rozwińzwiń

Skarga Utraconych Ziem: Czarownice Tom 1 - Czarnogłowy

Okładka książki Skarga Utraconych Ziem: Czarownice Tom 1 - Czarnogłowy Jean Dufaux, Béatrice Tillier
Okładka książki Skarga Utraconych Ziem: Czarownice Tom 1 - Czarnogłowy
Jean DufauxBéatrice Tillier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 9) komiksy
56 str. 56 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Skarga Utraconych Ziem (tom 9)
Tytuł oryginału:
Complainte des Landes Perdues: Les Sorcières Tome 1 - Tête noire
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2021-03-24
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-24
Liczba stron:
56
Czas czytania
56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328149403
Tłumacz:
Wojciech Birek
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Skarga Utraconych Ziem: Sudenneowie 2 - Aylissa Jean Dufaux, Paul Teng
Ocena 0,0
Skarga Utracon... Jean Dufaux, Paul T...
Okładka książki Dom Usherów Jaime Calderón, Jean Dufaux
Ocena 6,9
Dom Usherów Jaime Calderón, Jea...
Okładka książki Dwie Maski Jean Dufaux, Martin Jamar
Ocena 7,7
Dwie Maski Jean Dufaux, Martin...
Okładka książki Skarga Utraconych Ziem: Sudenneowie 1 - Lord Heron Jean Dufaux, Paul Teng
Ocena 7,7
Skarga Utracon... Jean Dufaux, Paul T...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Resident Alien - 1 - Witamy na Ziemi Peter Hogan, Steve Parkhouse
Ocena 7,3
Resident Alien... Peter Hogan, Steve ...
Okładka książki Armada. Tom 1. Philippe Buchet, Jean David Morvan
Ocena 7,5
Armada. Tom 1. Philippe Buchet, Je...
Okładka książki Kajko i Kokosz: Nowe Przygody. Zaćmienie o zmierzchu Sławomir Kiełbus, Maciej Kur
Ocena 7,6
Kajko i Kokosz... Sławomir Kiełbus,&n...
Okładka książki Zemsta hrabiego Skarbka. Tom 1 - Złote ręce Grzegorz Rosiński, Yves Sente
Ocena 7,4
Zemsta hrabieg... Grzegorz Rosiński,&...
Okładka książki Shi - 1 - Na początku był gniew... José Homs, Zidrou
Ocena 7,1
Shi - 1 - Na p... José Homs, Zidrou

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
45 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
780
109

Na półkach:

Naprawdę piękne kadry i kreska tworząca wyjątkowy klimat królewsko-rycerski z domieszką fantazy. Aż zostałem pierwszym fanem Pani Tillier na Lubimy czytać. Fajna fabuła bez wątków w których nie wiadomo o co chodzi (jak w pierwszej serii) Nic tylko czekać na kolejną część w tym duecie autorów.

Naprawdę piękne kadry i kreska tworząca wyjątkowy klimat królewsko-rycerski z domieszką fantazy. Aż zostałem pierwszym fanem Pani Tillier na Lubimy czytać. Fajna fabuła bez wątków w których nie wiadomo o co chodzi (jak w pierwszej serii) Nic tylko czekać na kolejną część w tym duecie autorów.

Pokaż mimo to

avatar
1168
1137

Na półkach:

Z oceną tego cyklu mam nieco problemu. Z jednej strony posiada ogrom zalet z drugiej, jedną drażniącą mnie wadę. Mianowicie czuć tutaj za bardzo wtórność. I nie chodzi mi tutaj o odniesienie się do innych, podobnych dzieł fantasy. Nie. Mam na myśli wtórność w obrębie samej serii Skargi Utraconych Ziem. Bo tak naprawdę cykl Czarownice w ogólnym szkielecie fabularnym to to samo, z czym mieliśmy do czynienia pierwszej serii i jej prequelu.

