Domowe SPA Naturalne kosmetyki DIY peelingi, maski, toniki, balsamy

Okładka książki Domowe SPA Naturalne kosmetyki DIY peelingi, maski, toniki, balsamy Magdalena Drukort
Magdalena Drukort Wydawnictwo: Olimp Media Sp. z o.o. poradniki
poradniki
Olimp Media Sp. z o.o.
2018-01-01
2018-01-01
poradnik kosmetyki

Świetna książka dla osób, które chcą same zrobić sobie proste, naturalne kosmetyki. Nie jest to książka dla osób bardziej zainteresowanych tą tematyką, bo nie znajdą tutaj nic odkrywczego. Jednak właśnie to mi się w niej podobało - nie ma nudnych opisów i każdym składniku. Przepisy są łatwe, a składniki nie są wyszukane.

Przeczytałam już kilka książek o domowych kosmetykach więc jak tylko zobaczyłam tą od razu postanowiłam ją kupić. Okazała się być dobrą, ale jednak najgorszą z kupionych do tej pory pozycji.
Książka jest podzielona na kilka rozdziałów poświęconych konkretnym rodzajom kosmetyków; niewielki, w sumie krótki wstęp to właściwie kilka słów o tym, że kosmetyki naturalne są super, a te drogeryjne są szkodliwe więc nic odkrywczego tu nie znajdziecie. Jeśli oczekujecie opisów o flawonoidach, kwasach omega 3 czy witaminach to znajdziecie tutaj tylko skąpe notki przy poszczególnych przepisach.
Czego najbardziej mi brakowało? Spora część kosmetyków jest do użycia natychmiast po zrobieniu, a te które można przechowywać i tak powinny być szybko zużyte. Przy przepisach często brakowało opisów do jakiego rodzaju cery nadaje się dany kosmetyk, trochę lepiej było przy szamponach gdzie przynajmniej znalazły się notki o tym, że dany kosmetyk może przyciemnić czy zafarbować włosy. Przez te braki książka wypadła stosunkowo słabo biorąc pod uwagę inne pozycje z tego zakresu gdzie informacje były bardzo wyczerpujące. Rozdziały w moim odczuciu powinny być podzielone na te do ciała i do twarzy osobno. Ich mieszanie sprawiło, że w pewnym momencie nie byłam pewna czy można danego kosmetyku używać tylko do ciała, twarzy czy obu.
Co jest na plus? Autorka podaje kilka prostych przepisów na mydła- nie ma tego dużo jednak dla mnie i tak jest to ciekawy element, ponieważ w większości przypadków wyrobienie mydła zakłada dość skomplikowany i niebezpieczny proces ługowania, tutaj tego nie ma- zostaje to zastąpione bazą mydlaną. Przepisy są na pewno ciekawe i z chęcią niektóre wykorzystam żeby sprawdzić ich działanie. Myślę, że tę książkę można traktować jako uzupełnienie jeśli ktoś już kiedyś czytał podobne pozycje i ma odpowiednią wiedzę lub nie boi się eksperymentów na sobie, ponieważ trzeba wiedzieć jaki kosmetyk dobrać do odpowiedniej cery.

• Sprzedane
  • Dieta i rozwój

Dodaj cytat z książki Domowe SPA Naturalne kosmetyki DIY peelingi, maski, toniki, balsamy