Noelka

Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 7) literatura młodzieżowa
2009-01-01
1992-02-02
Akapit Press
jeżycjada Poznań gwiazdka Boże Narodzenie
Jeżycjada (tom 7)
literatura młodzieżowa
2009-01-01
jeżycjada Poznań gwiazdka Boże Narodzenie

Ogólnie spoko książka ale zakończenie mogłoby być inne.

Dwa tematy wybijają mi się w tej części Jeżycjady na pierwszy plan.
Pierwszy to moment gdy dość rozpieszczona jedynaczka konfrontuje się z życiem. Nagle okazuje się, że nie wszystko idzie po jej myśli i ktoś nie spełnia jej zachcianek.
Drugi to podkreślenie prawdziwej wartości Świąt i Wigilii.
To nie otoczenie a ludzie są w nich najważniejsi.
Nie prezenty a wspólna...

Jedna z ciekawszych i piękniejszych części całej serii. Gorąco polecam, nie tylko na świąteczne wieczory choć wiadomo, że zimą bardziej czuć klimat noelkowy.
Stryj Cyryl - niesamowity! Tomasz - świetny chłopak, pomimo, że jego własny ojciec myśli inaczej. Baltona - można się uśmiać z takiego amanta. A! No i Gabrysia znowu zakochana..będzie się działo!

Nie zapadająca w pamięć (albo?), ciepła, urocza, klimatyczna lektura. Nie w moim guście, wszak bardzo urocza, zadziwiająca, z miłymi splotami przypadków. Najlepiej czytać ją oczywiście w Święta Bożego Narodzenia. Nie czytałam nigdy nic z serii "Jeżycjada", ale nie potrzeba znajomości innych tomów. Dobra na rozruch czytelniczy, bo szybka, lekka i ciekawa.

Niesamowicie przyjemna lektura. Przyznam, ze wzruszylam sie w kilku miejscach. Idealne do przeczytania w okresie swiatecznym, ale nie tylko.

Fajnie zacząć 2021 tak przyjemną książką! :)

Szczerze, zupełnie mi nie zapadła w pamięć, więc raczej słaba.

To jest właśnie ten klimat, za który pokochałam Jeżycjadę nastolatką będąc i ten właśnie klimat odnalazłam podczas ponownej lektury Noelki. Dziękuję autorce za tę ciepłą i mądrą książkę.

Absolutnie ulubiona część Jeżycjady (i jednocześnie-ostatnia naprawdę dobra książka z cyklu).
Uwielbiam te zmyślnie opisane realia wczesnej transformacji. Ten handel pod rondem, chaotyczne zmiany w miejskim krajobrazie, polityczne rozłamy w rodzinach, budki telefoniczne, komputery Atari, pensje liczone w milionach, przyzwyczajenia z poprzedniego ustroju i jednocześnie...

RZEGORZ METODY I CYRYL STRYBA TO TRZEJ PANOWIE KTÓRZY WYCHOWUJĄ OD MALĘKOŚCI ELKĘ SIEDEMNASTOLETNIA CORKĘ GRZEGORZA PO ŚMIERCI JEGO ŻONY ELKA JEST ZBUNTOWANA NASTOLATK A KTÓRA ZAWSZE ODNOSIŁA SUKCESY W NAUCE

W WIECZÓR WIGILIJNY ELKA PODIADAŁA POTRAWY WIGILINE PRZYGOTOWYWANE PRZEZ JEJ WUJKA CYRYLA DZIADEK METODY POPROSIŁ ELKE BY WYSZŁA DO...

9 444
    1 281