Uroczy Kaczor

32 min.
Michał Rusinek

Okładka książki Bałtyk Aleksandra Krzanowska, Jan Wilkanowski
Bałtyk Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Kiełbaska nie chce iść do przedszkola Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...
Okładka książki Dziwo Magenta Fox, Nick Laird, Zadie Smith
Dziwo Magenta Fox, Nick L...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

„Każdy ma prawo mieć czasem zły dzień” 🙂😡
Życie to nie bajka. Przekonał się o tym tytułowy bohater książki Kaye Umansky „Uroczy Kaczor”. Kaczora w dobrym🙂 i kiepskim😡 nastroju narysował Ben Mantle, historię na język polski przełożył Michał Rusinek, a udostępniło drukiem Wydawnictwo FRAJDA.
Kaczor to bardzo uprzejma i życzliwa „ptaszyna”: miejsca ustąpi, drzwi przytrzyma, miłe słówko szepnie i uśmiechem przywita. Zawsze skory do pomocy i chętnie służy radą …
Lecz pewnego dnia wydarzyło się coś osobliwego … . Kaczor przestał być uprzejmy, czarujący i sympatyczny. Biega, trzaska, szarpie, kwacze (na kota) i obraża (wszystkich) . Nie wita nikogo i na powitania nie odpowiadał. Brwi ma zmarszczone, dziób skrzywiony, a w oczach błyskawice. Dlaczego?
Znajomi Kaczora przecierają oczy i zdumieni pytają 😲 …
„Co mu się stało?
Co może stanowić tej zmiany przyczynę,
że jest tak nie miły i groźną ma minę?
To przecież pogodny i miły był gość.
Jest chory? Czy smutny? Czy zranił go ktoś?”
A może wstał z łóżka nie tą nogą co trzeba?
Na jaki koncept wpadną przyjaciele, aby poprawić ptaszynie samopoczucie?
Czu uda im się rozładować gniew Kaczora i sprawić by znów stał się uroczy?
Jaki jest Wasz sposób na smutek, złość i poprawę humoru? Rower? Rolki? Lody? Spacer? Rozmowa z przyjacielem? Fajna książka?...
„Uroczy Kaczor” to zabawna, rymowano- wierszowana historyjka, idealna na poprawę humoru i świetną zabawę dla całej rodziny. Czytając spróbujcie naśladować „kaczorowe” miny. Wszystkim uroczym Czytelniczkom i uroczym Czytelnikom gorąco polecam 👍

„Każdy ma prawo mieć czasem zły dzień” 🙂😡

Chyba drzemie we mnie dziecko, bo jestem szczerze zachwycona tą ksiażeczką. Jest przeurocza, pięknie zilustrowana i taka szczera.

Poznajemy Kaczora, który jest wspaniałym przyjacielem i sąsiadem. Uczynny, miły, troskliwy. Ale jak każdemu z nas, i jemu może przydarzyć się gorszy dzień.

Nasz Kaczor wstał lewą nogą, ale mimo bycia złym i rozdrażnionym jego przyjaciele wezmą sprawy w swoje ręce i pokażą jaką moc ma przyjaźń, dobre wychowanie i życzliwość 😏.

Tytuł: "Uroczy kaczor"
Autor: Kaye Umansky, Ben Mantle
Data premiery: 22.03.2023r.
Wydawnictwo: Frajda.

Jak tam u Was z dobrym humorem?
Tryskacie nim na codzień czy różnie to bywa?🙈
Pamiętajcie, że jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas może miewać lepsze i gorsze dni. Nie musimy na siłę komuś udowadniać, że wszystko jest w porządku... możemy się czasem wypłakać czy poużalać... to czasami pomaga i WCALE nie określa człowieka, że jest słaby...
"Uroczy kaczor" - chociaż okładka nie sprawia wrażenia, że jest uroczy to naprawdę był!
Nie dość, że uroczy to jeszcze pomocny, miły, uprzejmy, dobrze wychowany, przyjacielski itp. Lecz pewnego dnia kaczor wstał lewą nogą i ojojoj... był zmierzly, niemiły, wszystko robił odwrotnie. To w ogóle do niego nie pasowało!
Ale przyjaciele nie zostawili go w potrzebie...
Chcecie dowiedzieć się co takiego zrobili?
Zapraszam do zapoznania się z kaczorkiem💙
Warto!
Taka niepozorna okładka, a jakie wnętrze! Przekaz jest prosty i uważam, że dzieciaczki powinny poznać tego kochanego kaczorka. Na pewno wyniosłyby z tej książki wiele dobrego!
Polecam!

