Jak odnaleźć czarownicę w tydzień?

Okładka książki Jak odnaleźć czarownicę w tydzień? Kaye Umansky
Okładka książki Jak odnaleźć czarownicę w tydzień?
Kaye Umansky Wydawnictwo: Wilga Cykl: Eliza Kiszonka (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2021-01-27
Anna Błasiak
magia czarownica Eliza Kiszonka

Okładka książki This Rock Is Mine Alice McKinley, Kaye Umansky
This Rock Is Mine Alice McKinley, Kay...
Okładka książki Uroczy Kaczor Ben Mantle, Kaye Umansky
Uroczy Kaczor Ben Mantle, Kaye Um...

Zdecydowanie najlepsza część serii.
Świetne wprowadzenie mrocznego charakteru przy utrzymanym poziomie testy powieści z poprzednich części dało świetny efekt. Polecam.

Zdecydowanie najlepsza część serii.

⭐RECENZJA⭐

Eliza pewnego dnia orientuje się, że jej przyjaciółka Magneta Nagła zniknęła. Nie ma jej nigdzie, nikt jej nie widział. Dziewczyna wraz z innymi przyjaciółmi musi odnaleźć zaginioną jak najszybciej, ponieważ pod nieobecność czarownicy jej dom chce przejąć dziwny nieznajomy. Czy uda się odnaleźć Magnetę na czas?
💙
Była to przyjemna lekturka, która od początku porywa swoją zabawną historią i tak trzyma nas do końca. Śmieszne postacie, wesołe dialogi oraz pokręcona fabuła (oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa) nie pozwalają się nudzić chociaż przez chwilę. Młody czytelnik wkracza w magiczny świat dziewczynki Elizy Kiszonki, która pokazuje nam codzienność swojego życia. Jest to czwarty tom serii o niej, lecz to kompletnie nie przeszkadza, gdyż na samym początku jesteśmy wprowadzeni w jej życie i wiemy co, gdzie, jak, dlaczego. Autorka w niebywały sposób wykreowała główną postać. Dziewczynka jest odpowiedzialna, wie czego chce, twardo stąpa po ziemi, nie da sobie w kaszę dmuchać. I oto właśnie chodzi! Charakterna bohaterka to jest to. Oczywiście nie mogę zapomnieć tutaj o czarnym charakterze, który był bezwzględny w swoich działaniach. W tej opowieści niczego nie zabrakło. Jest to świetna lektura dla dzieci, która wprowadzi ich w niesamowicie magiczny świat i pozwoli przenieść się do niego choćby na chwilę. Język w powieści jest odpowiedni dla najmłodszych, a okładka, która jest przepiękna - jeszcze bardziej przyciąga do siebie młodszego czytelnika. W ogóle muszę Wam powiedzieć, że @wydawnictwo_wilga wydaje wspaniałe książki, które mają śliczne okładki i piękne ilustracje. I tym razem też tak było. Ilustracje przeplatane tekstem to jest właśnie to! Bardzo mi się to podobało! Jak zwykle jestem oczarowana wydaniem 😃 Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam tę powieść dla najmłodszych 😁 Miłego dnia! 😁
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_wilga 🖤

⭐RECENZJA⭐

💙
Była to przyjemna lekturka, która od początku...