Aby nie było - uważam pierwszy tom nowego cyklu za komiks dobry. Od strony wizualnej za rewelacyjny. Jeśli ktoś wcześniej nie miał styczności z tą serią, to spokojnie może zacząć swą przygodę od Czarownic. Aczkolwiek znajomość realiów świata przedstawionego i wydarzeń z poprzednich serii miejscami potrafi pomóc. Szczególnie, że mamy tutaj do czynienia głównie z tytułowymi czarownicami, niejako podzielonymi na dwa obozy. Jeden knuje przeciwko pewnemu królowi, drugi poniekąd go wspiera. A raczej nie konkretnie koronowana głowę, a pewnego rycerza, na którego życie dybie kilka osób.

Jednak sam rys fabularny tego tomu brzmi nader znajomo. Oto mamy rycerza imieniem Vivien, który podstępnie zostaje zabity na mokradłach w tajemniczym lesie. Życie zwraca mu młoda czarownica, a w zasadzie córka czarownicy, Oriana. Tymczasem na dworze króla jego syn wraz z swą matką knują mroczne plany, a Vivien stoi na drodze ich realizacji. Brzmi znajomo? No właśnie, a fani serii z pewnością odnajdą wiele starych zagrywek w scenach akcji.

Jak wspomniałem na starcie, komiks jest jednak dobry. Ot solidne fantasy i mimo mojego narzekania, tak naprawdę miło spędziłem nad nim czas. Po prostu liczyłem na coś więcej, szczególnie, że tytułowy Czarnogłowy został raptem epizodycznie wspomniany w całej opowieści. Z pewnością w przyszłych tomach odegra znaczną rolę, a przynajmniej mam taka nadzieję, ale tutaj nieco dorzucił się do puli rozczarowania. Dla mnie głównym problemem jest bark jakichkolwiek zaskoczeń fabularnych, bowiem już to wszystko widziałem. Osoba mnie obeznana z gatunkiem może da się złapać na kilka sztuczek, choć nie jestem pewien. Z drugiej strony cała praca wizualnie potrafi oczarować i uważam ją za najlepiej zilustrowany cykl z całej serii Skargi Utraconych Ziem.

Recenzja dostępna też na blogu W PAJĘCZEJ SIECI
https://wpajeczejsieci.blogspot.com/2022/02/skarga-utraconych-ziem-czarownice-1.html

Z oceną tego cyklu mam nieco problemu. Z jednej strony posiada ogrom zalet z drugiej, jedną drażniącą mnie wadę. Mianowicie czuć tutaj za bardzo wtórność. I nie chodzi mi tutaj o odniesienie się do innych, podobnych dzieł fantasy. Nie. Mam na myśli wtórność w obrębie samej serii Skargi Utraconych Ziem. Bo tak naprawdę cykl Czarownice w ogólnym szkielecie fabularnym to to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
744
482

Na półkach: ,

Przepiękny graficznie album, ale w warstwie fabularnej już nie tak bombastyczny. Tym bardziej, że nie tak dawno można było przeczytać naprawdę intrygujące wydanie zbiorcze o Rycerzach Łaski. Tutaj jest krótko, niespecjalnie angażująco i bardziej odbieram ten album jako wprowadzenie do większej historii. Jednak na razie najsłabszy album sygnowany jako "Skarga Utraconych Ziem".

Przepiękny graficznie album, ale w warstwie fabularnej już nie tak bombastyczny. Tym bardziej, że nie tak dawno można było przeczytać naprawdę intrygujące wydanie zbiorcze o Rycerzach Łaski. Tutaj jest krótko, niespecjalnie angażująco i bardziej odbieram ten album jako wprowadzenie do większej historii. Jednak na razie najsłabszy album sygnowany jako "Skarga Utraconych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
39
21

Na półkach: , , ,

Komiksy fantasty jaki bardzo chciałem kiedyś przeczytać i właśnie go odnalazłem, miałem z niego czystą frajdę, bez silenia się na przesadne ocenianie. Przepiękny komiks , warto zatrzymać się przy czytaniu i podziwiać piękne kadry. Fabuła owszem prosta ale dla mnie jak najbardziej satysfakcjonującą , nie mogę się doczekać kontynuacji.

