Me time. Zaopiekuj się sobą i zostań swoją najlepszą przyjaciółką

Okładka książki Me time. Zaopiekuj się sobą i zostań swoją najlepszą przyjaciółką Jessica Sanders
Jessica Sanders Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Me Time: The self-care guide that transforms you from surviving to thriving
Publicat
2021-01-27
2021-01-27
Anna Horosiewicz
self-care rozwój osobisty samoakceptacja samopoznanie

Szybko się czyta, pełno konkretów.

Szybko się czyta, pełno konkretów.

Przyjemna, motywująca, szybko się czyta,
Myślę że godzina czytania to max. Książka kolorowo ilustrowana. Pozytywnie nastraja.

Przyjemna, motywująca, szybko się czyta,

To świetna przejrzysta książka jak uporządkować różne sfery swojego życia żeby znaleźć miejsce dla siebie i jak być szczęśliwym człowiekiem. Książka podparta jest różnymi zadaniami do wykonania.

Bardzo fajny poradnik, niby rzeczy oczywiste ale często zapominane. Polecam na prezent dla zapracowanych.

Ogromnie mnie cieszy fakt, że coraz więcej osób zakorzenia w sobie świadomość tego, że każdego dnia należy Nam się kilka chwil dla relaksu 😃 takich tylko dla siebie, w dowolnej postaci. Ale żeby sobie to wszystko wypracować, trzeba troszkę w życiu pozmieniać, może nie drastycznie ale chociaż postarać się wygospodarować tych kilka minut, które nas pozytywnie nastroją.🥰

"Jednym z najwartościowych prezentów, jakie można sobie podarować, jest czas."❤️ Oprah Winfrey

„Me time.” To poradnik, który pobudza wyobraźnię, motywuje nas i pokazuje jak o siebie zadbać. Stres, przemęczenie, krzyczące dzieci, przypalone garnki... wszystko nas denerwuje i mamy dość? Najlepiej się zamknąć w pokoju na klucz, zniknąć pod kocem i zatkać uszy? Może i jest to jakaś opcja, ale każdy ma swoje obowiązki i nie może sobie na to pozwolić. Dorosłość wymaga od nas podejmowania ciągłych decyzji, parcia do przodu… ale gdzie czas na chwilę odpoczynku?🤔 Możliwość zadbania o siebie i swoje zdrowie psychiczne? Ogromnym plusem książki jest szereg przykładów, które możemy wprowadzić w życie. Są to rozdziały z podziałem czasowym, tak byśmy sami zdecydowali ile czasu i jaką formę odpoczynku preferujemy. 👍 Od minuty dziennie, nawet po pół dnia. Piękne ilustracje, proste i bardzo kreatywne pomysły - zdecydowanie polecam! Podarujmy sobie chwile spokoju 😃

"Twoja praca nigdy nie będzie zakończona. Twoja skrzynka pocztowa nigdy nie będzie pusta. Twoje zmagania nigdy się nie skończą. Nie biegnij przez życie. Idź." Matt Haig

Tak dużo czasu poświęca się na promowanie idei dbania o siebie - komfort psychiczny, ciągły rozwój, zdrowy styl życia, poprawne relacje z najbliższymi. Okej, ale jak te wszystkie cudowne hasła mają się do codzienności? Przyznam szczerze, że dopiero od kilku lat staram się, żeby idea „self-care” towarzyszyła mi codziennie, nie tylko od święta!

„Me time” autorstwa 𝗝. 𝗦𝗮𝗻𝗱𝗲𝗿𝘀 to krótki i treściwy przewodnik o tym jak zadbać o siebie na wiele sposobów. Będę szczera - Autorka nie odkryła Ameryki, jednak sposób, w jaki przedstawia swoje propozycje jest niezwykle ciekawy! Wiele z nawyków, które są opisane, stosuję już od dawna, całkowicie nieświadomie! Są również takie, o których nawet nie pomyślałam!
Muszę napisać Wam coś jeszcze! Okładka stanowi jedynie wstęp do tej barwnej, graficznej i kompatybilnej z tekstem niezwykłej pozycji, jaką jest ta książka! Hasła, które zamieszczone są na każdej stronie sprawiają, że czytelnik od razu je zapamiętuje - w moim przypadku taka forma sprawdza się zdecydowanie lepiej, niż nudny poradnik pełen trudnych słów. I te kolory - naprawdę chce się czytać! Poradnik szczególnie cenię za skondensowaną formę i sposób przekazywania pomysłów!

Bardzo przyjemna pozycja, która sprawiła, że utwierdziłam się w swoich przypuszczeniach dotyczących rozwoju osobistego, asertywności i dbania o własny komfort! Polecam każdemu!

„Me time” autorstwa 𝗝....

Nie jest ona może zbyt odkrywcza i wiele rzeczy wiedziałam już wcześniej, ale mimo wszystko mogę ją polecić. Jej największym atutem są praktyczne rady, które można zastosować w życiu codziennym. Różnimy się od siebie, to prawda, ale myślę że każdy znajdzie tu coś dla siebie. I oczywiście nie mogę nie wspomnieć o tym, jak ta książka jest pięknie wydana! W środku znajdziemy wiele barwnych ilustracji a całość dopełniona jest cytatami.

Nie znam osoby w dzisiejszych czasach, której nie potrzeba chociaż chwili aby zadbać o siebie. A są i też takie osoby, które nie dbają o siebie na tyle na ile powinny, albo w feworze mijających dni, zapominają o tym całkowicie. Niestety nie jest to dobra praktyka, ponieważ pozwala nam łatwo narazić się na wypalenie emocjonalne, przemęczenie oraz większą podatność na choroby. A tak naprawdę wystarczy minuta, by złapać oddech. I nie żartuję. Minuta.