Pamiętacie tę przesympatyczną dziewczynkę, która każdego dnia pomaga swojemu tacie prowadzić sklepik z różnościami, a w wolnym czasie pobiera lekcje magii u Karmazynowej Czarownicy przeżywając przy tym mnóstwo przygód? Tak, dobrze pamiętacie! To właśnie Eliza Kiszonka, mieszkanka prowincjonalnego miasteczka, w którym niechętnym okiem patrzy się na wszystko, co wyłamuje się z ogólnie przyjętych ram i zasad. I chociaż po ostatnich poczynaniach czarownicy Magenty Nagłej ludzie zrobili się jakby bardziej otwarci na nowości i powoli przyzwyczaili się do magii, to jednak ciągle jest to tylko małe, staroświeckie miasteczko.
Tym razem nad Mostem Małym zawisła potężna, śniegowa chmura. Padało bez przerwy, więc mieszkańcy radzili sobie na swój sposób – siedząc w domach. Dla Elizy warunki do wprawiania się w magii były wprost idealne – do czasu, gdy nie dowiedziała się, że ze swojej magicznej wieży w tajemniczy sposób zniknęła Magenta.
Dziewczynka bez wahania udaje się do Boru Kruczypazur, a potem wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie Karmazynowej Czarownicy. Wszechobecna śnieżyca nie ułatwia im wędrówki. Co odkryją? Gdzie trafią? I czy aby na pewno powinni zostawić wieżę bez opieki, skoro przeczuwają, że za przedłużającym się, panującym w powietrzu chłodem kryje się…ktoś, kto nie cofnie się przed zagarnięciem dla siebie kolejnego miejsca? No i najważniejsze – co z Magentą?
Zabawna lektura, którą czyta się właściwie jednym tchem. Nie ma tu czasu na głębsze przemyślenia ani na nudę. Jest za to moc dobrej zabawy, śmiesznych zdarzeń, sympatycznych dialogów i całej tej magicznej otoczki, w którą wkracza młody czytelnik i w którą zagłębia się odwracając kolejne strony. To czwarta część serii, jednak bez problemu można czytać niezależnie od siebie, gdyż na początku jest zrozumiałe i jasne wprowadzenie w temat. Urzekła nas także kreacja postaci – poważna, twardo stąpająca po ziemi i odpowiedzialna Eliza, trochę zakręcona i jakby nie z tego świata Sylfina Zielonopończa i Magenta Nagła, czarownica, która za nic ma prawa i zasady rządzące światem. No i Jack Frost, czarny charakter tego tomu bezwzględny, zadufany w sobie oraz jego dzieci – nienajmądrzejsi synkowie i rozpuszczona do granic możliwości córeczka. Wszyscy bohaterowie wpleceni w ciekawą fabułę…czegóż można chcieć więcej?
Książka, którą możemy przeczytać dzięki Wydawnictwu Wilga
zapewnia moc dobrej zabawy nie tylko młodszym czytelnikom. Jest bardzo poręczna: miękka, kolorowa okładka sprawia, że spokojnie zmieści się w plecaku. W środku dużo tekstu, jednak większa czcionka i odstępy między wersami są znacznym ułatwieniem dla początkującego czytelnika. Występuje też mnóstwo czarno-białych, zabawnych ilustracji, naszych ulubionych. Polecamy ogromnie dzieciakom 8+.

Macie ochotę na odrobinę magii, ja i Jeremi lat 6, zawsze mamy 🤣 Chociaż młody marudzi, że wszędzie czarownice, a nie czarodzieje to i tak książka

💙💙Jak odnaleźć czarownicę w tydzień? 📖 🤍🤍Kaye Umansky

bardzo nam się podobała ❤
To już 4 tom serii: Eliza Kiszonka. Książka pełna magii i zabawnych sytuacji. Pięknych przygód i dobrej zabawy. Dla nas książka na wysokim poziomie, myślę, że dla starszych dzieci też się świetnie sprawdzi 💙🤍

💙💙Jak odnaleźć czarownicę w tydzień? 📖 🤍🤍Kaye Umansky

bardzo nam się podobała ❤

Znacie Elizę Kiszonkę? Bo jak nie to polecam szybko nadrobić. Wspaniała książka nie tylko dla dzieci czy młodzieży.
To już 4 część przygod małej czarownicy.
Tym razem z przyjaciółmi poszukuje zaginionej Magenty Nagłej, czarownicy z pobliskiego lasu.
Eliza jak zwykle staje na wysokości zadania i przejmuje jej obowiązki. Musi się też zmierzyć z Jackiem Frostem, złym człowiekiem, który sprowadza wieczna zimę. Nawet jego dzieci już nienawidzą koloru białego 🤣🤣🤣

Przeczytałam wszystkie 4 części. Zerknijcie na poprzednie posty.

Książka prezentuje się genialnie. Te barwy, ta okładka. Taka seria musi się znaleźć u każdego na półce. 🥰
Polecam z całego ❤ Na prezent to strzał w 10

To już 4 część przygod małej czarownicy.

W tajemniczych okolicznościach znika Magenta Nagła, a w okolicy siedziby w Borze Kruczypazur zaczyna się kręcić tajemniczy mężczyzna. Przyjaciele postanawiają odnaleźć ją jak najszybciej, aby nie dopuścić, do przejęcia magicznej wierzy, jednak nie jest to takie łatwe, tym bardziej że zaczyna szaleć śnieżyca. Co stało się z Magenettą? Czy Eliza z przyjaciółmi ją odnajdą? Czy uda się ochronić magiczną wierzę przed tajemniczym mężczyzną?...
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/02/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-jak.html

• POSIADAM 😘💞💚💗
  • ZAMIERZAM PRZESŁUCHAĆ W 2021😮😊😊👏🏻👏🏻😂😍📖🎧
  • POSIADAM PDF😮😘😂
  • Półka Filipa 2021
  • Literatura dziecięca
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Jak odnaleźć czarownicę w tydzień?