Komiksy fantasty jaki bardzo chciałem kiedyś przeczytać i właśnie go odnalazłem, miałem z niego czystą frajdę, bez silenia się na przesadne ocenianie. Przepiękny komiks , warto zatrzymać się przy czytaniu i podziwiać piękne kadry. Fabuła owszem prosta ale dla mnie jak najbardziej satysfakcjonującą , nie mogę się doczekać kontynuacji.

Pokaż mimo to

avatar
469
421

Na półkach: , , ,

Czarownice to moje pierwsze spotkanie z serią Skargi Utraconych Ziem, które będąc pierwszym tomem nowego cyklu, stanowią zresztą kuszące zaproszenie.

Przedstawiona tutaj historia jest bardzo prosta i służy wprowadzeniu czytelnika do świata. Żaden z wątków nie jest nadmiernie rozwinięty, więc dowiadujemy się tylko tyle, ile jest całkowicie niezbędne, by zrozumieć przebieg fabuły.

Podczas swojej podróży do stolicy królestwa, Vivien zostaje zdradzony i zabity na bagnach. Jest to terytorium czarownic i córka przywódczyni, Oriana, postanawia mu pomóc i ożywia go. Mężczyzna musi odkryć po co został wysłany do króla oraz prawdę o sobie i swoim pochodzeniu, która może całkowicie zmienić jego życie.

Mamy tutaj właściwie taką trochę klasykę gatunku - czarownice żyjące na uboczu, mroczną postać pociągającą za sznurki zza kulis, intrygę i ukrytą prawdę. Dzięki temu jednak, że jest to przedstawione w komiksie i w oryginalnych kadrach, znacznie łatwiej ten schemat przetrawić.

Tym co tę pozycję wyróżnia jest warstwa graficzna - sam komiks jest duży, więc mimo że samo czytanie idzie szybko, bo nie ma tu wielu dialogów to warto poświęcić chwilę na dokładnie obejrzenie kadrów, które są o prostu ładne.

Jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się dalsza historia. Z pewnością sięgnę po drugi tom, tym bardziej, że cała seria zapowiada się być w dobrej cenie. Liczę na rozwój akcji i na to, że uda nam się bliżej poznać ten świat.

Czarownice to moje pierwsze spotkanie z serią Skargi Utraconych Ziem, które będąc pierwszym tomem nowego cyklu, stanowią zresztą kuszące zaproszenie.

Przedstawiona tutaj historia jest bardzo prosta i służy wprowadzeniu czytelnika do świata. Żaden z wątków nie jest nadmiernie rozwinięty, więc dowiadujemy się tylko tyle, ile jest całkowicie niezbędne, by zrozumieć przebieg...

więcej Pokaż mimo to

avatar
747
462

Na półkach:

Kolejna, przykuwająca uwagę piękną okładką, wiosenna propozycja Egmontu to ,,Skarga Utraconych Ziem. Czarownice 1: Czarnogłowy" – początek nowego cyklu w ramach serii, w której wcześniej ukazały się już ,,Sioban” oraz ,,Rycerze Łaski”.

Za scenariusz tego komiksu odpowiada, znany ze współpracy choćby z Grzegorzem Rosińskim, Jean Dufaux. Rysunki wykonała Béatrice Tillier.

Wydany właśnie tom 1. stanowi wprowadzenie do cyklu i bardzo wyraźnie to widać; wątki zostały jedynie zarysowane, a nieco bardziej zrozumiałe stały się dopiero pod koniec komiksu. Być może ma to też związek z tym, że to już kolejny cykl osadzony w tej samej serii i jak można mniemać – w tym samym świecie. Dla mnie ,,Czarownice” to początek przygody ze ,,Skargą Utraconych Ziem”, więc czułem się nieco ,,obco”, ale to z pewnością się zmieni wraz z lekturą kolejnych tomów.

Tym bardziej, że fabuła ma potencjał, a zarysowane wątki i bohaterowie mogą się rozwinąć w różne, bardziej lub mniej oczekiwane, strony. W akcji nie brak brutalności, intrygi i tajemnicy.