Tytuł: "Uroczy kaczor"
Autor: Kaye Umansky, Ben Mantle
Data premiery: 22.03.2023r.
Wydawnictwo: Frajda.

Jak tam u Was z dobrym humorem?
Tryskacie nim na codzień czy różnie to bywa?🙈

Dzisiaj moje serduszko porwała książka dla najmłodszych. Dedykowana jest dla dzieci od trzeciego do piątego roku życia, ale moim zdaniem już dla dwulatka bardzo się sprawdzi. Książka jest pięknie wydana, duża w twardej oprawie. Środek zdobią śliczne ilustracje zwierząt, w tym głównego bohatera Kaczora.

Kaczor wpada w zły humor i stroi fochy, ale zostaje ugłaskany przez inne zwierzęta. Zaczyna rozumieć sens miłych i mądrych słów, które my swoje dzieci od najmłodszych lat uczymy. Książka pokazuję magię tych słów. Pokazuje, co poprzez wypowiadanie ich, można zyskać, a czego nie jak się wymusza, lub strzela fochy. W bajkowy sposób można uczyć maluchy kultury i zachowania. Dzieci poprzez bajki i naśladowaniu bohaterów będą wyrastać na dobrych i kulturalnych młodych ludzi.

Kaczor wpada w zły humor i stroi fochy, ale zostaje ugłaskany przez...

Kaczor jest przyjaznym dla sąsiadów obywatelem. Rozdaje uśmiechy na lewo i prawo, pomaga w potrzebie, jest najlepszym przyjacielem, jakiego można sobie wymarzyć, lecz pewnego dnia staje się coś dziwnego, Kaczor nie wita się z nikim, wydaje się być obrażony, a jego mina wyraża złość. Czy uda się znaleźć sposób, by poprawić mu humor?

Każdy czasem miewa lepsze i gorsze dni, każdemu zdarza się wstać lewą nogą. Na pewno znacie to uczucie, kiedy drażni Was, nawet gdy ktoś spojrzy na Was nie tak, jak trzeba i taki dzień ma właśnie tytułowy Kaczor. Na szczęście ma on przyjaciół, którzy nie pozwolą na to, by złościł się w samotności. Tak, jak on wszystkim pomaga, tak oni również udowadniają mu, że nie jest on im obojętny.

Prezentowana przeze mnie książeczka jest rymowaną historyjką pełną humoru. Uczy dzieci tego, jak ważna jest życzliwość, kultura osobista i wzajemna pomoc, nie tylko w gronie rodziny oraz przyjaciół, ale również wśród sąsiadów oraz każdego, kto tej pomocy potrzebuje. Ja, gdy mam zły humor, wolę zostać sama i przeczekać, aż zły humor mi minie, ale są tacy, którzy nie chcą się z tym problemem męczyć w pojedynkę.

Urzekły mnie duże, kolorowe, piękne ilustracje, które z całą pewnością przyciągną dziecięcy wzrok. A sama rymowana opowieść sprawia, że na sercu robi się cieplej. Od najmłodszych lat pozycja ta uczy empatii i zwraca uwagę na najprostsze interakcje z bliźnimi. Czasami wystarczy uśmiech lub najzwyklejsze „dzień dobry”, by nad naszą głową rozchmurzyło się niebo. Opowiastka pokazuje również, że każdy ma prawo do gorszego humoru i jest to normalne.

Cieszę się, że w mojej biblioteczce mogę znaleźć takie wartościowe pozycje, jak ta. Dzięki takim „małym-wielkim” dziełom, nasze dzieci wyrastają na mądrych, wartościowych ludzi.

Każdy czasem miewa lepsze i gorsze dni,...

Czy zdarzyło się Wam kiedyś wstać przysłowiową "lewą nogą"? To właśnie przytrafiło się bohaterowi tego świetnego picturebooka. A gdy wszystko drażni i wszystko jest nie tak, nawet najbardziej miły i uprzejmy kaczor, może stać się złośliwcem nie do zniesienia.

Kaczor był niezwykle sympatycznym i lubianym Jegomościem, zawsze chętnym do pomocy i bardzo uprzejmym. Lecz pewnego dnia wszystko się zmieniło, obudził się w wyjątkowo paskudnym nastroju. Opryskliwy i złośliwy był wręcz nie do poznania. Na szczęście, Jego bliscy i przyjaciele mimo wszystko nie odwrócili się od Niego, a wręcz przeciwnie. Postanowili otoczyć kaczora czułą troską i opieką. Czy to zadziałało? Przekonajcie się sami.