Dawno nie trzymałam w rękach tak kolorowej książki. Jest ona po prostu przepięknie wydana, aż chce się po nią sięgnąć. We wnętrzu nie posiada wielu ilustracji, pod tym względem jest dość minimalistyczna, ale w zamian za to każda ze stron jest w innym, bardzo optymistycznym kolorze. Książkę podzielono na kolejne rozdziały, gdzie początkowo autorka tłumaczy czym jest idea self-care, a następnie poświęca wiele stron aby pokazać, jak można pracować nad własnymi metodami dbania o siebie. Późniejsze strony, zajmujące większość książki, pokazują co konkretnie możemy zrobić mając do dyspozycji od 1 minuty czasu dla siebie aż do pół dnia i więcej. To naprawdę bardzo wartościowe, bo chociaż większość z nas ma gdzieś tę świadomość co można zrobić, to czasem lepiej aby powiedział nam to ktoś z zewnątrz. Przy końcu autorka pokazuje jak takie praktyki dbania o siebie można utrzymać oraz podaje też źródła zewnętrzne i miejsca, w których można szukać wsparcia.

Wiem, że mi ta książka bardzo dużo pomoże. Czasem jest się na tyle zabieganym, że ciężko potem jakkolwiek nawet pomyśleć o regeneracji. Najbardziej przekonują mnie te jednominutowe i pięciominutowe czynności, które opisuje książka, bo tak naprawdę nie ma szans, żeby codziennie tej jednej minuty nie móc poświęcić sobie. A jest to ważne, bo jeśli zadbamy o siebie, pomyślimy czasem o sobie, choćby te sześćdziesiąt sekund, to możemy poprawić bardzo znacząco jakość swojego życia.

Z racji tego jak pięknie wygląda i jak wartościowe treści zawiera, jest to idealna książka na prezent dla kogoś bliskiego bądź dla samego siebie. Ja wiem, że będę do niej często zaglądać, czasem choćby tylko z przyjemności nacieszenia swoich oczu przez tę jedną minutę czymś pięknym i wartościowym, czasem by przypomnieć sobie co jeszcze można zrobić, by nie zgubić siebie we współczesnym świecie.

Witajcie kochani.

,,Jeśli odkryjesz coś, co przynosi ukojenie duszy i daje Ci radość, zrób wszystko, by znaleźć na to miejsce w swoim życiu".

Sięgacie po poradniki? Ja zwykle nie, jednak ten skusił mnie przepięknym wydaniem, ale i tematyką, jakiej dotyczy. Dzięki temu poradnikowi dowiedziałam się co to jest self-care. Bo kochani, okazuje się, że dbanie o siebie to nie tylko długotrwałe zabiegi jak kąpiele w pianie, nakładanie maseczek itp. Ważne jest aby dbać zarówno o ciało, umysł, jak i o sferę duchową oraz przyszłą siebie. Często zapominamy o sobie i naszych małych przyjemnosciach, a należy wsłuchać się w siebie po czym poprawę jakości życia mogą dać nawet niewielkie rzeczy. Dostajemy tu wiele pomysłów na dbanie o siebie, metody, które pozytywnie wpłyną na jakość naszego ciała i umysłu, a wcale nie trzeba im poświęcać wielu godzin. Kolejny raz dostałam lekcję, że należy prosić o pomoc(choć dla samowystarczalnej mnie jest to naprawdę ciężkie zadanie),a żadna z nas nie musi być idealna i warunkiem koniecznym jest po prostu samoakceptacja, której ja ciągle się uczę.

,,Jednym z najwartościowszych prezentów, jakie można sobie podarować, jest czas".

Witajcie kochani.

Choć nie jestem fanką poradników, to starałam się podejść do tej pozycji z otwartym umysłem. Liczyłam natomiast, że będzie to pierwszy krok w odczarowaniu poradników w moich oczach.

Największe wrażenie zrobiła na mnie pierwsza strona, a mianowicie dopisek ze strony autorki o swojej perspektywie. Jest ona świadoma, że pisze książkę z pozycji osoby uprzywilejowanej, białej, heteroseksualnej kobiety z klasy średniej, a to sprawia, że wiele porad zawartych w książce jej dla niej oczywistych i łatwo osiągalnych. Jednocześnie podkreśla, że starała się zasięgnąć różnych źródeł i odmiennych od jej znanych metod self-care by każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Co do samych porad, nie powiem nic odkrywczego, są takie, które nieświadomie stosowałam przed przeczytaniem tej pozycji, są takie, które z przyjemnością wprowadzę, a są takie, które nie są dla mnie. Myśle, że każdy z was odejdzie od książki z takim samym odczuciem i nie ma w tym nic złego.
Natomiast książka przypomniała mi o tym, o czym często zapominam. Na dłuższą metę nie jestem w stanie dbać o innych kiedy nie dbam o siebie.

Jeśli szukacie poradnika, który odmieni wasze życie to raczej nie będzie to, ale jeśli zapomnieliście, że to wy powinniście być dla siebie najważniejsi w życiu to możecie sięgnąć po te książkę i wprowadzać rady w codzienność.

• Psychologia i rozwój
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2021 <3
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Me time. Zaopiekuj się sobą i zostań swoją najlepszą przyjaciółką