Na ten moment (przypominam, że to tom 1. i wprowadzenie do serii) najmocniejszą stroną tego komiksu są przepiękne, ociekające klimatem rysunki. Na każdej stronie pełno dopracowanych krajobrazów, bogatych kostiumów (pani Tillier pracowała z ikonografią, kostiumografem oraz modelami i to widać!!) oraz mrocznych zamków. Nic nie równa się jednak z kunsztownym przedstawieniem piękna ludzkich ciał (kwintesencję tego można podziwiać już na okładce),no i oczywiście w dwóch scenach aktów. Ludzkie ciała spod ołówka Béatrice Tillier są piękne i naturalne. Piękne kobiety wyglądają właśnie tak na jej rysunkach, bynajmniej nie tak, jak u Eda Benesa czy wielu innych rysowników tworzących superbohaterki. ;-P Zresztą – wpiszcie ,,Béatrice Tillier” w wyszukiwarkę i przekonajcie się sami (pojawią się właśnie kadry z ,,Czarownic”!).

Na bardziej szczegółowe opinie i ocenę komiksu przyjdzie czas po publikacji kolejnych tomów (Egmont zaznaczył, że tom 2. jest już w przygotowaniu). Póki co, daję tej serii szansę, czekam na rozwinięcie zarysowanych wątków i podziwiam narysowaną przez panią Tillier królową. ;-P Polecam wszystkim estetom i miłośnikom pure fantasy!

Kolejna, przykuwająca uwagę piękną okładką, wiosenna propozycja Egmontu to ,,Skarga Utraconych Ziem. Czarownice 1: Czarnogłowy" – początek nowego cyklu w ramach serii, w której wcześniej ukazały się już ,,Sioban” oraz ,,Rycerze Łaski”.

Za scenariusz tego komiksu odpowiada, znany ze współpracy choćby z Grzegorzem Rosińskim, Jean Dufaux. Rysunki wykonała Béatrice...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1852
374

Na półkach:

Z pewnymi obawami sięgnąłem po pierwszy album trzeciego cyklu "Skargi Utraconych Ziem", ale okazało się, że były to obawy zupełnie bezpodstawne. W opisie tej pozycji czytamy, że ma skomplikowaną fabułę, ale od razu trzeba zaznaczyć, że scenariusz weterana Jeana Dufauxa jest bardzo uporządkowany - nie tylko bowiem bardzo szybko wchodzimy w przedstawiony świat, ale i bez większego trudu łapiemy się w niuansach personalnych. Kreska Tillier, mimo iż pozbawiona jakieś bardzo namacalnego, indywidualnego rysu, doskonale zdaje egzamin dzięki swojej staranności. Wszystkie te historie zamieszczone w albumie brzmią może znajomo, ale nie przeszkadza to w zaangażowaniu w lekturze, zwłaszcza, że dzieje się tu sporo a narracja jest naprawdę poprowadzona w sposób bardzo ciekawy. Nie tylko dla fanów tego cyklu, ale i wszystkich, których fascynują takie opowieści jak "Thorgal" czy "Gra o tron".

Z pewnymi obawami sięgnąłem po pierwszy album trzeciego cyklu "Skargi Utraconych Ziem", ale okazało się, że były to obawy zupełnie bezpodstawne. W opisie tej pozycji czytamy, że ma skomplikowaną fabułę, ale od razu trzeba zaznaczyć, że scenariusz weterana Jeana Dufauxa jest bardzo uporządkowany - nie tylko bowiem bardzo szybko wchodzimy w przedstawiony świat, ale i bez...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    52
  • Chcę przeczytać
    19
  • Posiadam
    14
  • Komiksy
    8
  • Komiks
    5
  • Komiksy
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Ulubione
    2
  • Fantasy
    1
  • Fantasy/SF
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Skarga Utraconych Ziem: Czarownice Tom 1 - Czarnogłowy


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Quo Vadis Patrice Buendia, Cafu, Henryk Sienkiewicz
Ocena 6,0
Quo Vadis Patrice Buendia, Ca...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,5
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także