynamikę pomiędzy dwojgiem bohaterów i pomiędzy otoczeniem. Naprawdę pozytywnie się zaskoczyłam i nie nudziłam się ani trochę, chociaż niby niewiele się działo. Jest to jednak tak bardzo naturalne, jak po prostu życie.

Bardzo polecam!

Manga opowiada o nastolatce zakochanej w dużo (bo aż o 28 lat) starszym mężczyźnie. Na szczęście moje obawy co do serii okazały się niesłuszne - Pan Kondo chociaż nieogarnięty, nie jest zboczeńcem i nie zauważyłam jak narazie żadnego niestosownego zachowania z jego strony. Wręcz przeciwnie - dużo się uśmiecha i stroni od kłótni i kłopotów. Pierwszy tomik był wprowadzeniem w życie głównej bohaterki i przygotowaniem sceny na resztę serii. Myślę, że w drugim tomiku może się już dziać trochę więcej, zwłaszcza patrząc na końcówkę tego tomu :) ku mojemu zaskoczeniu - jak narazie bardzo przyjemna manga.

2038

Przyjemna opowiesc o Tachibanie, ktora z powodu kontuzji musiala zrezygnowac z treningow biegania i zakochala sie w duzo starszym facecie - kierowniku zmiany w restauracji. Idealna pozycja do poczytania w deszczowy dzien ;) fabula jeszcze sie rozkreci, ale jako poczatek to calkiem milutko, szczegolnie reakcja kierownika na jej wyznanie wymiatala ;D

Dodaj cytat z książki Po deszczu #1