Ta rymowana, ciepła historyjka fantastycznie przedstawia małym czytelnikom, że tak naprawdę każdemu może przytrafić się gorszy dzień. To zupełnie naturalne, nikt nie jest robotem i każdy ma prawo do trudniejszych emocji. Pytanie tylko czy pozwolimy sobie, lub komuś bliskiemu pogrążać się w tym trudnym nastroju, czy wyciągniemy pomocną dłoń?

Pięknie i z humorem zilustrowana książeczka, która uczy empatii i zwraca uwagę na życzliwość i serdeczność. Pokazuje, że warto zaopiekować się nawet tymi nieprzyjemnymi przeżyciami i że czasem warto po prostu być obok.

Chyba każdemu z nas choć raz zdarzyło się wstać lewą nogą. Podobnie miał uroczy Kaczor, bohater książki Kaye Umansky. Wówczas taki dzień jest pasmem niepowodzeń i złego humoru. Jednak lektura tej książki sprawia, że pozytywne nastawienie powraca, a nasze myśli krążą ku dobrej energii.
„Udany Kaczor” to ciekawa, rymowana historia Kaczora, który zawsze dla swych bliskich był życzliwy, uśmiechnięty, pomocy. Chętnie przytrzymał drzwi, czy ustąpił miejsca w autobusie. Znany jest również z kultury osobistej. Można powiedzieć, że jest wręcz Kaczorem z ogładą. Radość nie opuszcza go na krok, a uśmiech nie znika z jego twarzy. Aż do pewnego poranka, gdy wstał lewą nogą. Wówczas już nie był uprzejmy i miły, a wszystkie osoby wokół go drażniły. Jego zachowanie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Lecz jak to z przyjaciółmi zawsze bywa, pomogli mu przezwyciężyć pasmo złego nastawienia. W jaki sposób? Co takiego się wydarzyło, że humor powrócił, a Kaczor się już nie smucił? Nie zdradzę Wam tego, gdyż warto, abyście sami przekonali się, w jaki sposób bohater książki był znów uroczym Kaczorem.
Bez wątpienia „Uroczy Kaczor” to historia, w której odnajdzie się każdy z nas. Dlaczego? Dlatego gdyż każdy z nas wstał choć raz lewą nogą. A dzięki tej historii pozna sekret, w jaki sposób poradzić sobie w takiej sytuacji. Uroczy Kaczor znalazł rozwiązanie. Jakie? Dodam tylko, że idąc jego wzorem, zrobiłem w sypialni małe przemeblowanie. Dzięki temu nie ma możliwości, abym wstał lewą nogą. Weźcie przykład z bohatera książki „Uroczy Kaczor”. To działa!
Na naszą wyobraźnie podczas czytania działają również obrazki autorstwa Bena Mantlego, który doskonale ilustruje historię Kaczora. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Historia w niej zawarta niesie również ważne przesłanie. Przecież każdy z nas może mieć gorszy dzień. Wówczas pomoc przyjaciół sprawi, że odejdą one w cień. Bez cienia wątpliwości polecam Wam lekturę książki Kaye Umansky.
Książka „Uroczy Kaczor” ukazała się nakładem Wydawnictwa Frajda

Uroczy, miły i przyjazny Kaczor pewnego dnia wstał z łóżka lewą nogą. Z uprzejmego i bardzo pomocnego przyjaciela zmienia się w złego i złośliwego. Ma bardzo ponury nastrój. Przyjaciele zastanawiają się co przydarzyło się Kaczorowi. Rozumieją, że może on mieć zły dzień i postanawiają go wesprzeć jak tylko potrafią. W końcu znów na jego twarz powraca uśmiech i postanawia odwdzięczyć się swoim przyjaciołom.

"Uroczy kaczor" to pięknie wydana książeczka dla najmłodszych. Od pięknych ilustracji zdobiących każdą stronę trudno oderwać wzrok. Sama historia zawarta w tej książeczce jest bardzo wartościowa. Pokazuje dzieciom, że każdy może mieć gorsze chwile i złe dni. Książka sprawdzi się zarówno dla dzieci tych najmłodszych jak i tych rozpoczynających przygodę z czytaniem, dzięki niewielkej ilości tekstu zawartego na stronach. Niesie ważny przekaz i zachęca piękną grafiką. Na pewno spodoba się wszystkim małym czytelnikom. Gorąco polecam!

@zaczytanapatka

• Dla dzieci