Noelka

Okładka książki Noelka
Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 7) Seria: Jeżycjada - Limitowana Edycja literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jeżycjada (tom 7)
Jeżycjada - Limitowana Edycja
Akapit Press
2019-09-01
2019-09-01

Okładka książki Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Ocena 10,0
Na Jowisza 2! ... Emilia Kiereś, Małg...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Hanna Łochocka
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Ocena 7,9
Na Jowisza! Uz... Emilia Kiereś, Małg...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga piąta Wiera Badalska, Adam Bahdaj, Wanda Chotomska, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Ewa Skarżyńska, Julian Tuwim
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Wiera Badalska, Ada...

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Cudowna część. Jedna z moich ulubionych. Tyle tu ciepła, dobroci i miłości. Mimo że główna bohaterka nie jest idealna, a i inni bohaterowie mają swoje wady, łatwo ich lubić i starać się zrozumieć. To też taka książka na świąteczny czas. Przypomina co jest w życiu ważne i na czym tak na prawdę warto się skupiać. W tej części mamy też kwintesencję atmosfery rodziny Borejków :)

Świetna książka. Zachwyca mnie atmosfera w domu Borejków, a także wyraźnie pokazane cechy charakteru każdego z bohaterów.

Ogólnie spoko książka ale zakończenie mogłoby być inne.

Dwa tematy wybijają mi się w tej części Jeżycjady na pierwszy plan.
Pierwszy to moment gdy dość rozpieszczona jedynaczka konfrontuje się z życiem. Nagle okazuje się, że nie wszystko idzie po jej myśli i ktoś nie spełnia jej zachcianek.
Drugi to podkreślenie prawdziwej wartości Świąt i Wigilii.
To nie otoczenie a ludzie są w nich najważniejsi.
Nie prezenty a wspólna...

Jedna z ciekawszych i piękniejszych części całej serii. Gorąco polecam, nie tylko na świąteczne wieczory choć wiadomo, że zimą bardziej czuć klimat noelkowy.
Stryj Cyryl - niesamowity! Tomasz - świetny chłopak, pomimo, że jego własny ojciec myśli inaczej. Baltona - można się uśmiać z takiego amanta. A! No i Gabrysia znowu zakochana..będzie się działo!

Nie zapadająca w pamięć (albo?), ciepła, urocza, klimatyczna lektura. Nie w moim guście, wszak bardzo urocza, zadziwiająca, z miłymi splotami przypadków. Najlepiej czytać ją oczywiście w Święta Bożego Narodzenia. Nie czytałam nigdy nic z serii "Jeżycjada", ale nie potrzeba znajomości innych tomów. Dobra na rozruch czytelniczy, bo szybka, lekka i ciekawa.

Niesamowicie przyjemna lektura. Przyznam, ze wzruszylam sie w kilku miejscach. Idealne do przeczytania w okresie swiatecznym, ale nie tylko.

Fajnie zacząć 2021 tak przyjemną książką! :)

Szczerze, zupełnie mi nie zapadła w pamięć, więc raczej słaba.

To jest właśnie ten klimat, za który pokochałam Jeżycjadę nastolatką będąc i ten właśnie klimat odnalazłam podczas ponownej lektury Noelki. Dziękuję autorce za tę ciepłą i mądrą książkę.

9 499
    1 281